reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pępowina dwunaczyniowa

Sylwica88

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
13 Styczeń 2020
Postów
59
Proszę o pomoc dowiedziałam się że, mamy pępowine dwunaczyniową zamiast 3, lekarze nic mi nie skomentowali bo usg jest ok, jednak na internecie roznie piszą i troche się martwie 1% ciężarnych ma tylko ją, może ktoś już miał doczynienia??
 
reklama
Rozwiązanie
Właśnie dzisiaj na USG połówkowym się dowiedziałam, że też mam pępowinę z jedną tętnicą [emoji17] Miałyście przez to częstsze wizyty? Jakoś to wpłynęło na prowadzenie ciąży?
Ps. Też jestem rocznik 88 [emoji33]
Proszę o pomoc dowiedziałam się że, mamy pępowine dwunaczyniową zamiast 3, lekarze nic mi nie skomentowali bo usg jest ok, jednak na internecie roznie piszą i troche się martwie 1% ciężarnych ma tylko ją, może ktoś już miał doczynienia??

Kochana ja mam taką pępowinę - dwóch ginekologów ja potwierdziło około 18 tygodnia i żaden nie kazał panikować .
Teraz 30 tc - dziecko rozwija się prawidłowo , przybiera na wadze według normy .
Nie stresuj się - to nie jest wada , po prostu taka anomalia .
Trzeba po prostu od pewnego momentu bardziej to kontrolować i tyle .
 
Kochana ja mam taką pępowinę - dwóch ginekologów ja potwierdziło około 18 tygodnia i żaden nie kazał panikować .
Teraz 30 tc - dziecko rozwija się prawidłowo , przybiera na wadze według normy .
Nie stresuj się - to nie jest wada , po prostu taka anomalia .
Trzeba po prostu od pewnego momentu bardziej to kontrolować i tyle .
No właśnie staram się nie panikować' ale mój gin stary dziad, wogole zlekceważył temat, mowie mu że na prenatalnych mi tak wyszło(co też mi kobieta nic nie powiedziała tylko sama wyczytałam na wynikach) powiedział:" no ale usg jest dobre to co w związku z tym??"
 
Z synem miałam pępowinę dwunaczyniową. Syn urodził się zdrowy, teraz przy kolejnej ciąży normalna pępowina trzynaczyniowa była. Po porodzie synowi robili badania tylko czy jest wszystko ok - nerki, serduszko. Lekarz, który wtedy prowadził mi ciążę mówił, że się to zdarza rzadko, ale nie jest to aż taki powód do zmartwień. Na każdej wizycie miałam sprawdzane przepływy czy jest ok
 
Z synem miałam pępowinę dwunaczyniową. Syn urodził się zdrowy, teraz przy kolejnej ciąży normalna pępowina trzynaczyniowa była. Po porodzie synowi robili badania tylko czy jest wszystko ok - nerki, serduszko. Lekarz, który wtedy prowadził mi ciążę mówił, że się to zdarza rzadko, ale nie jest to aż taki powód do zmartwień. Na każdej wizycie miałam sprawdzane przepływy czy jest ok
Dziękuję za odp, moj gin sprawdza tylko tętno dziecka i tyle.. jak się bada przepływy' może mu o tym powiem , bo mam wrażenie , że on nie wie nic na ten temat...
 
Z synem miałam pępowinę dwunaczyniową. Syn urodził się zdrowy, teraz przy kolejnej ciąży normalna pępowina trzynaczyniowa była. Po porodzie synowi robili badania tylko czy jest wszystko ok - nerki, serduszko. Lekarz, który wtedy prowadził mi ciążę mówił, że się to zdarza rzadko, ale nie jest to aż taki powód do zmartwień. Na każdej wizycie miałam sprawdzane przepływy czy jest ok
A ile ważył synek w 20tyg , i po porodzie??
 
reklama
reklama
Do góry