reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy na zakupach

To będzie trzeba poprostu pojeździć i wypróbować :tak: Narazie szukam takich które podobają mi się wizualnie, a później będą wszystkie za i przeciw. No i rzeczywiście musi być duża gondolka, bo wkońcu nasze dzieciaczki załapią się na calutką zimę.
 
reklama
U nas zadne ochraniacze nie były za bardzo potrzebne bo mlody sie duzo nie kręcił w spaniu.Z poczatku uzywaliśmy becika do spania bo mały lubił byc mocno opatulony a potem kupiłam spiworek do spania chyba cos kolo 2 m-ca i do teraz ich uzywamy (oczywiście zmieniamy tylko rozmiary)

Za to nam pieluchy tetrowe bardzo sie przydały bo Adrian duzo ulewał a nawet pwwiem ze bardzo duzo i jak dla nas 20 szt to było w sam raz bo czasem z 5 na dzien szło spokojnie.
- co do oliwki to tez malo uzywalismy, czesciej takiego mleczka po kapieli.
- body to oczywiscie wkładane przez głowe te na zakladkę to tragedia podwijały sie i odciskaly na skórce.
- co do x-landera to tez mieliśmy i u nas sie sprawdził.Chodz mam kilka zastrzezen ale meżowi sie podobał.Do teraz używam jako wózka spacerowego (na dziurawe i nierówne chodniki) a do sklepów i CH mamy parasolke w samochodzie.Nigdy nam sie te koła pompowane nie przebiły, mógłby sie rozkładac na płasko ale ogólnie nie narzekałam.
- laktator tylko elektryczny (dobrze ze nie sprzedałam:-))

Azorek u nas bylo podobnie mlody mial z poczatku uczulenia na wszelkie chusteczki i mysliśmy tylko ciepła woda i wacikami myli dopiero chyba około 2 m-ca zaczelismy uzywac chusteczek nawilzonych.
Aguga ogólnie te wszystkie wózki 3 w 1 sa dosc duze gabarytowo, zanim mlody sie urodził było akurat 5 dzieciaczków z tego rocznika przed nim wiec mielismy obraz tego jak takie wózki sie prezentuja (Tako, Jedo itp)i jak dla mnie kazdy jest duzy gabarytowo i ciezko wchodza do bagazników.Te lzejsze to sa wlasnie z serii spacerówka z wpinanym nosidełkiem.
 
oto moja lista:))
Do spania:
Łóżeczko podróżne1
Łóżeczko zmateracem 1
Prześcieradło3
Kołdra
Poszewka nakołdrę 3
Kocyk 2
Rożek
Do kąpieli i pielęgnacji:
Wanienka 1
Gąbka dowanienki 1
Termometr dowody 1
Płyn dokąpieli przeznaczony dla niemowląt 1
Płatki doprzemywania buzi 1
Sólfizjologiczna do przemywania oczu 1
Oliwka dladzieci 1
Krem pielęgnacyjnydla niemowląt 1
Ręcznik zkapturkiem(po kąpieli można od razu zakryć główkę dziecka) 3
Miękkaszczotka do włosów 1
Nożyczki lubobcinak do paznokci 1
Płatkinasączone spirytusem do przemywania pępka 7
Gruszka donosa
puder
Do przewijania
Pieluszki wielorazowealva
Przewijaksztywny na łóżeczko 1
Ceratka doprzewijania poza domem razem z torbą 1
Mokrechusteczki do przecierania pupy 4
Pieluszkijednorazowe 3 op
Pieluszkitetrowe 10
Pieluszkiflanelowe 5
Maśćchroniąca przed odparzeniami ( np. sudocrem- poleca go wiele matek)
Proszek doprania
Ubranka:
Bodybawełniane zapinane w kroku z krótkimrękawem 3
Rękawiczki niedrapki
Bodybawełniane z długim rękawem 3
Pajacykibawełniane 3
Bawełnianebluzeczki zapinane z przodu 3
Kompleciki 3
Śpioszki 3
Skarpetki 6
Czapeczkiosłaniające uszy i czoło 2
Na zimękombinezon 1
Rękawiczki
rożek

 
Na wyjście z domu:
Wózek 1
Kocyk polarowy do wózka 2
Folia przeciwdeszczowa na wózek 1
Krem ochronny do buzi 1
Termoopakowanie na butelkę
Do karmienia naturalnego:
Poduszka do karmienia, na której leży dziecko podczas karmienia-pomaga przyjąć dziecku i matce wygodną pozycję 1
Osłonki na piersi 3
Wkładki laktacyjne do biustonosza 2
Laktator elektryczny
Do karmienia butelką:
Butelki najlepiej antykolkowe 4
podgrzewacz
Myjka do butelek 1
Smoczki do butelek o różnej sile przepływu 3
Rzeczy pomocne:
Leżaczek, bujaczek
Termometr elektryczny
Pojemnik na zużyte pampersy
Avent parowar i blender w jednym
Niania elektroniczna kamera, monitor oddechu(nie musisz się martwić, że dziecko płacze będąc same w pokoju, a ty go nie słyszysz 1
Smoczki uspakajające 4
Chusty do noszenia dziecka 1
Pojemnik na 3 porcje mleka(wychodząc na spacer nie musimy brać całej puszki wystarczy odmierzyć tylko potrzebne porcje)
Komoda na ubranka
nie wiem dlaczego mi tak połączyło te moja wyrazy w poście wyżej:)
 
