reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pęknięty ropień w okolicach pochwy w ciąży

anika91

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
29 Październik 2023
Postów
36
Dzień dobry. Miałam niewielką zmianę ropną przy wejściu do pochwy , była to zmiana jeszcze sprzed ciąży która mi nie przeszkadzała i nie bolała , ustaliliśmy z lekarzem że nie będziemy jej ruszać. Jednak od dwóch dni odczuwałam ból w jej miejscu , a dzisiaj mi to pękło. I postarałam się wydusić ile dałam radę. Nie wyszło wszystko, bo czuję zgrubienie w okolicy pochwy i czasami delikatnie sączy mi się ta ropa. Przemywam płynem do higieny intymnej i pryskam płynem microdiacyn. nie wiem co dalej z tym zrobić? Czy myślicie że sprawa jest na tyle pilna żeby udać się do lekarza , czy jeszcze tydzień poczekać bo wtedy mam wizytę?
 
reklama
No ja raczej udałabym się jak najszybciej do ginekologa. On najlepiej będzie wiedział, jak o to teraz zadbać, tak żeby dobrze się to zagoiło i aby czasami nie doszło do infekcji pochwy 🙈
 
Ja również polecam wizytę u lekarza. Dziwię się, że wcześniej nie dostałaś na to jakiegoś antybiotyku w maści.

Może warto zrobić posiew, by wiedzieć z czym walczysz?
 
Ja również polecam wizytę u lekarza. Dziwię się, że wcześniej nie dostałaś na to jakiegoś antybiotyku w maści.

Może warto zrobić posiew, by wiedzieć z czym walczysz?
podczas wizyty u lekarza powiedziałam mu o tej zmianie , w sumie trochę późno , bo w 18tyg ciąży dopiero, ale to dlatego że ona mi ogóle nie przeszkadzała , była sobie i tyle. Widać było że to zmiana ropna , ale nie rosła , nie bolała (podobno zrobiła się od wrośnięcia włoska ) więc stwierdzałam że po ciąży zrobię z tym porządek. I lekarz powiedział że jeżeli mi to nie dokucza i nic się z tym nie dzieje to lepiej tego w ciąży nie ruszać. I jak od kilku miesięcy nic się nie działo, tak niedawno zaczęłam odczuwać ból , aż w końcu pękło. Jeżeli mój lekarz dzisiaj przyjmuje to się do niego udam, bo kontakt telefoniczny graniczy z cudem 🤷🏻‍♀️

Nie bardzo rozumiem o co chodzi z tym posiewem , nigdy nic takiego nie robiłam🤔 próbkę wydzieliny zawieźć do laboratorium?
 
Raczej ktoś powinien Ci to pobrać i zrobić posiew z antybiotykogramem.

A badałaś ostatnio CRP lub OB?
 
Zrób sobie badanie, to się dowiesz czy nie ma jakiegoś uogólnionego stanu zapalnego w organizmie.
Teoretycznie powinno się zagoić samo, ale wiadomo, że w ciąży człowiek bardziej ostrożny.
 
Ogólnie widzę że jest lepiej z tym , ale to chyba siedzi jeszcze pod skórą , bo jest taka gulka. No cóż jeżeli nie dzisiaj to dopiero w poniedziałek uda się dostać do lekarza. A badania wykonam jutro 🙂 bardzo dziękuję za pomoc
 
reklama
Do góry