reklama

Pęcherzyk ciążowy 16mm a brak widocznego zarodka!!!Pomocy!!!!

Temat na forum 'Ciąża, poród, połóg' rozpoczęty przez Madziula 27, 18 Grudzień 2012.

1. Madziula 27

Madziula 27 Fanka BB :)

Cześć Dziewczyny
    Bardzo was proszę o pomoc, w piątek miałam robione USG na którym był jedynie widoczny pęcherzyk ciążowy o wymiarze GSMD 16mm i woreczek żółtkowy o śr. 4,5mm jednak nie został uwidoczniony zarodek oraz echo serduszka. HCG mam 21640 i wszystko wskazuje na 6,4tydz. Ból piersi powoli mija mam tylko czasami mdłości i zawroty głowy dodatkowo od czasu do czasu coś mnie kłuje w pochwie czy to możliwe, że dzidzia się jeszcze pojawi??? W niedzielę mam USG i strasznie się martwię. Proszę pomóżcie !!!!!!!!!!!!!!

2. Sun7

Sun7 mamusia :-)

Kochana, a co mówi lekarz???? Bo ja byłam na pierwszym USG w 7t2d i było już słychać serduszko, więc może u Ciebie było jeszcze za wcześnie... Ważne, że jest pęcherzyk ciążowy.... Wiem, że łatwo się mówi, ale postaraj się myśleć tylko pozytywnie :-)... Nie jestem Ci nic więcej w stanie powiedzieć, bo nie jestem lekarzem i nie znam się na tym zbyt mocno... ale musisz jakoś wytrzymać do niedzieli... wtedy wszystko będzie jasne... :-) Trzymam kciuki, aby były to tylko dobre wieści &&&&&&&&&&&&&&&&&& :-)

3. reklama
  4. Madziula 27

Sun7- dzięki za odpowiedź, lekarz mi powiedział, że przy takim pęcherzyku to już widać zarodek i kazał mi czekać do niedzieli. Tak się martwię bo tak długo się staraliśmy z mężem ze nie wiem jak to przeżyję, jeśli okaże się ze nic z tego. Jeszcze przed świętami!!!! Dodatkowo od czasu do czasu plamię ale nie krwią tylko takie jasny brązowy śluz, dostałam duphaston i leżę w domu. Nie wiem czy normalne jest kłucie w pochwie. Od czasu do czasu pobolewa mnie brzuszek tak jak na miesiączkę są to chwilowe bóle które szybko mijają. Też tak miałaś ???

5. Ann89

Ann89 Fanka BB :)

Nie martw się, u mnie serduszko i zarodek pojawił się na usg dopiero w 8-9tc. Wcześniej też tylko pęcherzyk było widać. Masz bardzo ładną Betę. są mdłości więc nic złego się nie dzieje. Głowa do góry i cierpliwie czekać do następnego tygodnia :) Na następnym usg zobaczysz fasolkę z serduchem

bóle brzucha jak na @ i kłucie to normalne :) Też tak miałam na początku.

6. Madziula 27

Ann89 nawet nie wiesz jak mnie pocieszyłaś. Aż mi chęć do życia wróciła :) Myślisz, że jak przestały boleć mnie piersi i bolą tylko przy ucisku i od czasu do czasu mam kłucia w pochwie tp wszystko jest ok. Myślisz, że to jest normalne??

7. bietka84

bietka84 szczęśliwa :)

madziula 27 ja też miałam taką sytuację... niby ładna beta a serduszka nie było, byłam w czwartek na usg i mnie nastraszyła lekarka że już powinno być serce... w poniedziałek ( 4 dni później) poszłam załamana do innego gina z pytaniem , jest serduszko czy poroniłam??? a on na to: pięknie bije !!!!
    a teraz moje serduszko ma prawie 6 m-cy ;-) nie martw się... głowa do góry, czekaj cierpliwie

8. Madziula 27

bietka84 naprawdę podniosłaś mnie na duchu, bo mnie lekarz tak postraszył, że każdy jeden dzien jest jak katorga i czekanie do niedzieli mnie paraliżuje. Ale dzięki Tobie czuje się już lepiej. A w którym tygodniu ciąży biło już serduszko u Ciebie?

9. bietka84

bietka84 szczęśliwa :)

wiem , ja płakałam te 4 dni... był to 11 listopad + weekend czyli do innego lekarza mogłam iść dopiero w poniedziałek. Nie pamiętam... dokładnie tygodnia, ale miałam niższą betę niż Ty - ja miałam około 9 tys.
    mogę sprawdzić wieczorem, myślę że był to 7-8 tydz.

oczywiście nie denerwuj się ale pamiętaj, że ja ani lekarzem , ani tym bardziej aparatem do usg nie jestem, ale wierzę że za kilka dni ujrzysz bijące serduszko

trzymam kciuki :-)

10. reklama
  11. _Olga_

_Olga_ Fanka BB :)

Madziula - możesz po 48h od poprzedniego bad. powtórzyć betę - jeśli coś złego miałoby się dziać, to powinna nieprawidłowo przyrastać.. chyba tylko to można doradzić w oczekiwaniu na niedzielną wizytę... Trzymam kciuki, żeby wszystko było OK.

12. kłaczek

kłaczek Fanka BB :)

Madziula, Ty sie obawiasz ze to ciaza bezarodkowa, czy ze plamienia moga oznaczac poronienie? Spokojnie. Przede wszystkim jest jeszcze wczesnie i serduszka moze jeszcze nie byc. Plamienia sa niepokojace, ale poronienie to dosc masywne krwawienie, wiec jakkolwiek jest, w ciazy jestes. Ja mam za soba miedzy innymi ciaze bezzarodkowa wlasnie i ona dawala dokladnie takie same objawy jak kazda inna ciaza. W UK pierwsze USg wykonuje sie pozno, bo po 12 tygodniu, wiec donosilam te pusta ciaze az organizm sam ja odrzucil - prawie 12 tygodni. Czemu to pisze? Zebys wiedziala, ze plamienia nie oznaczaja ze to pusty pecherz - jest jakis problem, skoro plamisz, ale to nie to. JESLI nawet to pusty pecherz, to plamienia nie maja z nim zwiazku. A na plamienia dostalas duphaston, dolozylabym do tego Nospe i magnez, zwlaszcza jak pobolewa Cie brzuch. Mysle jednak, ze trzeba poczekac i powtorzyc scan za kilka dni - tydzien. I mam nadzieje ze wtedy juz bedzie serduszko jak dzwon.

Poleć forum