reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pediatra

Madziołek.

Fanka BB :)
Dołączył(a)
25 Wrzesień 2016
Postów
525
Za niedługo przenosimy się do Niemiec z 10miesięcznym synkiem.Jak wygląda przeniesienie do innego pediatry?
Czy musimy załatwić jakieś inne formalności?
Mieszkaliśmy jakiś czas w de,jednak wtedy bylismy we dwójkę,synek ma zameldowanie w Pl i tak zostanie,ubezpieczony będzie na męża.
 
reklama
Generalnie, w Niemczech jest wymagane zameldowanie także Wasz meldunek w PL nie ma znaczenia, bo i tak urząd was zamelduje. Co do lekarza, radzę poważnie zastanowić się nad wyborem, ponieważ im mniejsza miejscowość, to tym trudniej o zmianę specjalisty, gdyż tam wszystko jest skomputeryzowane. Idąc do innego lekarza z tej samej dziedziny, on widzi u kogo byliście oraz kiedy i co przepisał inny lekarz.. oni nie chcą podbierać sobie pacjentów, stąd takie trudności czasem są. Radziłabym zasięgnąć opinii na temat opieki zdrowotnej w miejscowości w jakiej będziecie, jeśli macie gdzie naturalnie. W Niemczech jest też obowiązkowe ubezpieczenie zdrowotne, także czy synka ubezpieczy mąż czy nie, nie robi różnicy. Na szczęście dzieci do 12rż nie płacą za leki :) nie wiem jednak jak to wygląda w innych landach, moja mama mieszka w Badeni Wirtembergii od 20lat, mam brata który ma obywatelstwo Niemieckie i kupę znajomych, którzy tam mieszkają i tak mniej więcej to wygląda. Aha! Nie wiem jak teraz, ale kiedyś trzeba było płacić 10€ na 3mce za opiekę zdrowotną od osoby, za pobyt w szpitalu również, 10€ za dzień, mowa o dorosłej osobie.

Dobrze by było przejść się do kasy chorych jaka funkcjonuje w danym regionie i dowiedzieć wszystkiego na temat dokumentów, bo u nich papierologia jest na poziomie mistrzowskim :) u mojej mamy jest np. AOK
 
Do góry