Ostatnia edycja:
Ja pokusiłam się o coś takiego :)
Dzienniczek_Ci___4ec3c05871277.jpg
 
moje przemyślenia na podstawie doświadczenia przy obsłudze Matiego, ale że każde dziecko jest inne i ma swój charakterek to pewnie każda dziewczyna będzie miała swoje uwagi którymi warto się podzielić :tak::-)
Do spania:
Łóżeczko podróżne1 - [SUB]rzecz niepotrzebna, my lubimy wycieczki i podróżowaliśmy z Matim odkąd skończył 4 miesiące i zupełnie łóżeczko nei było potrzebne. Spał z nami w łóżku, od kilku dni się od razu nie przyzwyczai, a lepiej zabrać wózek i lerzaczek.[/SUB]
Łóżeczko zmateracem 1 - u nas bardzo się sprawdziły w łóżeczku płozy ... najlepiej żeby były wcyiągane szczebelki a nie cały bok. Skrzynia pod łóżeczkiem.
Prześcieradło3
Kołdra - kupic dopiero dłuuuugo po porodzie
Poszewka nakołdrę 3 - jak wyżej
Kocyk 2
Rożek
Do kąpieli i pielęgnacji:
Wanienka 1
Gąbka dowanienki 1 - siedlisko bakteri !!!
Termometr dowody 1
Płyn dokąpieli przeznaczony dla niemowląt 1
Płatki doprzemywania buzi 1
Sólfizjologiczna do przemywania oczu 1
Oliwka dladzieci 1 - zatyka skóre i się robią potówki i inne badziewia, są płyny do kąpieli od razu nawilżające skórę i nie trzeba niczym smarować.
Krem pielęgnacyjnydla niemowląt 1
Ręcznik zkapturkiem(po kąpieli można od razu zakryć główkę dziecka) 3 - przy zakupie zwróić uwagę na rozmiar
Miękkaszczotka do włosów 1
Nożyczki lubobcinak do paznokci 1
Płatkinasączone spirytusem do przemywania pępka 7 - lepsze zwykłe płatki i osobno spirytus rozcieńczony z wodą, ale teraz nawet podobno jest szkołą nie przemywania spirytusem tylko moczyć pępek w wodzie.
Gruszka donosa - nic nie wyciągnie, najlepsze są aspiratory do nosa np. frida, a dla bardziej odważnych katarek (podłącza się do odkurzacza)
puder - sprawdza się mąka ziemniaczana
Do przewijania
Pieluszki wielorazowealva
Przewijaksztywny na łóżeczko 1
Ceratka doprzewijania poza domem razem z torbą 1
Mokrechusteczki do przecierania pupy 4
Pieluszkijednorazowe 3 op - warto kupic najpierw małe opakowania i zobaczyc co was podpasuje i co nie bedzie uczulać dziecka
Pieluszkitetrowe 10
Pieluszkiflanelowe 5
Maśćchroniąca przed odparzeniami ( np. sudocrem- poleca go wiele matek) - warto zbierac różne próbki i wyprobować, bo sudocrem nie każdemu dziecku pomaga
Proszek doprania
Ubranka:
Bodybawełniane zapinane w kroku z krótkimrękawem 3
Rękawiczki niedrapki
Bodybawełniane z długim rękawem 3
Pajacykibawełniane 3
Bawełnianebluzeczki zapinane z przodu 3
Kompleciki 3
Śpioszki 3
Skarpetki 6
Czapeczkiosłaniające uszy i czoło 2
Na zimękombinezon 1
Rękawiczki
rożek

a ubranek i tak każdy zawsze ma dużo bo pzrez te 9 miesięcy się uzbiera :) ... aha ja bym dodała taki kombinezonik z misia na jesień :blink:
 
dzieki za cenne rady:) to moje pierwsze bobo takze...:) ale moim przyjaciolkom robilam wyprawki to troche sie zapamietalo bo nie mieszkaja w pl i tu tansze to im wszystko kupilam:)) prosze o wiecej wskazowek:))
 
