reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Permanentny katar, krwawienia z nosa i chrapanie

M

Monika70

Gość
Czy macie moze wymienione dolegliwosci? Ja niestety od piatego miesiaca (jestem teraz w szostym) mam permanentny katar, krwawienia z nosa czasami nawet 3 razy dziennie a do tego koszmarnie chrapie i to tak, ze sama sie przez to budze, nie mowiac o moim mezu, ktoremu nie daje spac. Moze ktoras z was wie co mozna z tym zrobic bo wizyte u lekarza mam dopiero za 2 tygodnie a nie chce do niego dzwonic z czyms takim.

Monika
 
reklama
Monika70 pisze:
Czy macie moze wymienione dolegliwosci? Ja niestety od piatego miesiaca (jestem teraz w szostym) mam permanentny katar, krwawienia z nosa czasami nawet 3 razy dziennie a do tego koszmarnie chrapie i to tak, ze sama sie przez to budze, nie mowiac o moim mezu, ktoremu nie daje spac. Moze ktoras z was wie co mozna z tym zrobic bo wizyte u lekarza mam dopiero za 2 tygodnie a nie chce do niego dzwonic z czyms takim.

Monika

Dziewczyny do tego strasznie puchna mi nogi i bardzo przytylam bo az 10 kg a normalnie jestem malym chudziakiem. No i zaczynam sie meczyc a caly czas pracuje...PLEASE HELP ME.
 
W mojej ksiazce-poradniku jest napisane ,ze w tych miesiacach chrapanie to cos najzupelniej normalnego.Mnie tez czasem leci krew z nosa i w dodatku z dziąseł :p.Ale puchniecie moze oznaczac zbyt wysokie cisnienie...
 
Dziekuje za odpowiedz. Ostatnio tj. jakies 3 tygodnie temu cisnienie bylo w normie ale teraz to nawet nie wiem i musze czekac do wizyty za 2 tygodnie :( A co moze oznaczas za wysokie cisnienie? W moje ksiazce pisza tylko o stanie przedrzucawkowym, ktory moze wystapic w ostatnim miesiacu ciazy a ja jestem w 24 tygodniu.
 
ja mam podobne objawy: leci mi krew z nosa,chrapie-zaczynam coraz glosniej),puchna mi nogi-mam juz kwadratowe,palce u rak ze musialam zdjac wszystkie pierscionki,a moje cisnienie to 130/80

mama mi prprpkuje ze wezma mnie do szpitala bo mam zle wyniki krwi i topuchniecie to od zlej pracy nerek-ale zobaczymy
 
Czesc Lilka, Moze to zabrzmi dziwnie ale ciesze sie, ze nie jestem sama z moim objawami ;)Niestety w miedzyczasie zorientowalam sie, ze przy tego rodzaju objawach jak puchniecie nog od samego rana (a nie tylko wieczorem) i to bez wzgledu na pogode, trzeba zmierzyc cisnienie krwi i zrobic badania krwi na obecnosc bialka a to moze oznaczac zatrucie ciazowe a w pozniejszym okresie stan przedrzucawkowy i rzucawke... W zwiazku z tym poprosilam lekarza o wizyte jutro a nie za tydzien, poszlam kupilam sobie cisnieniomierz w aptece i przy okazji zmierzylam cisnienie (wysokie jest znakiem stanu przedrzucawkowego) i moje bylo OK a kolejny pomiar wieczorem i zobaczymy... Z tymi nerkami to prawda :( niestety i ja mialam takie sklonnosci juz przed ciaza wiec moja mama jest juz w niezlej panice. Poza tym trzeba wykluczyc sol z posilkow, jesc duzo owocow i warzyw a mieso najlepiej gotowane drobiowe... a ja pracuje i nie mam sily wieczorami robic sobie posilkow na nastepny dzien :( Czekam na badania krwi i wtedy zobaczymy.
 
super Monika ze jestesmy juz dwie :D moja mama uwaza ze to wczesnie zaczelo mi wszystko puchnac bo do lipca jeszcze troszke ::)

napisz co ci lekarz powiedzial,wezma cie do szpitala? bo mnie mama tym nastraszyla jak nie wiem
pozdrawiam cie i sie odezwij

buzka papa
 
Czesc, Wlasnie wrocilam z badan: wedlug lekarza z ciaza wszystko wporzadku ale jednoczesnie stwierdzil, ze moje przybieranie na wadze juz dawno przekroczylo norme - dobilam do 11 kg a przy tym NIE obrzeram sie i slodyczy prawie nie ruszam - w tym roku zjadlam pare razy lody (jedyne na co mam ochote) oraz opuchlizna moich nog gdzie praktycznie nie widac mi juz kostki (zarowno rano jak i wieczorem). W zwiazku z tym dzisiaj rano mialam robione takze badania krwi *wlaczajac enzymy watrobowe i poziom cukru oraz mocz (na obecnosc bialka). Poki co pocieszajace jest to, ze nie mam wysokiego cisnienia i dopoki takie bedzie to bedzie w miare OK. Jednak do pracy juz nie chodze i przyznam sie, ze jest mi nieco smutno z tego powodu... Moja mama mowi dokladnie to samo :laugh: i do tego zabrania mi prowadzic samochod bo boi sie, ze dostane rzucawki ale na to jeszcze za wczesnie. Jutro beda wyniki i zobaczymy.
Nie chce panikowac ale zatrucie ciazowe to dosyc paskudna dolegliwosci i moze byc niebezpieczne dla dziecka takze wiec polecalabym ci sprawdzanie cisnienia i zbadanie krwi. Przynajmniej bedziesz miala to pod kontrola. No i zero soli!!!! Bo podwyzsza cisnienie i zatrzymuje wode w organizmie a ja kocham sol - przynajmniej odkad jestem w ciazy :D Faktycznie za wczesnie na te puchniecia i inne. Trzymaj sie i daj zanc jak sie czujesz i jak twoje badania.
 
Moniki ja juz na llipcowych mamach kiedys tam pisalam do Ciebie, gdzie mieszkasz w Stanach? bo z tego co sie zorientowalam to jestes tu prawda? ja mieszakam (teraz) w Milwaukee WI i tak sobie mysle ale bylo by fajnie gdybys gdzis tu blisko mieszkalaaaaaa :) :)
 
reklama
Czesc Mania,

Sorry ale nie widzialam twojego pytania. Chyba jeszcze sie ucze funkcjonowac na forum :) Ale niestety nie miszkam w Stanach - szkoda bo pewnie mialabym wiecej ynajomych Polek. Mieszkam w Europie w kraju, ktore jezyka nie jestem w stanie opanowac :D Szkoda, ze sie nie uda spotkac ale milo mi cie poznac.
 
Do góry