reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

PCOS - jak Wy sobie z tym radzicie/poradziłyście

Malena - przytulaka Ci przesyłam i trzymam kciuki [emoji110]

Ja w sumie też długo się staram, chociaż pierw były to starania pasywne - po prostu nie zabezpieczaliśmy się w ogóle. I tak minął rok, stwierdziłam, że pewnie ze mną coś nie halo. No i tak zaczęła się roczna tułaczka po gabinetach. Teraz mam nadzieję też dobrze trafiłam.

Ważne to być dobrej myśli ale też nie zafiksować się tylko na tym, bo wtedy organizm jest w stanie ciągłego napięcia i nie jest gotowy na ciążę [emoji11]

Napisane na GT-I9506 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
co prawda ja miałam inny problem i męczyłam się 2 lata z zajściem. Zaczęłam brać Link do: Inofem - suplement diety ale jak czytałam opinie o tym suplemencie to bardzo dobrze też właśnie sprawdzał się na pcos. :) Moja koleżanka zamówiła na pcos ale dopiero co zaczęła brać więc na razie się nie wypowiem :) Jak się uda to dam znać. :) A tym czasem szczęścia życzę :)
 
co prawda ja miałam inny problem i męczyłam się 2 lata z zajściem. Zaczęłam brać Link do: Inofem - suplement diety ale jak czytałam opinie o tym suplemencie to bardzo dobrze też właśnie sprawdzał się na pcos. :) Moja koleżanka zamówiła na pcos ale dopiero co zaczęła brać więc na razie się nie wypowiem :) Jak się uda to dam znać. :) A tym czasem szczęścia życzę :)
ja inofem piłam ok roku - mnie nie pomógł, niestety... pamiętam jak o nim czytałam na forum i dziewczyny pisały o "magicznych" właściwościach tegoż specyfiku.wiązałam z nim ogromne nadzieje - skończyło sie jak zwykle na niczym. później próby z clo+monitoring do tego pregnyl. nadzieje rosły jeszcze większe - 3 cykle z których oczywiście nic nie wynikło... przyszła pora na hsg. zabieg miałam 28.07. (miesiąc temu). dziś mój 9 dc, wzięłam ostatnią tabletkę clo, 14dc mam monitoring i znowu czas nadziei przede mną. czas pokaże.
 
Hej dziewczyny mam pytanie bo Wy doświadczone jesteście czy podwyzszone tst i dhpas moga świadczyć o pcos?
Moje wyniki z dzisiaj oprócz jednego, dwa mam za wysokie wyniki:
Białko wiążące hormony płciowe (SHBG) : 79 _ nmol/l Norma: 26.1 - 110.0
Estradiol 17-beta (E2) : 28 _ pg/ml
Wartość referencyjna: Wynik badania zależy od fazy cyklu:
faza folikularna: 12.4 - 233
Testosteron (TST) : 1.8 nmol/l - Wartość referencyjna: 0.29 - 1.67
Siarczan dehydroepiandrosteronu (DHEAS) : 356 ug/dl Norma: 98.8 - 340
Przeciwciała anty - TPO : 10 _ IU/ml Norma:< 34
 
@Wonderful tak, podwyższony testosteron jest jednym z objawów przy pcos. Ale lekarz pewnie powie coś konkretniejszego odnośnie całych wyników [emoji4] miałaś już podejrzenie pcos wcześniej albo zdiagnozowane? Mi kilku lekarzy nie wykryło pcos.... Dopiero jak do dobrego trafiłam [emoji4]

Napisane na GT-I9506 w aplikacji Forum BabyBoom
 
@Wonderful tak, podwyższony testosteron jest jednym z objawów przy pcos. Ale lekarz pewnie powie coś konkretniejszego odnośnie całych wyników [emoji4] miałaś już podejrzenie pcos wcześniej albo zdiagnozowane? Mi kilku lekarzy nie wykryło pcos.... Dopiero jak do dobrego trafiłam [emoji4]

Napisane na GT-I9506 w aplikacji Forum BabyBoom
Nie nie mialam zdiagnozowanego. Bylam u gin i nic takiego nie mówiła, usg robiła wszystko okej, dostalam leki ns obniżenie.
 
Hej dziewczyny. Czy może któraś z Was polecić dobrego ginekologa z Warszawy lub Częstochowy, który zajmuje się pcos? Koleżanka dostała tabletki antykoncepcyjne i jej lekarz jest zadowolony[emoji85][emoji85][emoji85]. Chciałaby zapanować nad chorobą na ile się da i w przyszłości starać się o dzidziusia.
 
auslanderka ja niestety nie pomogę:no: ja mając PCOS już próbowałam wszystkiego i żadnego efektu. zaplanowaliśmy już wizytę w Novum, chyba to już jest ostateczność po 28 cyklach... :-( :(:-( :(:-( :(
 
reklama
Hej dziewczyny, ja o pierwszą ciąże starałam sie półtora roku w tym 4 miesiące z duphastonem i monitoringiem cyklu i dopiero się udało, potem duphaston brałam jeszcz do 17 tygodnia ciąży.
Też mam pcos i niedoczynność tarczycy, teraz staramy się od miesiąca o drugą ciążę, biorę miositogyn i glucophage, ginekolog dał mi 3 ms kurację na tym a potem jak się nie uda da coś innego.
Nadmienię iż jestem osobą z bardzo dużą nadwagą to w pierwszej ciąży nie miałam rzadnych kłopotów ani z nadciśnieniem ani cukrzycą itp.
Mam bardzo dobrego ginegologa z Warszawy któr specjalizuje się właśnie w problemach z zajściem w ciąże i nie jest kosmicznie drogi. mogę dać namiar
 
Do góry