reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Paznokcie hybrydowe i żele w ciąży?

AgaG04

Początkująca w BB
Dołączył(a)
17 Grudzień 2018
Postów
23
Witajcie drogie mamy mam do was pytanie odnośnie robienia paznokci żelowych w ciąży? Jestem już w drugim trymestrze ale odkąd dowiedziałam się że jestem w ciąży zaprzestałam wszelkim zabiegom tego typu ponieważ tyle się mówi że pierwszy trymestr to trzeba tak uważać. Jednak siedząc w domu tak mi się nudzi że chętnie bym coś zmajstrowała na paznokciach zawsze przed ciążą najbardziej odprężało mnie i uspokajalo kiedy wyciągałam moje babskie sprzęty i siedziałam 4 godziny nad paznokciami jednak mam wątpliwości czy jest to bezpieczne dla dziecka? Nie jestem kosmetyczką więc nie wiem więc proszę was o radę? Robilyscie hybrydy i żele w ciąży? Może ktoś z was jest kosmetyczka i bardziej się na tym zna?
 
reklama
Rozwiązanie
A ja robiłam sobie hybrydy przez całą ciążę. Rozmawiałam o tym nawet z moją panią ginekolog w początkach ciązy i ta powiedziała, ze nie widzi żadnych przeciwwskazań. Poza tym robię sobie hybrydy sama, tak więc nie jestem narażona tutaj na zarażenie wzw czy innymi chorobami, jak w przypadku robienia pazurków przez inną osobe (mam pewność, ze nikt nie użył na mnie niewysterylizowanych narzedzi). Poza tym mam wrażenie, ze sama umiem sobie zrobić paznokcie dokładniej niż w gabinecie. Używam również dobrych i dopuszczonych na rynek lakierow. Unikam chinskich.
Zerknij sobie na lakiery tej firmy:
Link do: 045 Light Lavender lakier hybrydowy Provocater 7ml - zamów online
Bardzo dobra jakość.
Moja kosmetyczka odradziła mi robienia żeli w ciąży. Chodzi o jakieś opary. Też nie jestem kosmetyczką, więc nie jestem w stanie powiedzieć nic więcej na ten temat. Jeśli chodzi o hybrydę, nie ma przeciwwskazań, ja jednak robię odpoczynek swoim paznokciom, przynajmniej na jakiś czas. Aktualnie 13tc i jeszcze kilka zabiegów japońskiego przede mną, a później jak najbardziej do porodu będę robiła hybrydy. :)
 
W mojej ocenie,wdychanie acectonu i innych wynalazków jest szkodliwe, a niestety chcąc, niechcąc - wdychasz.
Maseczka, to jest jakieś wyjscie, ale opary i tak pozostają przez jakiś czas w pomieszczeniu.
OSOBISĆIE, zrezygnowałabym na okres ciąży, zwłaszcza, ze nie jest to coś, bez czego nie można się obyć, no i paznokcie Ci odpoczną przy okazji.

Mam takie samo zdanie. Na czas ciąży zrezygnowałam z hybryd ze względu na smród acetonu. Poza tym sam lakier hybrydowy też ma nieprzyjemny chemiczny zapach i nie chciałam równiez tego wdychać.
 
A ja robiłam sobie hybrydy przez całą ciążę. Rozmawiałam o tym nawet z moją panią ginekolog w początkach ciązy i ta powiedziała, ze nie widzi żadnych przeciwwskazań. Poza tym robię sobie hybrydy sama, tak więc nie jestem narażona tutaj na zarażenie wzw czy innymi chorobami, jak w przypadku robienia pazurków przez inną osobe (mam pewność, ze nikt nie użył na mnie niewysterylizowanych narzedzi). Poza tym mam wrażenie, ze sama umiem sobie zrobić paznokcie dokładniej niż w gabinecie. Używam również dobrych i dopuszczonych na rynek lakierow. Unikam chinskich.
Zerknij sobie na lakiery tej firmy:
Link do: 045 Light Lavender lakier hybrydowy Provocater 7ml - zamów online
Bardzo dobra jakość.
 
Ostatnia edycja:
Rozwiązanie
Witajcie drogie mamy mam do was pytanie odnośnie robienia paznokci żelowych w ciąży? Jestem już w drugim trymestrze ale odkąd dowiedziałam się że jestem w ciąży zaprzestałam wszelkim zabiegom tego typu ponieważ tyle się mówi że pierwszy trymestr to trzeba tak uważać. Jednak siedząc w domu tak mi się nudzi że chętnie bym coś zmajstrowała na paznokciach zawsze przed ciążą najbardziej odprężało mnie i uspokajalo kiedy wyciągałam moje babskie sprzęty i siedziałam 4 godziny nad paznokciami jednak mam wątpliwości czy jest to bezpieczne dla dziecka? Nie jestem kosmetyczką więc nie wiem więc proszę was o radę? Robilyscie hybrydy i żele w ciąży? Może ktoś z was jest kosmetyczka i bardziej się na tym zna?
Ja robiłam cała ciążę hybrydę, nawet miałam w szpitalu...
 
reklama
Robiłam w jednej i drugiej ciąży i do porodów szłam w świeżych hybrydach ;) Mialam dwa cięcia i pytałam ginekologa o to, czy mogę mieć zrobione paznokcie do porodu - nie widział przeciwwskazań. Przyznam, że po tym jak się czułam zmęczona i wykończona w szpitalu estetyczne paznokcie po prostu poprawiały mi humor :)
 
reklama
A ja uważam, że hybrydy bardzo źle wyglądają. Odrosty pojawiają się już po kilku dniach, a sama płytka paznokcia jest nienaturalnie gruba. Będę polecać zwykle lakiery. Nie ma problemu domalować kolejnej warstwy, gdy trochę już się zetrą. Paznokcie wyglądają klasycznie, trochę retro w ciemnych kolorkach. Hybrydą tego efektu nie uzyskam. Mogę malować do samych skórek. Trzeba tylko kupić porządny lakier i nałożyć na to jeszcze jakąś bazę utrwalająca
hotelsgratis.pl/najpopularniejsze-ksztalty-paznokci-stylizacje/
Polecam od siebie również stronę. Można zainspirować się jeśli chodzi o kształty oraz kolory stylizacji.
 
Ostatnia edycja:
Do góry