reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pęcherzyk brak zarodka

@SerekMiejski aż ciężko się czyta to co tutaj wypisujesz. Mogłaś się w ogóle nie przyznawać,że chodziłaś na jakieś zajęcia z ginekologii. Beta zwalnia przy wartościach 6000 a nie na samym początku ciąży. Na serce czekać do 10 tc? Jeżeli przy becie 1000-1500 nie widać nic w macicy to można przypuszczać cp a nie przy 15000! No herezje. Dziewczyny proszę, nie czytajcie tego bo może się to dla Was źle skończyć.
P.S. USG naprawdę kiepskie. Ja szczerze to też nie widzę tam pęcherzyka.
 
reklama
@SerekMiejski aż ciężko się czyta to co tutaj wypisujesz. Mogłaś się w ogóle nie przyznawać,że chodziłaś na jakieś zajęcia z ginekologii. Beta zwalnia przy wartościach 6000 a nie na samym początku ciąży. Na serce czekać do 10 tc? Jeżeli przy becie 1000-1500 nie widać nic w macicy to można przypuszczać cp a nie przy 15000! No herezje. Dziewczyny proszę, nie czytajcie tego bo może się to dla Was źle skończyć.
P.S. USG naprawdę kiepskie. Ja szczerze to też nie widzę tam pęcherzyka.
1500 mi chodziło ;) edytowałam już to jedno zero które mi się omsknęło.
No cóż, nie musisz tego czytac ani w to wierzyć - jak niczego w internecie
Może byc widoczny pęcherzyk powyzej 800
Beta przy wartościach powyżej 1000 nie przyrasta już tak idealnie-i nie trzeba do tego wykładów z Profesorem Franikiem, to są dostępne informacje. Powyżej 1000 monitorujemy już raczej usg
A do ilu proponujesz czekac z wyglądaniem serduszka np przy PCOS gdy miesiączki są nieuregularne? Łyżeczkowanie w 8, czy poczekać 2 tygodnie? Edytuję tylko element mówiący, ze „spokojnie można poczekac”, bo faktycznie było to nad wyraz.
Zreszta nie chcę się kłócić i pisać w agresywny sposób, jestem pewna tego co pisze i jestem tez w drugiej swojej ciąży prowadzonej przez doświadczonego położnika.
Autorka była u lekarza, nawet dwóch którzy stwierdzili obecność pęcherzyka z pęcherzykiem zoltkowym.
Szkoda, ze rozmowy na tym forum prowadzone są w takim tonie ale trudno. Mam wrażenie, że Zazu się spięła i narzuciła pewien ton rozmowy ze mną, którego sobie nie życzę i który jest nadto ofensywny, choć informacje które przekazuję są łatwe do weryfikacji a każda ma swojego lekarza którego może spytać o swój przypadek-robienie tego na forum może mieć rolę wsparcia emocjonalnego i wyładowania napięcia.
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
1500 mi chodziło ;) edytowałam już to jedno zero które mi się omsknęło.
No cóż, nie musisz tego czytac ani w to wierzyć - jak niczego w internecie
Może byc widoczny pęcherzyk powyzej 800
Beta przy wartościach powyżej 1000 nie przyrasta już tak idealnie-i nie trzeba do tego wykładów z Profesorem Franikiem, to są dostępne informacje. Powyżej 1000 monitorujemy już raczej usg
A do ilu proponujesz czekac z wyglądaniem serduszka np przy PCOS gdy miesiączki są nieuregularne? Łyżeczkowanie w 8, czy poczekać 2 tygodnie? Edytuję tylko element mówiący, ze „spokojnie można poczekac”, bo faktycznie było to nad wyraz.
Zreszta nie chcę się kłócić i pisać w agresywny sposób, jestem pewna tego co pisze i jestem tez w drugiej swojej ciąży prowadzonej przez doświadczonego położnika.
Autorka była u lekarza, nawet dwóch którzy stwierdzili obecność pęcherzyka z pęcherzykiem zoltkowym.
Szkoda, ze rozmowy na tym forum prowadzone są w takim tonie ale trudno. Mam wrażenie, że Zazu się spięła i narzuciła pewien ton rozmowy ze mną, którego sobie nie życzę i który jest nadto ofensywny, choć informacje które przekazuję są łatwe do weryfikacji a każda ma swojego lekarza którego może spytać o swój przypadek-robienie tego na forum może mieć rolę wsparcia emocjonalnego i wyładowania napięcia.
Pozdrawiam
Ale wiek ciąży można łatwo zweryfikować na USG. U kobiet z pco, które mają nieregularne cykle wiek ciąży liczy się właśnie w oparciu o USG a nie ostatnią miesiączkę. Więc ja piszę tutaj nie o domniemanym wieku ciąży a już tym zweryfikowanym. Więc nie pisz,że można czekać do 10 tc z sercem.
Beta dopiero zwalnia po 6000 a nie 1000. To też są informacje łatwe do zweryfikowania.
To co wypisujesz nijak ma się do rzeczywistości i jeżeli jesteś jednak ich pewna to ja jednak powróciła bym z powrotem na te wykłady z ginekologii.
Zazzu spięła się moze tak samo jak ja bo po prostu piszesz bzdury.
 
