reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pediatra odpowiada. We wtorek o 15. Zadaj pytanie

aniaslu

red. nacz. babyboom.pl, psycholog, admin
Członek załogi
Dołączył(a)
14 Czerwiec 2004
Postów
3 642
Miasto
Warszawa
Uwaga. Jutro 24.03.2020 będzie wirtualne spotkanie z pediatrą. Jeśli chcesz mieć pewność, ze odpowie na Twoje pytanie - wyślij mi je jutro do godz. 10:00. Jeśli nie zdążysz możesz je zadać bezpośrednio na spotkaniu. Link do spotkania pojawi się na górze forum i w tym poście jutro rano.


Tu dla odmiany odpowiedzi na pytania, które zadawałyście położnej
 
Ostatnia edycja:
reklama
Rozwiązanie
Może zamiast chusteczek nawilżanych spróbuj podmywać maluszka ciepłą wodą używając gazy bądź innej miłej szmatki. My od początku podmywamy tylko wodą chusteczki sporadycznie przy wyjazdach.
Dzień Dobry,
1. Od kilku dni u mojego 14-tygodniowego synka wyczuwalny jest bardzo brzydki (tak jakby rybi) zapach moczu i penisa. Jak kroki należy podjąć?
2. Karmię piersią, a synek bardzo ulewa -> czasem po kilka razy po jednym karmieniu (nie ma znaczenie czy uda mu się odbić czy nie). Czy to normalne?
3. Dodatkowo prawdopodobnie od ciągłego ulewania syn ma mocno podrażnioną skórę za jednym uchem i na szyi, nawet widoczne pęknięcia i strupki. Czym można to smarować i jak dbać?
 
reklama
Witam od około 3tygodni obserwuję synka (17miesiecy)ktory kiwa główka, że względu na koronawirusa mamy przychodnie zamknięta i nas nie przyjęli, pani doktor widziała nagranie stwierdziła że to nic takiego że pewnie złapał to z bajki lub tik nerwowy, ja myślę że on tego nie kontroluje, są dni gdzie wogole tak nie robi a są dni gdy się to nasila, w niedzielę po spacerze bardzo dziwnie zadrżały mu rączki jakby ich nie kontrolował odbił główka tak jak kiwa i mu przeszło, dodam że wróciliśmy wtedy do domu i miał zimne rączki, syn również się zamyśla ale gdy pomacham mu przed oczami lub mówię do niego to się śmieje i przerywa to, również od paru dni biega i trzyma się za główkę, nie wiem co to oznacza czy go boli czy poprostu kolejny etap, nigdy na nic nie chorował, ma wyczuwalny węzeł chłonny od Czasu sCzepienia mmr, czy te objawy mogą być padaczkowe? Dodam że syn rozwija się prawidłowo. Czy pani doktor powinna te objawy zbagatelizować czy powinna dać ma badanie eeg? Czy rzeczywiście nie ma się czym martwić?
 
Pytanie , syn skonczyl 9 tygodni. Od początku problemy brzuszkowe i wysypki. Podejrzenie nietolerancji laktozy ,przy których dostawał krople kolzym i probiotyk. Było trochę lepiej. Od niedawna problem powrócił - pediatra i alergolog zalecił dietę eliminacyjna. Nie jem prawie nic , ale zauważyłam że dziecko częściej wymiotuje i kupki są bardzo zielone sluzowate ,galaretkowate.. jedynie zelżała wysypka i płaczliwość . Czy ten śluz jest powodem do niepokoju ? Pozdrawiam
 
Moja półroczna córka ma płatki uszu zadarte do góry. Taka się już urodziła, chociaż na zdjęciu usg 3d miała normalne uszy, sądzę, że deformacja powstała później. Nie jest to cecha genetyczna bo rządne z nas i naszych bliskich nie ma takich uszu. Czy jest szansa, że to minie samo z wiekiem, czy powinnam zrobić coś aby skorygować kształt uszu już teraz póki są jeszcze plastyczne? Drugie pytanie, Mała nie ma barwnika wokół otoczki sutka. Jej piersi wyglądają jak małe zmarszki, czy to normalne?

Mój synek również ma takie uszy i prawdopodobnie powstały, bo w brzuchu miał za mało miejsca i się zaginały. Na usg też wyglądały normalnie. U nas wiem, że miał za mało miejsca, bo ma jeszcze inne schorzenie związane z brakiem miejsca, ale u Was też mogło tak być i uszka mogły być zagięte.

Jak byłam mała to też tak miałam, ale u mnie zniknęło.

Mój synek też nie ma żadnego barwnika wokół sutków, siostra też, więc to chyba normalne. Sama chętnie poznam odpowiedź na to pytanie :)
 
Witam Aniu mam pytanie do pediatry co zrobić z planowanymi szczepieniami u dziecka czy ryzykować teraz czy odczekać do czasu aż sytuacja z Koronawirusem się uspokoi. Moja córka powinna być teraz zaszczepiona szczepionką 5w1 czas szczepienia 16-18 miesiąc córka ma już 19 miesięcy czy taka duża przerwa będzie miało wpływ na działanie szczepienia.
 
reklama
Dziekuje ❤ myślałam właśnie o jakiejś alergii ,bo to dziwne wg mnie, za długo ma ten katarek :) ale nic tez konkretnego nie powiedział Pan doktor :) jak zwykle :) ale tak czy siak, dziękuję @aniaslu za wdrożenie mojego pytania :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry