reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pecherzyk ciazowy

AnnaOlga

Fanka BB :)
Dołączył(a)
21 Sierpień 2019
Postów
1 592
Cześć dziewczyny
11.07 miałam @test ciążowy wychodził mi pozytywny już w 24dc. Zrobiłam bete: 26dc 95, 28dc 294, 31dc 1148 (godz 18.00), 33dc 2250 (godz 8:30). Wczoraj byłam u lekarza, według om byl to 5tc+5 a z usg 5tc+2. Widoczny był tylko pęcherzyka i zmartwilam się że nic więcej nie zobaczył mimo że owulacje miałam w 13/14dc. Mam przyjść za tydzień, ale trochę się podlamalam. Czy ktoś miał podobna sytuacje? Czy mimo wzrastającej wcześniej bety ich może się teraz ciąża nie rozwijać prawidłowo czy to za wcześnie na zarodek?
 
reklama
Rozwiązanie
No i sama zaznaczyłaś, że Twoje wyliczenia są przy cyklach 28 dniowych.

To co piszę, jest bardzo ważną informacją dla osób o dłuższych lub krótszych cyklach niż standardowe 28 dni.

Wszystkie 3 kobiety z mojego poprzedniego posta dzisiaj mają 4+0. Momentem wspólnym dla każdej kobiety jest owulacja, która występuje średnio 14 dni przed terminem @. Nie ważne czy okres miałaś tydzień temu czy 3 tygodnie temu, owulacja występuje około 14 dni przed terminem @.

Dzień owulacji to 2+0, ale ponieważ większość z nas nie wie kiedy miała owu a wie kiedy powinna być @, to termin @ jest liczony jako 4+0.

@nieagatka mi jie chodzi o to, żeby się kłócić ale wypowiadamy się w temacie o bardzo wczesnej ciąży. Jeżeli kobieta ma cykle 35 dni to...
Haha wg Ciebie bzdurs jest, ze pierwszy dzien cyklu jest jednoczesnie pierwszym dniem ciazy? [emoji16][emoji16]
Ubawilam sie.
Oczywiście, że to bzdura w momencie liczenia wieku ciąży.
Załóżmy że 3 kobiety dzisiaj wysikały 2 kreski. Dzisiaj mają termin @, przy czym:
1) Pierwsza ma cykle 21 dni.
2) Druga ma cykle 28 dni
3) Trzecia ma cykle 35 dni.

Możesz mi powiedzieć wiek ciąży dla każdej z nich?
 
reklama
Oczywiście, że to bzdura w momencie liczenia wieku ciąży.
Załóżmy że 3 kobiety dzisiaj wysikały 2 kreski. Dzisiaj mają termin @, przy czym:
1) Pierwsza ma cykle 21 dni.
2) Druga ma cykle 28 dni
3) Trzecia ma cykle 35 dni.

Możesz mi powiedzieć wiek ciąży dla każdej z nich?

Tak. Pierwszy dzien ostatniej miesiaczki jest pierwszym dniem ciazy. Zawsze. Dlugosc cyklu bedzie miec wplyw na momemt owulacji, ale nie na wiek ciazt. Inna sprawa, ze potem ok 9 - 12tyg ciazy mozna weryfikowac date porodu w zaleznosci od tego jak rosnie plod, ale nadal, pierwszy dzien cyklu jest pierwszym dniem ciazy, ktora trwa 40tyg.
Dla przykladu ostatnia miesiaczka 1.09., dzis 6t3d ciazy, porod na 8.02.2020 (przy cyklach 28-29dni).
 
Tak. Pierwszy dzien ostatniej miesiaczki jest pierwszym dniem ciazy. Zawsze. Dlugosc cyklu bedzie miec wplyw na momemt owulacji, ale nie na wiek ciazt. Inna sprawa, ze potem ok 9 - 12tyg ciazy mozna weryfikowac date porodu w zaleznosci od tego jak rosnie plod, ale nadal, pierwszy dzien cyklu jest pierwszym dniem ciazy, ktora trwa 40tyg.
Dla przykladu ostatnia miesiaczka 1.09., dzis 6t3d ciazy, porod na 8.02.2020 (przy cyklach 28-29dni).
No i sama zaznaczyłaś, że Twoje wyliczenia są przy cyklach 28 dniowych.

