reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2024

No właśnie jeśli chodzi o te objawy ciążowe to jeszcze żadna z was nie pisała o tym ale czy wam też jest ciągle zimno? Mam w domu 24 stopnie a przeważnie siedzę pod kocem albo chodzę w bluzach 🙈 I tak od samego początku..
Mnie ciągle gorąco praktycznie 🫣
W poprzedniej ciąży miałam identycznie.
 
reklama
U mnie rano było w miarę, nie miałam apetytu ale czułam się w miarę dobrze. Śniadanie zjadłam dość późno bo wcześniej kompletnie na nic nie miałam ochoty. I jakieś pół godziny po zjedzeniu śniadania rozbolał mnie żołądek i jest mi ciągle niedobrze… 🤢
Czy Wy też przy mdłościach macie tak że macie takie uczucie jakbyście były przeokrutnie głodne i jakby przez to aż Was bolał żołądek z głodu? Zastanawiam się czy to po prostu urok ciąży czy coś innego mi dolega 🥴
coś w tym stylu też czasem mam. Zazwyczaj jest mi po prostu niedobrze 😑
 
U mnie dzisiaj tragiczny dzień, nie wiem czy coś mnie rozkłada ale ciężko mi dzisiaj wysiedzieć w pracy. Mdli mnie, słabo mi i zimno i boli mnie podbrzusze .
Współczuję :( teraz taki sezon, że dużo osób chorych, może coś Cię łapie.

Ja właśnie trochę się stresuję, bo młoda przechodzi przez pierwszą zimę w żłobku - czyli jest chora non stop, a dużą część z tego łapie i ja. Świeżo wyszłam trochę z (prawdopodobnego) RSV i po trzech dniach znowu wirus i jakieś przeziębienie 🙈 wczoraj i dzisiaj czuję się naprawdę słabo. A organizm ma inną robotę niż walka z infekcjami ;)

A z dolegliwości ciążowych na razie na szczęście nie mam zupełnie nic. Ale pewnie jeszcze się rozkręci 😅
 
Macie może do polecenia jakieś kosmetyki ciążowe? Tonik, krem, krem bb itd. Nie mogę znaleźć zestawienia bezpiecznych kosmetyków.
 
Dziewczyny czy my nie mamy założonego wątku Październikowych mam czy mi się tylko wydaje? Nie mogę odnaleźć głównego wątku, na którym można pisać podtematy. Wszystkie miesiące są a ten mi się nie wyświetla
 
Dziewczyny czy my nie mamy założonego wątku Październikowych mam czy mi się tylko wydaje? Nie mogę odnaleźć głównego wątku, na którym można pisać podtematy. Wszystkie miesiące są a ten mi się nie wyświetla
Nie wiem czemu, ten wątek był właśnie tam założony. Pod koniec tygodnia będę pisać do moderacji o założenie wątku zamkniętego, dlatego przypominam: WĄTEK ZAMKNIĘTY BĘDZIE TYLKO DLA AKTYWNIE UDZIELAJĄCYCH SIĘ, żeby nie było, że ktoś obcy nas będzie podczytywał, kto nawet słowa z nami nie zamienił, dlatego proszę ‼️udzielajcie się tutaj.
 
Macie może do polecenia jakieś kosmetyki ciążowe? Tonik, krem, krem bb itd. Nie mogę znaleźć zestawienia bezpiecznych kosmetyków.
kurcze jestem w drugiej ciąży i nawet nie pomyślałam, żeby poszukać kosmetyków dedykowanych. Generalnie się nie maluje, bo robię rzęsy i brwi. Ale kremu, toniku używam. Ale cały czas używam tych samych zarówno w ciąży jak i poza nią 🤷‍♀️
 
Mi jest cały czas gorąco, cały czas boli mnie głowa, mam okropny posmak w ustach, wczoraj wymiotowałam, mimo że biorę Xonvea, dziś cały dzień mnie ssie w żołądku, nawet jak zjem, chce mi się potwornie spać i ciągnie podbrzusze raz z lewej, raz z prawej strony. Nie jestem w stanie robić kompletnie nic, bo mam zawroty głowy, jak tylko wstaję.
 
Mi jest cały czas gorąco, cały czas boli mnie głowa, mam okropny posmak w ustach, wczoraj wymiotowałam, mimo że biorę Xonvea, dziś cały dzień mnie ssie w żołądku, nawet jak zjem, chce mi się potwornie spać i ciągnie podbrzusze raz z lewej, raz z prawej strony. Nie jestem w stanie robić kompletnie nic, bo mam zawroty głowy, jak tylko wstaję.
ja mam dni lepsze i gorsze. Głównie gorsze. Mam nadzieję, że z pierwszym trymestrem wszystko minie 😑
 
reklama
kurcze jestem w drugiej ciąży i nawet nie pomyślałam, żeby poszukać kosmetyków dedykowanych. Generalnie się nie maluje, bo robię rzęsy i brwi. Ale kremu, toniku używam. Ale cały czas używam tych samych zarówno w ciąży jak i poza nią 🤷‍♀️
Ja w ciąży używałam innych, teraz też chce uważać. Kwasy AHA albo hialuronowy - któryś z nich, który jest niemal we wszystkim, na pewno jest szkodliwy. Witamina C w kosmetykach chyba też szkodzi, ale matce - mogą powstać przebarwienia. Co do innych składników, to nie mam wystarczającej wiedzy, dlatego wolałabym mieć coś bezpiecznego z polecajki. Wiadomo, jednak tych kremów trochę się używa, a ze skóry coś może przenikać do krwioobiegu.
EDIT: gdyby ktoś był ciekawy, to tu jest jakiś spis czego nie wolno: Link do: Kosmetyki w ciąży - czego unikać? | Eloderm
 
Ostatnia edycja:
Do góry