reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pediatra odpowiada. We wtorek o 15. Zadaj pytanie

aniaslu

red. nacz. babyboom.pl, psycholog, admin
Członek załogi
Dołączył(a)
14 Czerwiec 2004
Postów
3 642
Miasto
Warszawa
Uwaga. Jutro 24.03.2020 będzie wirtualne spotkanie z pediatrą. Jeśli chcesz mieć pewność, ze odpowie na Twoje pytanie - wyślij mi je jutro do godz. 10:00. Jeśli nie zdążysz możesz je zadać bezpośrednio na spotkaniu. Link do spotkania pojawi się na górze forum i w tym poście jutro rano.


Tu dla odmiany odpowiedzi na pytania, które zadawałyście położnej
 
Ostatnia edycja:
reklama
Rozwiązanie
Może zamiast chusteczek nawilżanych spróbuj podmywać maluszka ciepłą wodą używając gazy bądź innej miłej szmatki. My od początku podmywamy tylko wodą chusteczki sporadycznie przy wyjazdach.
@Ewka34 czasem trzeba obejrzeć. Jak cały czas przezroczysty katar, to naprawdę może być alergiczny. Jeszcze jedno mucosolvan, rozrzedza śluz, więc po nim już w ogóle ma się prawo lać z nosa i spływać po gardle i kaszleć :)
 
reklama
@Ewka34 czasem trzeba obejrzeć. Jak cały czas przezroczysty katar, to naprawdę może być alergiczny. Jeszcze jedno mucosolvan, rozrzedza śluz, więc po nim już w ogóle ma się prawo lać z nosa i spływać po gardle i kaszleć :)
Tak to prawda z mucosolvanem :) aczkolwiek podaje go zaledwie dwa tygodnie i to nieraz co dwa dni :) wiec możliwe że ten przezroczysty katarek jest na tle alergicznym, tymbardziej ze mąż jest alergikiem na pyłki ,a to się zaczęło w styczniu :) jak coś,mam już zarys, jak się skończy ten cały koronavirus to zajmę się tym :) :*
 
Chciałabym zapytać pediatre o 3 rzeczy:
1. moje dziecko ma juz rok a od urodzenia zażywa floractin jak dlugo powinnam mu go jeszcze podawac?
2. obecnie podaję dziecku wit D 600mg kiedy i czy w ogole powinnam zwiększyć dawke?
3. w tamtym tygodniu mielismy zaplanowane szczepienie na penumokoki(3 dawka) potem kolejne meningo nimenrix i w koncu swinka odra rozyczka.Niestety przez wirusa covid19 wszystko odwolane czy to nie wplynie negatywnie na zdrowie dziecka?jak dlugo mozna "przeciagac"-odkladac obowiazkowe szczepienia?
 
reklama
Witam!
11 dniowy noworodek. Od samego początku przy przewijaniu jest atak histerii, dziecko wrzeszczy tak, że aż czerwienieje na twarzy i nie można go uspokoić. Krzyk jest przeraźliwy za każdym razem. Staram się jak najszybciej oczyścić okolice intymne dziecka mokrymi hipoalergicznymi chusteczkami, smaruję bepanthenem i zakładam pampers. W momencie założenia pampersa zaczyna cichnąć. Po ubraniu uspokaja się szybko i dostaje pierś /butelkę.

Co mogę zrobić, aby zmniejszyć jej nerwowość w kwestii przewijania?
 
Do góry