reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

PCOS - stymulacja gonadotropinami

Hejka. U mnie trochę się działo. Mieliśmy podchodzić do pierwszej inseminacji z trzech ale moje jajniki nie współpracują i przeszłam przez hiperstymulacje,do inseminacji nie doszło. W lutym miałam hsg na Polnej wynik był 50/50 więc mogą być drożne i nie drożne . Pomimo że na pierwszej wizycie nasza Pani dr zasugerowała sono hsg żeby powtórzyć badanie to ja nie byłam jeszcze gotowa bo ciężko przeszłam hsg na Polnej ale teraz podchodzę w styczniu w klinice do sono hsg. Jeśli potwierdzi się że są nie drożne to podchodzimy odrazu do in vitro. A u ciebie jak się mają sprawy?
No u mnie wyszły ładne kwiatki.
- Homocysteina za wysoka - na 99% mutacja genu mthfr (nie robiłam badani bo wynik i tak nic nie zmieni, biorę metylowane B12 i folian)
- P-ciała p/plemnikowe
- p-ciał p/jądrowe czy jakoś tak
- anemia.
6.11 miałam drożność u naszej gin ale pod znieczuleniem bo inaczej nie było terminu [emoji2356] wyszło, że niby przepływ był ale mega słaby i powiedziała: "wykorzystując to, że Pani spala i nic Pani nie czuła przepłukałam Panią na wszystkie możliwe sposoby i teraz wszystko idealnie śmiga" więc chyba dobrze, że miałam to znieczulenie, może gdyby było bez to tak dobrze by tego nie wyczyściła. Niestety w tym cyklu sie nie udało, może też dlatego że ok tydzień po owu złapaliśmy z mężem covida (bez testu ale straciliśmy węch i smak)
Teraz jest drugi cykl po drożności, drugi na lamettcie i fostimonie. Pani doktor zachwycona była moim endometrium i pęcherzykami mimo, że po takiej stymulacji mam tylko 2 pęcherzyki, mówiła, że najlepiej 3, 4 to ryzyko a zdarza się że i 8 mają... A ja mam ledwo dwa. Ale były piękne, w sobotę przyjelam zastrzyk a teraz czekam..
 
reklama
No u mnie wyszły ładne kwiatki.
- Homocysteina za wysoka - na 99% mutacja genu mthfr (nie robiłam badani bo wynik i tak nic nie zmieni, biorę metylowane B12 i folian)
- P-ciała p/plemnikowe
- p-ciał p/jądrowe czy jakoś tak
- anemia.
6.11 miałam drożność u naszej gin ale pod znieczuleniem bo inaczej nie było terminu [emoji2356] wyszło, że niby przepływ był ale mega słaby i powiedziała: "wykorzystując to, że Pani spala i nic Pani nie czuła przepłukałam Panią na wszystkie możliwe sposoby i teraz wszystko idealnie śmiga" więc chyba dobrze, że miałam to znieczulenie, może gdyby było bez to tak dobrze by tego nie wyczyściła. Niestety w tym cyklu sie nie udało, może też dlatego że ok tydzień po owu złapaliśmy z mężem covida (bez testu ale straciliśmy węch i smak)
Teraz jest drugi cykl po drożności, drugi na lamettcie i fostimonie. Pani doktor zachwycona była moim endometrium i pęcherzykami mimo, że po takiej stymulacji mam tylko 2 pęcherzyki, mówiła, że najlepiej 3, 4 to ryzyko a zdarza się że i 8 mają... A ja mam ledwo dwa. Ale były piękne, w sobotę przyjelam zastrzyk a teraz czekam..
 
No u mnie wyszły ładne kwiatki.
- Homocysteina za wysoka - na 99% mutacja genu mthfr (nie robiłam badani bo wynik i tak nic nie zmieni, biorę metylowane B12 i folian)
- P-ciała p/plemnikowe
- p-ciał p/jądrowe czy jakoś tak
- anemia.
6.11 miałam drożność u naszej gin ale pod znieczuleniem bo inaczej nie było terminu [emoji2356] wyszło, że niby przepływ był ale mega słaby i powiedziała: "wykorzystując to, że Pani spala i nic Pani nie czuła przepłukałam Panią na wszystkie możliwe sposoby i teraz wszystko idealnie śmiga" więc chyba dobrze, że miałam to znieczulenie, może gdyby było bez to tak dobrze by tego nie wyczyściła. Niestety w tym cyklu sie nie udało, może też dlatego że ok tydzień po owu złapaliśmy z mężem covida (bez testu ale straciliśmy węch i smak)
Teraz jest drugi cykl po drożności, drugi na lamettcie i fostimonie. Pani doktor zachwycona była moim endometrium i pęcherzykami mimo, że po takiej stymulacji mam tylko 2 pęcherzyki, mówiła, że najlepiej 3, 4 to ryzyko a zdarza się że i 8 mają... A ja mam ledwo dwa. Ale były piękne, w sobotę przyjelam zastrzyk a teraz czekam..
A jak z wynikami u twojego m ? U nas słaba morfologia. Mialam na lamencie co miesiąc po dwa trzy ładne pęcherzyki,endometrium zawsze rewelacja i nic. Przy dołączeniu fostimonu 4 duże pęcherzyki i jeszcze rosły inne...zrobila się hiperka i pomimo tylu pękniętych pęcherzyków i " przytulaniu" ani kropli nadzieji. Zobacze jak tam hsg wyjdzie. Przy ostatnim kontrast stanął w obu jajowodach,nie chciał przejść ale Pani doktor podniosła ciśnienie i przeszło. Czułam jak mnie rozrywa. Nasza doktorowa powiedziała że mógł przejść między zrostami dlatego spróbuję ostatni raz. A możesz mi napisać ile placilas za narkozę? Też się nad tym zastanawiałam ale byłam już dwa razy w życiu pod narkoza i zawsze wymiotowałam po wybudzeniu więc niewiem co lepsze 😛
 
