reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pedagogika

Jus270817

Początkująca w BB
Dołączył(a)
17 Marzec 2020
Postów
22
Hej. jako, że w tym roku zaczynam klasę maturalną, to to jest najwyższy czas na wybranie kierunku studiów. Zastanawiam się nad pedagogiką. Jest tu ktoś kto to studiował? Opowiecie mi o nim troszkę?
 
reklama
Wg mnie kierunek beznadziejny. Praca raczej niskopłatna, a w sumie przez 5 lat niewiele się nauczysz.
Jak napisała moja poprzedniczka - wszystko zależy od tego co chcesz robić.
 
Nie zgadzam się z tym. Nauczysz się dokładnie tyle, ile na każdym innym kierunku studiow- tyle, ile chcesz się nauczyć. To nie podstawówka, wykładowcy dają wytyczne, jakoś zakres, ewentualnie kierunek, a człowiek sam się uczy..
Mało płatna- fakt, ale jeśli to dla kogoś pasja, to w innych kategoriach należy to traktować..
Możliwości dużo, trzeba tylkobwybrac kierunek konkretny.
Wg mnie kierunek beznadziejny. Praca raczej niskopłatna, a w sumie przez 5 lat niewiele się nauczysz.
Jak napisała moja poprzedniczka - wszystko zależy od tego co chcesz robić.
 
@Elencza Dlatego napisałam, że "wg mnie". Jak dla nie to żadna nauka. Jak już się za coś brać, by iść w kierunku terapeutycznym, to lepiej pójść na psychologię. A jak ktoś chce zostać nauczycielem przedszkolnym lub wczesnoszkolnym, to wówczas faktycznie zostaje pedagogika (tylko trzeba dobrze wybrać, bo z tego co mi wiadomo ukończenie kierunku np. pedagogika opiekuńczo-resocjalizacyjna, nie daje uprawnień do zostania nauczycielem). Także pytanie do @Jus270817 Co mają dać Ci takie studia i co chcesz po nich robić?
 
Ale pedagogika to nie tylko nauczyciele.. Ja przez wiele lat pracowałam w świetlicy socjoterapeutycznej i placówkach opiekuńczo-wychowawczych, bursy, mosy, mowy itp. Sporo możliwości, ale kluczowe jest, co chce się robić w zyciu!
 
reklama
@Elencza Dlatego napisałam, że "wg mnie". Jak dla nie to żadna nauka. Jak już się za coś brać, by iść w kierunku terapeutycznym, to lepiej pójść na psychologię. A jak ktoś chce zostać nauczycielem przedszkolnym lub wczesnoszkolnym, to wówczas faktycznie zostaje pedagogika (tylko trzeba dobrze wybrać, bo z tego co mi wiadomo ukończenie kierunku np. pedagogika opiekuńczo-resocjalizacyjna, nie daje uprawnień do zostania nauczycielem). Także pytanie do @Jus270817 Co mają dać Ci takie studia i co chcesz po nich robić?
Chciałabym kiedyś pracować w przedszkolu albo w żłobku
 
reklama
Do góry