reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2024

Hej dziewczyny, wróciłam z badań rano. Czekam na wyniki.
Ja też mam zpalnowanowana podróż w lipcu ale biorę urlop wtedy.
A mam pytanie do was. Czy któraś z was z racji wieku będzie robiła dodatkowe badania prenatalne i na jakie się decydujecie?
 
reklama
Teoretycznie powinnaś być w domu, zwolnienie oznacza że coś Ci dolega i z tego powodu nie pracujesz (bo sam fakt ciąży nie jest podstawą do zwolnienia), a skoro źle się czujesz to i nie jedziesz na wakacje 🤷‍♀️ Wiem że dużo osób ma to gdzieś i jeździ, ale jednak ryzyko kontroli jest. Tym bardziej że ostatnio jest ich więcej. Znam dziewczynę, która miała w trakcie ciąży kontrolę i musiała się tłumaczyć dlaczego podczas zwolnienia opiekuje się swoim 2,5 letnim dzieckiem 🤷‍♀️ więc i takie absurdy się zdarzają 🙄🤦‍♀️

Z tym że USG jest niezdrowe to totalny mit.
A wiesz może czy kolezanka miała l4 chodzace czy leżące?
 
Hej dziewczyny, wróciłam z badań rano. Czekam na wyniki.
Ja też mam zpalnowanowana podróż w lipcu ale biorę urlop wtedy.
A mam pytanie do was. Czy któraś z was z racji wieku będzie robiła dodatkowe badania prenatalne i na jakie się decydujecie?
Hej! My najpierw robimy KUB 28 marca (Usg prenatalne plus badania krwi, nie jestem pewna jak to sie w PL nazywa) i pozniej prawdopodobnie NiPT.
 
Hej dziewczyny, wróciłam z badań rano. Czekam na wyniki.
Ja też mam zpalnowanowana podróż w lipcu ale biorę urlop wtedy.
A mam pytanie do was. Czy któraś z was z racji wieku będzie robiła dodatkowe badania prenatalne i na jakie się decydujecie?
ja też dzisiaj byłam na badaniach i czekam na wyniki.
Urlop mamy w maju i też chcę wziąć na niego urlop
 
Dziewczyny a dostałam propozycje od koleżanki lecieć w lipcu na maly wypad. Pytanie gdybym była na zwolnieniu lekarskim ale nie leżącym, można jechać? Jak to pod tym względem jest. Ja wiem że ona jeździła ale później odstała leżące i już musiała być w domu nawet do sklepu podczas kontroli jak była to mieli problem.
Jeżeli chodzi o podróże na zwolnieniu, to ja słyszałam że najczęstszym kierunkiem jest morze. Kobietom w ciąży zaleca się przebywanie na świeżym powietrzu, a nad morzem mamy w gratisie jod ☺️ chyba lekarze zapisują w zaleceniach coś co pozwala na wakacje nad morzem „dla zdrowotności”. Ale osobiście nigdy tego nie praktykowałam
 
A wiesz może czy kolezanka miała l4 chodzace czy leżące?
Chodzące. Ogólnie to ona była na l4 praktycznie od samego potwierdzenia ciąży (nie mam pojęcia który dokładnie tydzień), a ciążę miała kompletnie bezproblemową (a przynajmniej tak twierdziła). Nie wiem co miała wpisane jako powód zwolnienia, ale na pewno nie miała leżącego.
Ogólnie to wstrzymali jej wypłatę kasy na czas wyjaśnień, ale gdzieś znalazła jakieś info że nie ma podstaw do tego żeby jej odrzucili zwolnienie bo teoretycznie nie ma nic że nie można się opiekować małym dzieckiem. Więc się odwołała i suma summarum wyszło na jej, ale jakoś 2-3 miesiące nie miała kasy i dopiero po przyjęciu odwołania jej wysłali zaległą. Chyba po prostu trafiła na nadgorliwego pracownika ZUS-u 😕
 
Ostatnia edycja:
Teoretycznie powinnaś być w domu, zwolnienie oznacza że coś Ci dolega i z tego powodu nie pracujesz (bo sam fakt ciąży nie jest podstawą do zwolnienia), a skoro źle się czujesz to i nie jedziesz na wakacje 🤷‍♀️ Wiem że dużo osób ma to gdzieś i jeździ, ale jednak ryzyko kontroli jest. Tym bardziej że ostatnio jest ich więcej. Znam dziewczynę, która miała w trakcie ciąży kontrolę i musiała się tłumaczyć dlaczego podczas zwolnienia opiekuje się swoim 2,5 letnim dzieckiem 🤷‍♀️ więc i takie absurdy się zdarzają 🙄🤦‍♀️

Z tym że USG jest niezdrowe to totalny mit.
Ototo! Moja znajoma to samo. Bo na l4 ciążowym w teorii nie powinnaś zajmować się starszym dzieckiem, bo jesteś „chora”. Miała chodzące i po kontroli z ZUS miała właśnie tłumaczyć się dlaczego zajmuje się w tym czasie drugim dzieckiem. Absurd nad absurdem
 
Hej dziewczyny, wróciłam z badań rano. Czekam na wyniki.
Ja też mam zpalnowanowana podróż w lipcu ale biorę urlop wtedy.
A mam pytanie do was. Czy któraś z was z racji wieku będzie robiła dodatkowe badania prenatalne i na jakie się decydujecie?
w poprzedniej ciąży robilam prenstalne w 1,2,3 trymestrze. Na nfz kobiety powyżej 35 roku mogą bezpłatne 1,2, tak bylo w 2022roku nie wiem czy coś się nie zmieniło.
Ogolnie polecam nawet prywatnie ja byłam zadowolona. USG maja pożądane i wszystko ładnie widać, można zrobić 3D. Robią też badania z krwi które wykluczają Downa i dwa jakieś inne schorzenia. W czasie pandemii tylko tam wpościli męża na badania 😟Teraz też zamierzam robić wszystkie, a jeszcze teraz doczytałam z Gincentrum w którym robiłam pracuje z Luxmedem 😍
 
a długo już chodzi do żłobka? U nas za to jest odwrotnie, zlobek dla synka to drugi dom i tylko czeka żeby tam pójść 🤭
3miesiac. Ciocie są super, widzę po adaptacji, po relacjach i zdjęciach że mają mnóstwo pomysłów na zajęcia z dziećmi. Dzieci się do cioć kleją wręcz. Widać, że im tam dobrze. Kameralna grupa tylko 10tka dzieci. A mój płacz przy oddawaniu, potem ciągle na rękach albo kolanach cioci. Odbieramy płacz i tak cały tydzień.
 
reklama
Hej dziewczyny, wróciłam z badań rano. Czekam na wyniki.
Ja też mam zpalnowanowana podróż w lipcu ale biorę urlop wtedy.
A mam pytanie do was. Czy któraś z was z racji wieku będzie robiła dodatkowe badania prenatalne i na jakie się decydujecie?
ja nawet nie z racji wieku, ale się decyduje. Chyba bardzo dużo kobiet, jak nie wszystkie, robią teraz badania prenatalne 🙂 ja robię pappę. Jeżeli wyjdzie coś nie tak będę myślała o kolejnych ( mniej statystycznych, bardziej konkretnych) 🙂
 
Ostatnia edycja:
Do góry