reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pepowina dwunaczyniowa...

OLLALLA, jak po wizycie? Trzymam kciuki, zeby wszystko bylo dobrze. Badz dobrej mysli, choc ciezko

Urodzilam zdrowego chlopczyka. Macius jest pogodnym malym slodziakiem. Lekarze dobrze mowili, ze jesli USG i Doppler niczego wiecej nie wykazuja, a wlasnie przeplywy sa dobre, to nie mamy sie czym przejmowac. W szpitalu tuz przed porodem kazdemu mowilam o tej nieszczesnej pepowinie i wszyscy machali reka, ze to nic. Zaczynam wierzyc, ze tak jest, ale obserwuje mojego syna, przygladam sie bacznie. Co rusz wynajduje jakies wyimaginowane nieprawidlowosci a on przeciez jest zdrowiutki.
 
reklama
witam, wada ukm lewej nerki nie powiekszyła sie stwierdził lekarz w 37 tc, ciesze sie niezmiernie, teraz czekamy az nasze malenstwo postanowi sie wykluc :) planowo ok 29 wrz , pozdrawiam
ola
 
Ollala1 mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze i urodzisz ślicznego dzidziusia. Ja też się boję, bo mam tą dwunaczyniową pępowinę. Na początku nie wiedziałam co to jest bo nic mi nie wytłumaczono. Robiliśmy usg4d i echo serca w 22tc. Lekarz nie zaobserwował nic niepokojącego w serduszku czy z innymi organami. Wytłumaczył, że to są 1 na 200 i ważne aby jak tam wcześniej pisałaś dzidzia rosła, bo zagraża jej u mnie jemu mała waga. A nawet podobno jak jest małe dziecko a przepływy są prawidłowe to lekarz mówił, że dzidziuś też może być szczęśliwy. Ja teraz mam iść około 28tc na badanie usg. Boję się, bo różnie bywa i czasem na każdej wizycie się coś zmienia. Każdego dnia czekam na ruchy dzidzi. Stasznie stresujące jest to wszystko. Niby człowiek wierzy, że wszystko jest oki ale myśli i myśli...
Już tak niedużo Ci zostało będzie napewno dobrze.
 
Alice_1 Czesc własnie wrociłam od lekarza , to juz 39 tydzien ale nasza Lileńka narazie sie nie wybiera na swiat. Jesli nie urodze do 4 pazdz. to mam sie zgłosic do szpitala. Wazy około 3100 wiec jest dobrze ale jedno moge stwierdzic , ze te pomiary w usg czy to w 4d czy 3d sa nie zawsze wiarygodne. Moja mała w 37 tc miałą wieksza kasci udowa niz w 39 i to samo było z główka, wiec tych całych pomiarów nie mozna tak do konca brac do siebie. Z ta pepowina dwunaczyniowa - jesli te przepływy sa dobre to nie ma sie czym przejmowac-tak twierdzi mój lekarz - kiedys ponoc takich dokładnych badan nie było a taka anomalia napewno wystepowała. Z nerką córci narazie dobrze wada sie nie powieksza i byc moze całkiem zaniknie wiec jestem przeszczesliwa.

To juz ostatnie dni ciazy, teraz najwazniejsze poród, ale nadal sie bardzo stresuje czy wszsytko bedzie dobrze. Słyszy sie takie opinie ze ciaza to taki wspaniały czas- owszem .... ale jesli cos jest nie tak , lekarz cos stwierdzi, jakies takie ziarenko niepewnosci sie pojawi to te chwile bycia w ciazy nie zawsze sa takie miłe i spokojne niestety, przynajmniej ja tak miałam.
Bradzo serdecznie pozdrawiam i odezwe sie jak Lilianka sie urodzi. Buziaki dla przyszłych MAM :)
Ola
 
Ostatnia edycja:
Czesc dziewczyny, nasza corcia urodziła sie 27 wrzesnia :) Z nerka wszytko dobrze, ogólnie nie ma sladu tego iz miałysmy pepowine dwunaczyniowa. Lilunia wazyła 3200 i dostała 10 pt. Jest sliczna. Mamusia troszke zmeczona ale szczesliwa ogromnie.

Tak wiec jesli usłyszycie od lekarza ze pepowina jest dwunaczyniowa naprawde nie stresujcie sie bo to nie ma sensu.

Buzki i pozdrawiamy :)
 
U mojej córeczki też stwierdzono dwunaczyniową pępowinę już ok18 tygodnia,teraz jestem w 31 tyg, a na dodatek tej pępowinie towarzyszy zastój w prawej nerce, na ostatniej wizycie zastój był 13mm. Kolejna wizyta 31 pazdziernika, mam nadzieję, że się choć trochę zmniejsza. Lekarz kazał się tym nie martwić, a z nerką będziemy walczyć po porodzie, chyba, że jakimś cudem zastoju nie będzie.
 
Ewelka&Pola mam a co oznacza ten zastój? A lekarz robił Ci usg 2d czy 3d?
Ja to staram się o tej pępowinie nie myśleć ale jak malutki czasem się mniej rusza to od razu shizuję, że się tak wyrażę. Ostatnio miałam usg w 27tc. Teraz idzie mi 30 i za tydzień pewnie pójdę na kolejne, sprawdzimy jak rośnie i te przepływy dooplerowskie. Musimy jakoś wytrzymać.
 
Moje drogie, ja tak jak wy trzy lata temu poszukiwałam informacji na ten temat.Nie było za dużo ich, a jak były to było mało optymistyczne.Zła byłam na siebie, że siedziałam i wyszukiwałam rzeczy, które zamiast mi pomóc to mnie dołowały.U Nikodema w 21 tyg wykryto tą anomalię tzn pępowina dwunaczyniowa.Lekarz który mi robił usg tak mnie nastraszył, że z tym związane są różne wady, że nie chciało mi się żyć. Wybrałam się do Gdańska do doktora Preisa i dzięki temu, że miał świetny sprzęt i wiedzę nadał mi zupełnie inne spojrzenie na to wszystko.Nikodem urodził się przez cięcie cesarskie, ponieważ zanikało mu tętno miał 9 punktów, 3700 i 58 .Pępowina wogóle nie wpłynęła na jego wagę, a dzisiaj jako trzylatek mówi pięknie wierszyki śpiewa po niemiecku piosenki czyli rozwija się świetnie.Trzymam za was kciuki i pozdrawiam
 
reklama
Witajcie,
Lili ma 2,5 roku. Wydaje mi sie ze po pępowinie dwunaczyniowej śladu nie ma! Córcia jest tylko ogromnym niejadkiem i dlatego jest filigranowej postury - jak na swój wiek.
Pozdrawiam mamy które szukają obecnie informacji o pępowinie dwunaczyniowej!
Ola
 
Do góry