reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2023

Dziewczyny boli Was podbrzusze i krzyż?
Ja dzisiaj cały dzień odpoczywam przez to. Nie plamie ani ból nie jest mocny ale jednak jest.
 
reklama
Dziewczyny powiedzcie mi czy ja trafiam tak beznadziejnie czy to ze mną jest coś nie tak?
Ja wiem, że jest wcześnie (dopiero 4t5d ciąży) ale byłam we wtorek u lekarza z betą niecałe 60. Zbadał mnie (chociaż ten) stwierdził, że jest jakiś 3mm pęcherzyk ale on nie może potwierdzić że to ciążowy. Chciałam żeby wypisał mi zaświadczenie do pracy, ale się nie zgodził bo ciąża nie potwierdzona. No okej, rozumiem, trudno. Wypisał skierowanie na USG za 2 tygodnie i betę za tydzień. Ale w czwartek po pracy zaczął boleć mnie brzuch i miałam plamienie. Dlatego pojechałam w piątek znowu, tym razem do innego lekarza. Mówię mu, że jestem po poronieniu i ciąży pozamacicznej no o boję się że znowu coś jest nie tak. A on do mnie "i co? Nie chce Pani pracować?". Więc mówię mu, że chciałabym tylko żeby sprawdził czy jest okej i ewentualnie wypisał zaświadczenie jest może bo to zawsze mniejszy stres. Stwierdził, że jak tak bardzo chcę to on może mnie zbadać więc powiedziałam że będę spokojniejsza. Zbadał mnie bez USG bo i tak jeszcze nic nie będzie widział. Strzelił tekstem, że owszem, macica jest powiększona, ale "wie Pani, po dwóch porodach to tak może być" i powiedział że zaświadczenia nie wypisze bo "równie dobrze za chwilę mogę dostać okres"... Jeszcze powiedział, że jak pójdę do internisty to "na katarek może mi zwolnienie wypisze". No zwaliło mnie to z nóg, oczywiście zaraz po wizycie się poryczałam... Serio nawet jak ewidentnie widać, że ciąża się rozwija mimo braku jeszcze pęcherzyka nie mogę dostać zaświadczenia? W pracy dziewczyny też mają związane ręce, bo dopóki nie mam papierka to nic nie mogą zrobić poza odciążaniem mnie w noszeniu :/
Idź do internisty, powiedz ze jesteś w ciąży, nie jesteś w stanie funkcjonować, bo bolą Cię krzyże, masz mdłości i zawroty głowy i chcesz L4, bo masz pracę fizyczną i nie dasz rady. Mnie wypisał lekarz z PZU na teleporadzie w 4t1d.
Dziewczyny boli Was podbrzusze i krzyż?
Ja dzisiaj cały dzień odpoczywam przez to. Nie plamie ani ból nie jest mocny ale jednak jest.
Teraz mi się już to uspokoiło, ale 2 tygodnie na samym początku miałam okropne bóle, teraz za to chyba dopadła mnie rwa kulszowa. 😭
 
Ja chyba lżej poprzednie ciążę przechodziłam bo nie przypominam sobie tak fatalnego samopoczucia. Z drugiej strony mam pełen zestaw ciążowych objawów więc powinno się cieszyć że hormony działają bo dzidzia jest bezpieczna 🙄.
 
Ja chyba lżej poprzednie ciążę przechodziłam bo nie przypominam sobie tak fatalnego samopoczucia. Z drugiej strony mam pełen zestaw ciążowych objawów więc powinno się cieszyć że hormony działają bo dzidzia jest bezpieczna 🙄.
w moim przypadku jest podobnie , w poprzedniej ciąży jedynym objawem był brak miesiączki 🙉 teraz mam wrażenie , że funkcjonuje resztkami sił🫣
 
Mam podobnie. Liczę na polepszenie samopoczucia w 2 trymestrze.
a jak u Ciebie z temperaturą ? Ja od 3 dni mam stan podgorączkowy takie 37 - 37,1 dla mnie najgorsza temperatura jaką znosi mój organizm przy ponad 38 potrafię funkcjonować normalnie , ale te 37 rozkłada mnie totalnie 🙉 dobrze chociaż że te opaski pomagają na te mdłości ,bo one swoje też mnie już namęczyły 🫣
 
a jak u Ciebie z temperaturą ? Ja od 3 dni mam stan podgorączkowy takie 37 - 37,1 dla mnie najgorsza temperatura jaką znosi mój organizm przy ponad 38 potrafię funkcjonować normalnie , ale te 37 rozkłada mnie totalnie 🙉 dobrze chociaż że te opaski pomagają na te mdłości ,bo one swoje też mnie już namęczyły 🫣
Ja niestety nigdy nie gorączkuje. Nawet jak miałam obustronne zapalenie płuc to nie miałam gorączki.
Jedynym wyjątkiem było ostre zapalenie zatok z zapaleniem błędnika ale wtedy nawet palcem nie byłam w stanie ruszyć.
Co to za opaski na mdłości?
 
reklama
U mnie w pracy już wszyscy wiedzą. Ale dzisiaj na przykład jestem sama na zmianie z osobą z zewnątrz. We wtorek mam nockę, której z nikim nie mogę zamienić. A dopóki nie mam tego cholernego świstka to nie mogą mi jej odwołać. Także generalnie nerwy wcale nie poprawiają mojej sytuacji, dzisiaj to już ze stresu tak mi serce zaczęło kołatać że myślałam że mi z klatki piersiowej wyskoczy
Uder na zapytaj lekarza. Powinni wypisać zaświadczenie bez problemu. Jestem w szoku jeśli chodzi o takie bezduszne podejście, sama byłam po zaświadczenie gdy beta miała 350, bo w ciąży nie można nosić etc i bez problemu dostałam.
 
Do góry