reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

PCOS - jak Wy sobie z tym radzicie/poradziłyście

@ZwariowanaSol endomenda chyba wszystkich wykancza. Mnie najbardziej na jelitach. Wyproznianie graniczy z cudem. Narazie jakos leci i niech tak zostanie. Rozumiem twoja decyzje, bo wiem jak to wszystko wykancza i odbiera chec do zycia. Oby bylo jak mowisz i bys byla piekna dzaga.
Moja mama tylko jajnika nie ma i tyje. Widac u nas to genetyczne.
Gadaj z nimi o implantach, niech sie postaraja, tak nie da sie zyc. Wiem troche o czym mowisz z tym leczeniem. Musze brac hormony, by wyciszac endomende, wtedy rosnie guz. A nie moge nie brac. Tak wiec troche rozumiem. Zycze ci wszystkiego dobrego, nawet najlepszego. Niech zrobia to raz a porzadnie i oby poszlo po twojej mysli, ze bedzie tylko lepiej
 
reklama
@Destino też trzymam za Ciebie kciuki - oby znaleźli coś nowego co i Tobie pomoże. Obyśmy obie wreszcie mogły trochę odpocząć i znowu poczuć się zdrowe i szczupłe ;) Bo młodsze już nie będziemy :p A szkoda :D
 
@ZwariowanaSol powiem ci, ze jestem bardzo ciekawa jak to u ciebie zadziala. Jak bedziesz sie czula.
Mnie nie usuneli macicy bym mogla sprobowac zajsc w ciaze. Ale teraz jak urodze, to tez specjalnie nie bede o nia walczyc. Te ciaze do lekkich nie naleza, choc nie marudze, bo moge miec choc 2zywych dzieci jak sie uda.
Jestem ciekawa, bo to moze byc moja przyszlosc.
Kochana jestes piekna i mloda i niedlugo bedziesz zdrowsza. Ja mam juz 38lat, wiec szykuje sie raczej na menopauze [emoji12]
 
@Destino ja mam 33 i w zasadzie mój GP się zastanawia czy te uderzenia gorąca, ciągłe zmęczenie, nieregularności w @, napady płaczu, problemy ze spaniem i kilka innych czy to nie czasem objawy wczesnej menopauzy u mnie. Ale że u mnie jest jeszcze kilka innych czynników to kij wie, co od czego. Jak będę PO to Ci napiszę co i jak ;) Z tego co zauważyłam - bardzo się boją o psychikę po zabiegu. Czy kobieta nadal się będzie czuła kobietą po usunięciu macicy i szyjki i jajników. Bo podobno sporo kobiet własnie z tym ma problem po pełnej histerektomi - że nie czują się w pełni kobietami. Sporo daje też rozmowa z mężem - jeśli on nie widzi problemu i będzie dalej widział cię jako 100% kobietę - to jest łatwiej się z tym pogodzić. Mój stwierdził że posiadanie macicy nie definiuje mnie jako kobietę - tylko to co mam w sercu i głowie :) Aww - sweet :) Ja też tak uważam. A jeśli moje życie może być prostsze i łatwiejsze (poza objawami menopauzy przez kilka lat) to moja psychika na tym nie ucierpi - wręcz odwrotnie - zero okresu=zero stresu :) No i po można się bawić bez zabezpieczeń bez ryzyka wpadki :p A że ja mam alergię na latex i nie biorę hormonów bo tragicznie się na nich czuję - to mi baaaardzo w to mi graj ;) W każdej sytuacji można znaleźć fajne plusy :D
38 - ty też jesteś młoda - bo 38 to 18 (lat) + 20 (%vatu) :p
 
@ZwariowanaSol teraz z dzieciakami, to tez nie mialabym problemu usunac i nie czulabym sie mniej wartosciowa. Moj maz raczej tez nie mialby z tym problemu. Ze wszystkim co napisalas zgadzam sie w 100%. Do tego chyba trzeba dojrzec. Albo odpowiednio pocierpiec [emoji12]
 
Cześć kochane :)
Zastanawiam się poważnie nad protokołem jodowym. Znalazłam dobre opinie na grupach i może warto spróbować. Trochę boję się jodu, ale nie są to duże dawki. Pewnie sie zdecyduję od nowego cyklu. Protokół polecany jest dla pco jak i dla endometriozy.
 
Witajcie
Widzę że mowa o kodzie. Też to dostałam do brania ale mi w niczym nie pomógł a wręcz przeciwnie źle się czułam po nim.
 
Imienniczki moja :) a jak brałaś, co brałaś ile brałaś z czym i dlaczego? :p
Na rośnięcie pęcherzyków clarzole od drugiego dnia miesiączki po 2 tabletki przez 5 dni. Potem po miesiące byłam na kontroli jak pęcherzyki urosły zależy albo raz lub 3 razy w ciągu tygodnia. I jak był dogodny pecherzyk to miałam zastrzyk ovitrelle. A tak to cały czas od kilku miesięcy brałam dostinex 0,5 tabletki na tydzień na prolaktyne. I udało się przy drugiej stymulacji ale w 10 tygodniu pożegnałam się z ciaza bo obumarla. Teraz wykonuje badania i na nowo zaczynam stymulacje tylko czekam na @ bo jeszcze się nie pojawiła.
 
reklama
Na rośnięcie pęcherzyków clarzole od drugiego dnia miesiączki po 2 tabletki przez 5 dni. Potem po miesiące byłam na kontroli jak pęcherzyki urosły zależy albo raz lub 3 razy w ciągu tygodnia. I jak był dogodny pecherzyk to miałam zastrzyk ovitrelle. A tak to cały czas od kilku miesięcy brałam dostinex 0,5 tabletki na tydzień na prolaktyne. I udało się przy drugiej stymulacji ale w 10 tygodniu pożegnałam się z ciaza bo obumarla. Teraz wykonuje badania i na nowo zaczynam stymulacje tylko czekam na @ bo jeszcze się nie pojawiła.
Cześć [emoji8] trzymam kciuki za próby [emoji8] ja też byłam stymulowana, w 5 cyklu z sukcesem. Pamiętaj, żeby potem co roku obowiązkowo USG jajników robić, bo stymulacja nie pozostaje taka bez konsekwencji dla nas niestety ... [emoji6]
 
Do góry