reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Perfekcyjna kura domowa ;)

reklama
ewa, fajna ta Wasza stronka

widzę że był temat kopytek, ja też jakiś czas temu zrobiłam i się dziwiłam jakie to proste :) tylko ja jeszcze twaróg dałam. a jeszcze lepsze kluski śląskie do obiadu, to już w ogóle byłam w szoku jak się to robi, już nigdy w życiu nie kupię mrożonych. wykonałam też raz pyzy (z surowymi ziemniakami) i nie wyszły za dobrze ale wiem dlaczego - źle utarłam ziemniaki, zrobiły się z nich takie długie nitki i nie wyszło za fajnie ale i tak w smaku nie ma porównania z tymi sklepowymi
 
Ewa rrobie dokladnie taka sama szarlotke ale my to nazywamy Plesniak:) to jedyne ciasto szarlotkowe ktore lubie. Domii jest proste i szybkie w wykonaniu, a naprawde pyszne.

Ja lubie wszystkie kluski z gotowanych ziemniakow, kopytka najlepiej z sosem mysliwskim. a z surowych tylko jedne lpubie. Moja babcia je robi, strasznie pracochlonne. Ciasto z tartych surowych odcisnietych ziemniakow, farsz z twarogu z sola i pieprzem, takie duze kule wychodza, gotuje sie toto w wodzie. My na to mowimy bombowce;) Hmmmm, smak dziecinstwa, pychota:)
 
LeRemi, u mojego Męża w domu rodzinnym mówiło się na te "bombowce" - kacapoły :D Jeszcze się nigdy nie odważyłam tego zrobić ;)

Asia, MW uwielbiam, jeszcze nigdy nie zdarzyło się, żeby mi coś stamtąd nie wyszło. Ale KS to dla mnie wyższa szkoła jazdy ;) Połowy składników zazwyczaj nie znam, a druga połowa jest poza moim zasięgiem materialnym ;) Ale mimo to czasem coś stamtąd przygotowuję :) Na urodziny Męża piekłam torcik piernikowo-serowy. Bossski :)

***
Znalazłam dziś taki blog: From movie to the kitchen
Oskar za pomysł :D
 
ewa, to prawda z KS, no ja niestety często za dużo wydaje na jedzenie właśnie przez przepisy stamtąd, ale często je też modyfikuje pomijając składniki których nie mam. Na przykład robiłam z tej strony wszystkie serniki i w prawie wszystkie te nowsze od 2010 r. z MW i przy całej mojej miłości i uwielbieniu dla dorotus, uważam, że z KS lepsze, bardziej dopracowane, precyzyjne. Też robiłam ten torcik:tak: ale powiem Ci, że lepszy ten z poprzedniego roku serowo - makowy. Mi te n blog poleciła koleżanka już w 2009 roku więc już dużo czasu minęło. Powiem Ci, że nie wszystkie rzeczy co próbowłam nam podchodziły.

LaRemi, u mnie to się nazywa cepeliny i często robimy z mamą:tak:
 
reklama
Kwestia Smaku - uwielbiam :tak:.
A ja poległamw kuchni wczoraj. Z moich kopytek wyszło... coś :eek:. Kopytek się nie dało zrobić, bo z masy wyszła mi paćka. Dosypałam mąki, żeby to zagęścić, ale zrobiła się jeszcze gorsza paćka :baffled:. Nawet za okno wystawiłam, żeby zmroziło i stwardniało :-D - na nic. Wrzuciłam toto po prostu tak na wodę, jak słowackie halusky. I zjedliśmy. Ale miały być kopytka :-(. Zakryłam wszystko grubą warstwą sosu pieczarkowego i nic nie było widać :-D.
Za to dzisiaj na piecu pyrka sobie cały gar zupy fasolowej. Zawsze wychodzi i M się cieszy jak zrobię :rolleyes2:. Więc mamy 4 dni zupy z głowy :-D. Później zrobię sernik na zimno. I obmyślę menu na następny tydzień.
 
Ostatnia edycja:
Do góry