reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pęknięcia podczas pierwszego porodu

Ja mialam cc, wiec moze nie jestem autorytetem, ale wiem za to ze ciało człowieka szybciutko sie zrasta i po 3 miesiącach tkanki tworzą jedność, wiec nie musisz sie przejmowac wczesniejszymi pęknieciami, a jesli tym razem tez bedzie ciezko to najwyzej zalapiesz sie na cc. Moja cc nie była wyborem ale koniecznoscią poniewaz zanikało tetno a synek w 39tc wazyl zaledwie 2210 ale ja sobie taki porod bardzo chwalę wiec "nie taki diabeł straszny jak go malują". Głowa do góry:) ciesz sie ciążą:)
 
reklama
mnie dotknelo pekniecie 3b, na sali operacyjnej przepraszano mnie, ze nie zrobili cesarki (problem z miednica). Lekarz obiecal mi cesarke nastepnym razem, aczkolwiek powiedzial, ze nie powinnam myslec, ze cos moze pojsc nie tak. Osobiscie znam dziewczyny, ktore dotknelo pekniecie 3b, 3c i 4 stopnia a rodzily sn kolejnym razem i nic sie nie stalo a poszlo w ogole sprawnie i byly zadowolone, ze obylo sie bez cc.
Porozmawiaj z lekarzem, jak bardzo sie boisz, ze kolejnym razem moze byc cos nie tak to popros o cc, chyba nie powinien odmowic w takiej sytuacji.
 
właśnie zawsze bałam się panicznie cc, ale teraz zaczęłam się obawiać, że kolejny "ciężki" poród mógłby mnie jeszcze poważniej uszkodzić, może tym razem dziecko będzie większe to i może małej ciężej wyjść
w ogóle jestem niska mam 152 cm, dość drobna, choć w ciąży wiadomo kg przybywa, normalnie ważę jakieś 48 kg
boję się, że np. nie będę mogła już mieć więcej dzieci... wiem to już może ostateczność, ale nigdy nie wiadomo

ja mam 152 wzrostu i wazyła jakieś 54 kilo przy porodzie i nikomu do głowy nie przyszlo żebym rodziła.Nawet jak jakiś lekarz 1 raz mnie widział to odrazu pytał kiedy mam cesarkę wyznaczoną.Osobiscie znałam taka dziewczynę której pękła macica przy sn i zmarła ale malutko jest takich przypadków
 
u mnie?waga wzrost,ogólnie drobna budowa ciala,zwęzone wymiary miednicy co za tym idzie.

Znam bardzo mloda,drobna i chudziutka dziewczyne,ktora urodzila sn bez wiekszych problemow :) az nie moglam sie nadziwic jak ona to zrobila...bo poznalam ja jak w ciazy bylam i czekalo mnie to samo.
Tak wiec...uwazam ,ze nie zawsze drobna budowa ciala jest wskazaniem do cc.
 
moja mama podobnie jak ja ma 152cm, ale dość szeroką miednicę, ważyła poniżej 55 kg w każdej ciąży w 9 mcu, każdą z 3 córek urodziła sama. Ale strasznie popękała ze mną, z siostrą też, z trzecią córką nie bo była wcześniakiem bardzo drobnym maluszkiem. Do dziś czuje blizny i czasem ból. Współczuję kobietom, które tam pękły lub są ponacinane.
 
dziękuję za tak duży odzew
mam nadzieję, że dane mi będzie urodzić SN i nie pęknę tam w środku tak jak za pierwszym razem
ciekawa jednak byłam jak to u Was było, wiele postów dało mi nadzieję, że wcale źle być nie musi
dziękuję
 
u mnie bardziej chodzi miednice bo miałam wymiary wszyskie koło 24-25 a taka lekarka w innym miescie wpisała mi na karcie macica jak u 12latki;/;/;/.Jak pielegnairki kiedys mierzyły wszystkie dziewczyny na sali to mnie omineły bo stwierdziły że i tak jestem ponizej normy wiec szkoda czasu;d
 
reklama
Ja mam wymiary 23,26,30,19.

Lekarz powiezdział, żeby podjąc próbę naturalnego porodu, bo nie jest powiedziane że będzie mi trudniej urodzic, moze nawet łatwiej.
 
Do góry