reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pediatra - zalecenia

reklama
gorąca woda do miski i oddychaanie parą... główka przykryta tetrową pieluszką, tylko trzeba uważać żeby maluszka za blisko nad wodą nie trzymać bo ta para naprawdę gorąca... myśmy go ułożyli tułowiem na poduszce (leżał na boczku) a głowa nad miską spoczywała na mojej dłoni więc czułam czy para parzy i ewentualnie regulowałam odległość :) no i sobie tak oddychał ze 2-3 minutki i tyle mu pomogło :)
 
a powiedzcie mi please czy wizyta u okulisty to standard, ostatnio lekarka swiecla malemu po oczach, ale zeby do okulisty sie wybrac nic nie powiedziala.
 
Madzia_S pisze:
Właśnie. U nas też nosek zawalony bardzo, a najmniejsza gruszka nie wchodzi do dziurki. Położna kazała nawilżyć nos solą fizjologiczną, ale jak to zrobić? Przecież jej to do gardła spłynie. Próbowałyście tak oczyszczać ?

Madzia - ja kupiłam w aptece takie fiolki z solą i normalnie wkraplam po kropelce dwóch do każdej dziurki w nosku - Antosia tego nie lubi - wiadomka - ale rzeczywiście pomaga.I babole wylatują jak są.Nie taki diabeł straszny :)

My mamy kontrol bioderek 3 kwietnia a w tym tyg zapisujemy sie do pediatry.

Pani połozna zapowiedziała sie na next week - jak długo położna przychodzi na wizyty?
 
Ja wczoraj byłam u pediatry (bez maluszka) po skierowanie do ortopedy i przy okazji poprosiłam o recepte na wit D3. Ona mi nie dała- powiedziała, że musi zobaczyć dziecko- jego ciemię i dopiero może wypisać receptę :(. Myslałam, że wit.D3 to standard :(.
A na rutynową wizytę ze szczepieniem idziemy w poniedziałek.
 
Tetka okulista nie jest niezbędny - głównie zalecany jest wcześniakom ze względu na możliwość wystąpienia retinopatii - na szczęście mój bejbiczek ma wsio ok i już nie będziemy musieli jeździć na te baardzo nieprzyjemne badania. ;D
 
Szczerze mówiąc z tymi lekarzami trzeba uważac. Pamiętam jak z Natalką byłam u ortopedy- badała jej bioderka- tak jej je nagieła nóżki, że płakała mi ze dwa dni gdy tylko jej ruszałam ta jedna nóżkę.
 
No tak, grrr... Nic tylko takiemu lekarzowi zrobić to samo!!
Ja idę na badanie słuchu w najbliższych dniach, bo mu w szpitalu nie wychodziło (nie było wyniku z tej maszynki) i babka mówiła, że może mu się jeszcze ta maź nie wchłonęła, ale się nie denerwuję, bo na dźwięki reaguje. A do pediatry to dopiero jak papiery dojdą do urzędu, żeby dostać akt urodzenia.

A kiedy przychodzi ta położna?? Jak ją wybrałam w przychodni, jak mi zakładali kartę ciąży to ona przyjdzie sama czy mam ją "zaprosić"??
 
reklama
Rybka pisze:
Tetka okulista nie jest niezbędny - głównie zalecany jest wcześniakom ze względu na możliwość wystąpienia retinopatii - na szczęście mój bejbiczek ma wsio ok i już nie będziemy musieli jeździć na te baardzo nieprzyjemne badania. ;D
Ciesze sie, ze z Piotrusiem wszystko w porzadku, dzielny chlopak.Swoja droga to zadna przyjemnosc z tymi lekarzami, bo to i mama i bejbis sie stresuje, nie wiadomo kto bardziej.
 
Do góry