reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Paznokcie hybrydowe i żele w ciąży?

AgaG04

Początkująca w BB
Dołączył(a)
17 Grudzień 2018
Postów
23
Witajcie drogie mamy mam do was pytanie odnośnie robienia paznokci żelowych w ciąży? Jestem już w drugim trymestrze ale odkąd dowiedziałam się że jestem w ciąży zaprzestałam wszelkim zabiegom tego typu ponieważ tyle się mówi że pierwszy trymestr to trzeba tak uważać. Jednak siedząc w domu tak mi się nudzi że chętnie bym coś zmajstrowała na paznokciach zawsze przed ciążą najbardziej odprężało mnie i uspokajalo kiedy wyciągałam moje babskie sprzęty i siedziałam 4 godziny nad paznokciami jednak mam wątpliwości czy jest to bezpieczne dla dziecka? Nie jestem kosmetyczką więc nie wiem więc proszę was o radę? Robilyscie hybrydy i żele w ciąży? Może ktoś z was jest kosmetyczka i bardziej się na tym zna?
 
reklama
Rozwiązanie
A ja robiłam sobie hybrydy przez całą ciążę. Rozmawiałam o tym nawet z moją panią ginekolog w początkach ciązy i ta powiedziała, ze nie widzi żadnych przeciwwskazań. Poza tym robię sobie hybrydy sama, tak więc nie jestem narażona tutaj na zarażenie wzw czy innymi chorobami, jak w przypadku robienia pazurków przez inną osobe (mam pewność, ze nikt nie użył na mnie niewysterylizowanych narzedzi). Poza tym mam wrażenie, ze sama umiem sobie zrobić paznokcie dokładniej niż w gabinecie. Używam również dobrych i dopuszczonych na rynek lakierow. Unikam chinskich.
Zerknij sobie na lakiery tej firmy:
Link do: 045 Light Lavender lakier hybrydowy Provocater 7ml - zamów online
Bardzo dobra jakość.
A ja uważam, że hybrydy bardzo źle wyglądają. Odrosty pojawiają się już po kilku dniach, a sama płytka paznokcia jest nienaturalnie gruba. Będę polecać zwykle lakiery. Nie ma problemu domalować kolejnej warstwy, gdy trochę już się zetrą. Paznokcie wyglądają klasycznie, trochę retro w ciemnych kolorkach. Hybrydą tego efektu nie uzyskam. Mogę malować do samych skórek.
Jest patent że można sobie na odrost dać brokat lub cyrkonie i nie ma problemu i nie trzeba całej stylizacji ściągać 😁
 
reklama
Polecam przetrzeć zmywaczem bezacetonowym. Jeśli nie pomoże to po prostu zmienić. Z tego też powodu unikam matowych jasnych paznokci.Raz miałam matowe białe i są totalnie niepraktyczne. Już drugi raz tego nie powtórzyłam. Jeśli noszę matowe to wyłącznie kolorowe.
Nie zliczę ile razy miałam matowe bazy i jasne beże i nigdy nie miałam z nimi problemu. Pewnie to kwestia beznadziejnego matowego topu.
 
Do góry