reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

peesser w 18 tygodniu - kilka pytan do mam

pchelka10.05

Zadomowiona(y)
Dołączył(a)
19 Wrzesień 2006
Postów
1 035
Miasto
grudziądz
hej , wczoraj kontrolna wizyta u gina
w 15 tygodniu ciąży zaczęła skracać mi sie szyjka i wynosiła 2,7cm
wczoraj na kontroli szyjki i dzidziusia w 17 tygodniu szyjka bez zmian ( dużo leze i odpoczywam )
jednak lekarz powiedział ze dla świętego spokoju mam kupic peesser i jak najszybciej go założymy .
wczoraj zamówiłam w aptece peesser i w piątek mam do odbioru i od razu będziemy zakładać u gina

kochane pytanie

czy zakładanie boli ??
czy krwawi sie po tym założeniu ??
czy przez kilka dni moze cos nas bolec w związku z założeniem peessera ?

no i najważniejsze
boje sie tego peessera jak ognia :( boje sie ze to spowoduje jakieś komplikacje

wizyty z peesserem będę miała co maxymalnie 2,5-3 tygodni
oczywiście co 2,5-3 tygodni podstawowe badania moczu , no i sprawdzanie przez gina czy niedaj boże nie ma infekcji dróg rodnych
 
reklama
ja mam od 15 tc, zakładanie trwało 30 s i nic nie bolało potem go nie czuć
Co 2 dzień biorę globulkę p/grzybicza zeby zapobiegać infekcji
Też sie takk bałam ale się okazało że nie ma czego
 
Ja mam pessar juz od 3 tyg. (Szyjka 23mm). W pierwszej ciazy nosilam od 20tc.
Nie ma sie co bac ;-) zaladanie jakos nie boli ale przyjemne nie jest. Przez jeden dzien czulam lekki dyskomfort ale teraz o nim nie pamietam..
Jedyne co to wiadomo- cialo obce w organizmie. Łatwo o infekcje. Ja dostalam zapobiegawczo Gynalgin ale jeszcze bardziej mnie podraznial.. po telefonie do ginekolog stwierdzilysmy ze odstawię te tabletki do kolejnej wizyty i sprobujemy z czyms innym a wiem ze cos potrzebne bo więcej wydzieliny sie pojawia no i czasem swędzi i szczypie. No i dodatkowo biore luteinę dopochwowo, na tą szyjke podobko dobrze działa
 
ja mam od 15 tc, zakładanie trwało 30 s i nic nie bolało potem go nie czuć
Co 2 dzień biorę globulkę p/grzybicza zeby zapobiegać infekcji
Też sie takk bałam ale się okazało że nie ma czego
Jakie globulki masz?
Ja.dostalam gynalgin jak w pierwszej ciazy i tym razem mnie podraznil..
 
Ja miałam zakładany pessar ale w 31 tyg. ciąży. Miałam globulki gynofemidazol na zmianę z macmirrorem. Też co 2 dni. U mnie zdjęto pessar w dniu porodu. Urodziłam rowno w 36 TC. Zakładanie nie bolało, krwawienia nie miałam pessar nie czułam. 3 mam kciuki
 
Ja mam pessar juz od 3 tyg. (Szyjka 23mm). W pierwszej ciazy nosilam od 20tc.
Nie ma sie co bac ;-) zaladanie jakos nie boli ale przyjemne nie jest. Przez jeden dzien czulam lekki dyskomfort ale teraz o nim nie pamietam..
Jedyne co to wiadomo- cialo obce w organizmie. Łatwo o infekcje. Ja dostalam zapobiegawczo Gynalgin ale jeszcze bardziej mnie podraznial.. po telefonie do ginekolog stwierdzilysmy ze odstawię te tabletki do kolejnej wizyty i sprobujemy z czyms innym a wiem ze cos potrzebne bo więcej wydzieliny sie pojawia no i czasem swędzi i szczypie. No i dodatkowo biore luteinę dopochwowo, na tą szyjke podobko dobrze działa
np ja od 5 tygodnia ciazy biorę luteinę dopochwowa 3 x 100mg
 
Ja miałam zakładany pessar ale w 31 tyg. ciąży. Miałam globulki gynofemidazol na zmianę z macmirrorem. Też co 2 dni. U mnie zdjęto pessar w dniu porodu. Urodziłam rowno w 36 TC. Zakładanie nie bolało, krwawienia nie miałam pessar nie czułam. 3 mam kciuki
Pomyłka. Urodziłam w 37 TC☺️
 
reklama
Do góry