oto moja lista:))
Do spania:
Łóżeczko podróżne-mysle ze zbedne . nam tez sienie przydalo wogole. mamy teraz jedno u tesciow i w sumie my nie korzystamy
Łóżeczko zmateracem 1- tez mysle ze przydatne:-) szczebelki wyciagene to rewelacja jak dla nas
Prześcieradło3
Kołdra ,koldre kupic proponuje albo spiworek albo kocyk koldre kupic duuuuzo pozniej:tak:
Poszewka nakołdrę 3 -patrz pkt wyzej i spokojnie dwie wystarcza mysle
Kocyk 2
Rożek
Do kąpieli i pielęgnacji:
Wanienka 1
Gąbka dowanienki 1
Termometr dowody 1
Płyn dokąpieli przeznaczony dla niemowląt 1
Płatki doprzemywania buzi 1
Sólfizjologiczna do przemywania oczu 1
Oliwka dladzieci 1 -zamiast oliwki proponuje kremik jakis dobry np z nivea baby
Krem pielęgnacyjnydla niemowląt 1
Ręcznik zkapturkiem(po kąpieli można od razu zakryć główkę dziecka) 3
Miękkaszczotka do włosów 1
Nożyczki lubobcinak do paznokci 1 -na poczatek wolalam obcinaczki ale to moje prywatne odczucia;-)
Płatkinasączone spirytusem do przemywania pępka 7 nie uzywalma nic do pepka bo tu sie nic nie podaje na to.kapalam mloda i suszylam dokladnie recznikiem i tylekikut odpadl po 5 dniach i wsio sie ladnie zagoilo
Gruszka donosa
puder- juz sie pudrow i zasypek nie urzywa zbytnio. jesli juz to bepanthen do poopki , kupilam AVENT puder w kremie i w sumie pol tubki do kosza poszlo
Do przewijania
Pieluszki wielorazowealva
Przewijaksztywny na łóżeczko -teraz tez zakupie bo szkoda kregoslupa....przewijalam mloda na lozku i myslalam ze umre
Ceratka doprzewijania poza domem razem z torbą 1
Mokrechusteczki do przecierania pupy 4
Pieluszkijednorazowe 3 op
Pieluszkitetrowe 10
Pieluszkiflanelowe 5
Maśćchroniąca przed odparzeniami ( np. sudocrem- poleca go wiele matek)wole bepanthen krem
Proszek doprania-piore w zelach bio nie w proszku bo czasem sie zle splucze i od povczatku ubranka mlodej piore z naszymi
Ubranka:
Bodybawełniane zapinane w kroku z krótkimrękawem 3
Rękawiczki niedrapki
Bodybawełniane z długim rękawem 3
Pajacykibawełniane 3
Bawełnianebluzeczki zapinane z przodu 3
Kompleciki 3
Śpioszki 3
Skarpetki 6-kup polowe, i tak jedna pare skarpecioszek bedzie malenstwo dlugo nosic,male stopki nie poca sie jak u doroslego
Czapeczkiosłaniające uszy i czoło 2
Na zimękombinezon 1
Rękawiczki
rożek

Na wyjście z domu:
Wózek 1
Kocyk polarowy do wózka 2
Folia przeciwdeszczowa na wózek 1
Krem ochronny do buzi 1
Termoopakowanie na butelkę-czesto jest w torbie do wozka
Do karmienia naturalnego:
Poduszka do karmienia, na której leży dziecko podczas karmienia-pomaga przyjąć dziecku i matce wygodną pozycję 1
Osłonki na piersi 3
Wkładki laktacyjne do biustonosza 2
Laktator elektryczny
Do karmienia butelką:
Butelki najlepiej antykolkowe 4
podgrzewacz-mam i wsumie to samo co mikrofala jak dla mnie lub wsadzenie butli do garnka z ciepla woda
Myjka do butelek 1
Smoczki do butelek o różnej sile przepływu 3 na pocvzatek 0 po ok miesiacu 1 wiec za wczesnie nie kupuj
Rzeczy pomocne:
Leżaczek, bujaczek
Termometr elektryczny
Pojemnik na zużyte pampersy- wystarcza woreczki na pieluszki takie zapachowe.pojemnik mam drogo wychodzi w sumie bo worki czesto sie dokupuje
Avent parowar i blender w jednym
Niania elektroniczna kamera, monitor oddechu(nie musisz się martwić, że dziecko płacze będąc same w pokoju, a ty go nie słyszysz 1monitor oddechu mi tu odradzili cholerstwo sie wlaczalo bo zbytnio czole nie jest i napedzalo mi stracha a wsio bylo ok
Smoczki uspakajające 4 mysle ze na poczatek 2 spokojnie wystarcza
Chusty do noszenia dziecka 1
Pojemnik na 3 porcje mleka(wychodząc na spacer nie musimy brać całej puszki wystarczy odmierzyć tylko potrzebne porcje)spokojnie tez moga byc male pojemniczki plastikowe taniej wychodzi
Komoda na ubranka

no to chyba tyle ode mnie:-)
 
reklama
o własnie dobra uwaga z tymi brudnymi pieluchami...ja też wrzucałam do woreczków zapachowych :tak:
niania elektroniczna się sprawdziła, ale to wiadomo że to jeden z ostatnich wydatków :blink:
 
Do góry