reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pęcherzyk nie pękł?

Dołączył(a)
7 Listopad 2019
Postów
7
Dziewczyny! Wczoraj byłam u ginekologa. Mówi, że śluz typowo płodny, widać pęcherzyk, raczej jeszcze nie pękł.

Mój kalendarzyk miesiączkowy wyznaczył mi dzień owulacji na dwa dni temu. Wiem, że to tylko aplikacja, a organizm jest organizmem i rządzi się swoimi prawami.

Ale do czego dążę - zrobiłam test owulacyjny i wyszedł negatywny. Co to oznacza? Pęcherzyk nie pękł? Nie pęknie? Już pękł? Jak to interpretować?
 
reklama
Dziewczyny! Wczoraj byłam u ginekologa. Mówi, że śluz typowo płodny, widać pęcherzyk, raczej jeszcze nie pękł.

Mój kalendarzyk miesiączkowy wyznaczył mi dzień owulacji na dwa dni temu. Wiem, że to tylko aplikacja, a organizm jest organizmem i rządzi się swoimi prawami.

Ale do czego dążę - zrobiłam test owulacyjny i wyszedł negatywny. Co to oznacza? Pęcherzyk nie pękł? Nie pęknie? Już pękł? Jak to interpretować?
Test owu nigdy ci nie pokaże że owu była lub w danej chwili jest. Test owu pokazuje pił lh kormon dzięki któremu pęka pęcherzyk ale to ze test będzie pozytywny nie oznacza że owu w danym cyklu będzie. Na 100% tylko monitoring potwierdzi czy pęcherzyk graafa pękł w danym cyklu.
 
Test owu nigdy ci nie pokaże że owu była lub w danej chwili jest. Test owu pokazuje pił lh kormon dzięki któremu pęka pęcherzyk ale to ze test będzie pozytywny nie oznacza że owu w danym cyklu będzie. Na 100% tylko monitoring potwierdzi czy pęcherzyk graafa pękł w danym cyklu.
Dzięki za odpowiedź :)
Jestem w tych tematach totalnie zielona.
 
Możesz sobie jeszcze wspomóc mierzenie temperatury w ustach, w pochwie lub w odbycie, ale wiem z doświadczenia że nie zawsze wykres da się przeczytać samemu jeśli są duże wahania temperatur.
Dopiero zaczynam obserwacje owulacji, a test polecił mi ginekolog.
Tylko nie rozumiem jednego - jajnik bolał mnie przez kilka dni, kiedy wypadł dzień owulacji wg kalendarzyka, ból ustał. A ginekolog widzi pęcherzyk. Twierdzi, że jeszcze RACZEJ nie pękł. Jak to możliwe? A może komórka jajowa została uwolniona?
 
Dopiero zaczynam obserwacje owulacji, a test polecił mi ginekolog.
Tylko nie rozumiem jednego - jajnik bolał mnie przez kilka dni, kiedy wypadł dzień owulacji wg kalendarzyka, ból ustał. A ginekolog widzi pęcherzyk. Twierdzi, że jeszcze RACZEJ nie pękł. Jak to możliwe? A może komórka jajowa została uwolniona?
Jak pęcherzyk nie pękł to jak ma zostać komórka jajowa uwolniona? Nie zawsze ból jajników oznacza owu. Obserwujesz śluz?
 
Nie, nawet nie wiem jaki powinnam mieć. Czyli jeszcze jest szansa, że pęknie?


Jejuuu, czuję się jakbym wagarowała na biologii
Wszystkiego się nauczysz spokojnie. Na to potrzeba czasu. Tego z dnia na dzień się wszystkiego nie nauczysz. Tak jest możliwość że pęknie. Kiedy byłaś u gin i jaka wielkość pęcherzyka była?
 
Wszystkiego się nauczysz spokojnie. Na to potrzeba czasu. Tego z dnia na dzień się wszystkiego nie nauczysz. Tak jest możliwość że pęknie. Kiedy byłaś u gin i jaka wielkość pęcherzyka była?
U ginekologa byłam wczoraj. Nie mówił nic o wielkości pęcherzyka, tylko wspomniał, że jeszcze nie pękł i że śluz jest typowo płodny.

Problem jest bardziej złożony, ponieważ podejrzewa u mnie endometriozę i zalecił staranie się o ciążę. Więc od wczoraj zaczęłam o tym myśleć i kompletnie nie wiem co z czym.
 
reklama
U ginekologa byłam wczoraj. Nie mówił nic o wielkości pęcherzyka, tylko wspomniał, że jeszcze nie pękł i że śluz jest typowo płodny.

Problem jest bardziej złożony, ponieważ podejrzewa u mnie endometriozę i zalecił staranie się o ciążę. Więc od wczoraj zaczęłam o tym myśleć i kompletnie nie wiem co z czym.
To jak byłaś wczoraj to może idź jutro lub w poniedziałek na usg i zobacz czy pęcherzyk pękł. I jeśli nadal będzie to zapytaj jaki rozmiar jest pęcherzyka dominującego.
 
Do góry