To co piszę, jest bardzo ważną informacją dla osób o dłuższych lub krótszych cyklach niż standardowe 28 dni.

Wszystkie 3 kobiety z mojego poprzedniego posta dzisiaj mają 4+0. Momentem wspólnym dla każdej kobiety jest owulacja, która występuje średnio 14 dni przed terminem @. Nie ważne czy okres miałaś tydzień temu czy 3 tygodnie temu, owulacja występuje około 14 dni przed terminem @.

Dzień owulacji to 2+0, ale ponieważ większość z nas nie wie kiedy miała owu a wie kiedy powinna być @, to termin @ jest liczony jako 4+0.

@nieagatka mi jie chodzi o to, żeby się kłócić ale wypowiadamy się w temacie o bardzo wczesnej ciąży. Jeżeli kobieta ma cykle 35 dni to w dniu spodziewanej @ wg liczenia z ostniej @ ma już 5+0 i u lekarza słyszy, że nawet nie widać pęcherzyka ciążowego więc to pewnie ciąża pozamaciczna albo nic z tej ciąży nie będzie.

Wg tego co napisałam to dopiero 4+0 i to nic dziwnego że lekarz nic nie widzi na USG. Rozumiesz o co mi chodzi? :)

Dla mnie te informacje są bardzo osobiste bo moja ciąża jest 10 dni młodsza niż wynika z terminu ostatniej @. Ale ja o tym od razu wiedziałam bo mam dłuższe cykle niż 28 dni. A czego to nie słyszałam od lekarzy to głowa mała.

Tak się rozpisałam, że nie wiem czy ktokolwiek to ogarnie [emoji2962]
 
No i sama zaznaczyłaś, że Twoje wyliczenia są przy cyklach 28 dniowych.

To co piszę, jest bardzo ważną informacją dla osób o dłuższych lub krótszych cyklach niż standardowe 28 dni.

Wszystkie 3 kobiety z mojego poprzedniego posta dzisiaj mają 4+0. Momentem wspólnym dla każdej kobiety jest owulacja, która występuje średnio 14 dni przed terminem @. Nie ważne czy okres miałaś tydzień temu czy 3 tygodnie temu, owulacja występuje około 14 dni przed terminem @.

Dzień owulacji to 2+0, ale ponieważ większość z nas nie wie kiedy miała owu a wie kiedy powinna być @, to termin @ jest liczony jako 4+0.

@nieagatka mi jie chodzi o to, żeby się kłócić ale wypowiadamy się w temacie o bardzo wczesnej ciąży. Jeżeli kobieta ma cykle 35 dni to w dniu spodziewanej @ wg liczenia z ostniej @ ma już 5+0 i u lekarza słyszy, że nawet nie widać pęcherzyka ciążowego więc to pewnie ciąża pozamaciczna albo nic z tej ciąży nie będzie.

Wg tego co napisałam to dopiero 4+0 i to nic dziwnego że lekarz nic nie widzi na USG. Rozumiesz o co mi chodzi? :)

Dla mnie te informacje są bardzo osobiste bo moja ciąża jest 10 dni młodsza niż wynika z terminu ostatniej @. Ale ja o tym od razu wiedziałam bo mam dłuższe cykle niż 28 dni. A czego to nie słyszałam od lekarzy to głowa mała.

Tak się rozpisałam, że nie wiem czy ktokolwiek to ogarnie [emoji2962]
Ok w przypadku bardzo mlodej ciazy zgadzam sie z Toba, ze pecherzyk czy serce maja prawo pojawic sie duzo pozniej w przypadku dluzyszch cykli. Co nie zmienia faltu, ze poczatkiem ciazy zawsze bedzie pierwszy dzien ostatniej miesiaczki, a serce powinno sie pojawic w okolicy 6t0 - 6t3d od tej daty.
Jasne, ze lepiej sie 3 razy upewnic, poczekac i nie wyrokowac, ale nie ma tez sensu komus na sile dawac nadzieji, bo w razie porazki bol bedzie jeszcze wiekszy.
 
Rozwiązanie
Do góry