Mój ma ogrom plemników ale nie w pełni morfologia jest dobrze. Chociaż ostatnie badanie mial w październiku a wciąż wcina fertilman baby star więc może jest już dobrze.
Badanie 700 a narkoza 450 choć przez tel mi powiedziano, że 400. No ale dodatkowo badania wskazane przed Sono też swoje wyniosły
A jak z wynikami u twojego m ? U nas słaba morfologia. Mialam na lamencie co miesiąc po dwa trzy ładne pęcherzyki,endometrium zawsze rewelacja i nic. Przy dołączeniu fostimonu 4 duże pęcherzyki i jeszcze rosły inne...zrobila się hiperka i pomimo tylu pękniętych pęcherzyków i " przytulaniu" ani kropli nadzieji. Zobacze jak tam hsg wyjdzie. Przy ostatnim kontrast stanął w obu jajowodach,nie chciał przejść ale Pani doktor podniosła ciśnienie i przeszło. Czułam jak mnie rozrywa. Nasza doktorowa powiedziała że mógł przejść między zrostami dlatego spróbuję ostatni raz. A możesz mi napisać ile placilas za narkozę? Też się nad tym zastanawiałam ale byłam już dwa razy w życiu pod narkoza i zawsze wymiotowałam po wybudzeniu więc niewiem co lepsze [emoji14]
 
Mój ma ogrom plemników ale nie w pełni morfologia jest dobrze. Chociaż ostatnie badanie mial w październiku a wciąż wcina fertilman baby star więc może jest już dobrze.
Badanie 700 a narkoza 450 choć przez tel mi powiedziano, że 400. No ale dodatkowo badania wskazane przed Sono też swoje wyniosły
To prawda. Jestem w trakcie tych badań przed sono ale robię część w klinice a część na Polnej bo tam nawet o połowę taniej wychodzą. Choć więcej ich jest jeszcze przed inseminacjami. Ja osobiście bym już wolała podejść do in vitro. W inseminacjach nie pokładam żadnych nadzieji. Mam kilka koleżanek i siostrę które przechodziły po 3-4 razy i nigdy nic. Pół roku mam już za sobą w klinice stymulacji i nic. No ale trzeba swoją drogę przejść niestety....
 
Mi powiedziała gin, że inseminacje się robi gdy nasienie jest kiepskie, w naszym przypadku gdzie u M jest dość dobrze ale ja mam p-ciała p/pleminikowe to ona by zalecala in vitro... Ale najpierw po drożności trochę po stymulujemy [emoji16]
To prawda. Jestem w trakcie tych badań przed sono ale robię część w klinice a część na Polnej bo tam nawet o połowę taniej wychodzą. Choć więcej ich jest jeszcze przed inseminacjami. Ja osobiście bym już wolała podejść do in vitro. W inseminacjach nie pokładam żadnych nadzieji. Mam kilka koleżanek i siostrę które przechodziły po 3-4 razy i nigdy nic. Pół roku mam już za sobą w klinice stymulacji i nic. No ale trzeba swoją drogę przejść niestety....
 
Mi powiedziała gin, że inseminacje się robi gdy nasienie jest kiepskie, w naszym przypadku gdzie u M jest dość dobrze ale ja mam p-ciała p/pleminikowe to ona by zalecala in vitro... Ale najpierw po drożności trochę po stymulujemy [emoji16]
A robiłaś p-ciala plemnikowe z wymazu czy z krwi ???
 
Myślę żeby przy okazji też zrobić z krwi,jutro jadę na kolejne pobranie więc chyba zrobię już za wczasów 😋 a w obydwu wynikach miałaś przeciwciała?
 
reklama
Myślę żeby przy okazji też zrobić z krwi,jutro jadę na kolejne pobranie więc chyba zrobię już za wczasów [emoji39] a w obydwu wynikach miałaś przeciwciała?
Sprawdzałam na portalu pacjenta i wynik mam podany przy surowicy więc to z krwi.
Jutro o 15.15 mam immunologa więc zobaczymy czego tym razem się dowiem
 
Do góry