reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pęcherzyk żółtkowy i brak zarodka

reklama
Na jedynym zdjęciu jakie mam nie widzę takiej informacji, ale podczas wizyty lekarz skomentował tylko, że pęcherzyk ciążowy jest w normie.Zobacz załącznik 1600206
Na zdjęciu wszystko wygląda super
Pęcherzyk żółtkowy piękny w super wielkości . Myślę że maluszek się gdzieś schował i zaraz się pojawi . cierpliwości . Ciąża nawet ta po invitro to nie matematyka ;)
Wiem jakie to trudne ale musisz dać radę ;) przed tobą kolejne miesiące . Ciąża uczy pokory 😁
 
Zamilkłam na chwilę, bo wczorajszy dzień przyniósł nowe informacje. O świcie obudził mnie ból podbrzusza, położna zaleciła wzięcie no-spy, odpoczynek i obserwowanie sytuacji. Jako, że ból się nasilał, późnym popołudniem pojawiłam się na wizycie u lekarza prowadzącego. Ten ocenił, że w macicy nic się nie dzieje (co zwiastowałoby poronienie), sytuacja jest bez zmian - są oba pęcherzyki, zarodka brak. Pobrano mi krew na badanie bety i progesteronu. Wyniki będą dopiero w poniedziałek, ale ponieważ wcześniejsze badania robiłam we środę to będzie można ocenić przyrost po 48h. Lekarz stwierdził jednak, że rokowania są mniejsze niż 50% na zdrową ciążę. Jeśli w międzyczasie nie pojawią się plamienia lub bardzo mocne skurcze, mam się pojawić na wizycie zgodnie z planem, czyli 12.01. i do tego czasu brać wszystkie leki bez zmian. Wtedy też ostatecznie postawi rozpoznanie ze wszystkimi jego konsekwencjami. Boję się jak diabli tego, co dalej.

Dziękuję Wam za wszystkie ciepłe słowa. Dam znać jak zakończyła się moja historia, być może kiedyś jakaś dziewczyna będzie w podobnej sytuacji.
 
Aktualizacja: 03.01. Beta powyżej 16 tys., progesteron 27,5. 05.01. Beta powyżej 22 tys., progesteron 49. Te moje wyniki to jakiś kosmos. Byle do piątku…
 
Aktualizacja: 03.01. Beta powyżej 16 tys., progesteron 27,5. 05.01. Beta powyżej 22 tys., progesteron 49. Te moje wyniki to jakiś kosmos. Byle do piątku…
Hej, jestem w podobnej sytuacji. Transfer miałam 11.12 (blastka). Wczoraj miałam USG, 28 dpt i nie było widać zarodka, tylko pęcherzyk żółtkowy :( lekarz mówi, że może się schował ale nie wiem czy tylko tak powiedział ale już wie czego się spodziewać czy faktycznie. W poniedziałek mam kolejną wizytę, to będzie 7+5 więc chyba wszystko będzie jasne.
 
Hej, jestem w podobnej sytuacji. Transfer miałam 11.12 (blastka). Wczoraj miałam USG, 28 dpt i nie było widać zarodka, tylko pęcherzyk żółtkowy :( lekarz mówi, że może się schował ale nie wiem czy tylko tak powiedział ale już wie czego się spodziewać czy faktycznie. W poniedziałek mam kolejną wizytę, to będzie 7+5 więc chyba wszystko będzie jasne.
Trzymam kciuki, żeby maluszek faktycznie się gdzieś ukrył, ale był, tyle że niewidoczny. U mnie w piątek wszystko się wyjaśni, ale wygląda to na tyle źle, że już nie mam żadnej nadziei na szczęśliwe zakończenie. Ściskam Cię mocno w tym trudnym dla nas momencie.
 
A jednak zwrot akcji… Pojawił się zarodek, jeszcze bez serduszka, wielkości odpowiadającej 6 tygodniowi ciąży. Ale… pojawił się też drugi pęcherzyk ciążowy, choć jeszcze bez zarodka. Badało mnie dwoje lekarzy i wygląda na to, że jestem w ciąży bliźniaczej jednojajowej 🫣 Kolejna wizyta 22.01.

IMG_9773.jpeg
 
A jednak zwrot akcji… Pojawił się zarodek, jeszcze bez serduszka, wielkości odpowiadającej 6 tygodniowi ciąży. Ale… pojawił się też drugi pęcherzyk ciążowy, choć jeszcze bez zarodka. Badało mnie dwoje lekarzy i wygląda na to, że jestem w ciąży bliźniaczej jednojajowej 🫣 Kolejna wizyta 22.01.

Zobacz załącznik 1602307
wow ale zwrot akcji 🤩 to wciąż trzymamy kciuki za dalszy rozwój 🥰🤞🏻🤞🏻🤞🏻
 
reklama
Do góry