Fajnie, że mam taką moc że dyktuje ton rozmowy na anonimowym forum internetowym😂
Z takim razie talentem chyba pomyślę o karierze w polityce
 
Ale wiek ciąży można łatwo zweryfikować na USG. U kobiet z pco, które mają nieregularne cykle wiek ciąży liczy się właśnie w oparciu o USG a nie ostatnią miesiączkę. Więc ja piszę tutaj nie o domniemanym wieku ciąży a już tym zweryfikowanym. Więc nie pisz,że można czekać do 10 tc z sercem.
Beta dopiero zwalnia po 6000 a nie 1000. To też są informacje łatwe do zweryfikowania.
To co wypisujesz nijak ma się do rzeczywistości i jeżeli jesteś jednak ich pewna to ja jednak powróciła bym z powrotem na te wykłady z ginekologii.
Zazzu spięła się moze tak samo jak ja bo po prostu piszesz bzdury.
Widać wiec mój lekarz jest idiotą przekazując mi takie informacje o pomiarach bety po uwidocznieniu pęcherzyka, autorki lekarze się mylą a do Ciebie i Zazu będę mówić per pani profesor.
Moja przyjaciółka która w 9 tygodniu ciąży usłyszała ze powinna iść na łyżeczkowanie niech wylyzeczkuje swojego kilkudniowego syna.
Tak chodziło o tygodnie liczone z OM :)
Problem rozwiązany :)
Autorce życzę powrotu z dobrymi wieściami po czwartkowym usg,
 
Widać wiec mój lekarz jest idiotą a do Ciebie i Zazu będę mówić per pani profesor.
Moja przyjaciółka która w 9 tygodniu ciąży usłyszała ze powinna iść na łyżeczkowanie niech wylyzeczkuje swojego kilkudniowego syna.
Problem rozwiązany :)
Autorce życzę powrotu z dobrymi wieściami po czwartkowym usg,

Nie ma zadnego powodu żeby autorka miała mieć jakiekolwiek inne niż dobre wieści.
Jest na tym etapie ciąży, że po prostu może się cieszyć bez dorabiania ideologii.
 
Nie żeby coś, ale sporo lekarzy faktycznie jest idiotami :D w internecie łatwiej znaleźć wiarygodne informacje niż u lekarza 🤷‍♀️

Straszne to, ale prawdziwe.
na pewno taki, który twierdzi ze poniżej jakiegoś poziomu hormonu we krwi na pewno nic się nie zobaczy a każdy kto twierdzi inaczej powinien podrzeć swoje PWZ. Są pewne wartości ramowe przy których człowiek się czegoś spodziewa i one są umowne/uśrednione
A lekarzowi u którego prowadzimy ciążę warto jednak ufać, ale to już taka moja prywatna opinia, może jeszcze na jakieś wykłady powinnam się cofnąć
 
1500 mi chodziło ;) edytowałam już to jedno zero które mi się omsknęło.
No cóż, nie musisz tego czytac ani w to wierzyć - jak niczego w internecie
Może byc widoczny pęcherzyk powyzej 800
Beta przy wartościach powyżej 1000 nie przyrasta już tak idealnie-i nie trzeba do tego wykładów z Profesorem Franikiem, to są dostępne informacje. Powyżej 1000 monitorujemy już raczej usg
A do ilu proponujesz czekac z wyglądaniem serduszka np przy PCOS gdy miesiączki są nieuregularne? Łyżeczkowanie w 8, czy poczekać 2 tygodnie? Edytuję tylko element mówiący, ze „spokojnie można poczekac”, bo faktycznie było to nad wyraz.
Zreszta nie chcę się kłócić i pisać w agresywny sposób, jestem pewna tego co pisze i jestem tez w drugiej swojej ciąży prowadzonej przez doświadczonego położnika.
Autorka była u lekarza, nawet dwóch którzy stwierdzili obecność pęcherzyka z pęcherzykiem zoltkowym.
Szkoda, ze rozmowy na tym forum prowadzone są w takim tonie ale trudno. Mam wrażenie, że Zazu się spięła i narzuciła pewien ton rozmowy ze mną, którego sobie nie życzę i który jest nadto ofensywny, choć informacje które przekazuję są łatwe do weryfikacji a każda ma swojego lekarza którego może spytać o swój przypadek-robienie tego na forum może mieć rolę wsparcia emocjonalnego i wyładowania napięcia.
Pozdrawiam
Pęcherzyk żółtkowy widoczny przy ledwo widocznym pęcherzyku ciążowym i becie poniżej 1000?
doczytałam tez ze już zarodek nawet widzisz 😂😂😂
Kurł@ nie wierze 🤦🏻‍♀️
 
reklama
Pęcherzyk żółtkowy widoczny przy ledwo widocznym pęcherzyku ciążowym i becie poniżej 1000?
doczytałam tez ze już zarodek nawet widzisz 😂😂😂
Kurł@ nie wierze 🤦🏻‍♀️
Dwóch lekarzy autorki tez, może już zostawcie ten temat i skupcie się na analizowaniu swojego usg :) na tym forum już stwierdzano płeć na podstawie wrzucanych zdjęć, a jak osoba która ma jakieś podstawowe obycie z usg mówi, ze autorka nie musi się martwić bo fajnie to wyglada i na upartego widać ślad niezorganizowanego zarodka to trzeba się na niej uwiesić. Przykre to
Już mam nauczkę i w życiu na tym forum nie będę próbowała się dzielić swoimi obserwacjami, każda ma swojego lekarza a tego typu reakcje raczej średnio świadczą o rozmówcy.
A autorce jak wspomniałam życzę pięknego zarodka w czwartek :)
 
Do góry