reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pessar a bol podbrzusza

Blondyna544

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
21 Styczeń 2018
Postów
41
Witam.
Od tygodnia mam założony pessar ze względu na to że groził mi przedwczesny poród - objawy skracania się szyjki. Po założeniu pessaru 2 dni miałam dosyć bolesne ale sytuacja się poprawiła. Nie leżę ciągle bo mieszkam sama z mężem który pracuje prawie całe dnie więc nie da się leżeć plackiem 24 bo trzeba jeść i trochę sprzatnac bałaganu. Wczoraj poszłam do sklepu. Nie dzwigalam dużo ale kawałek do przejścia jest. Dobrze się czułam ale jak wracałam trochę słabo mi się zrobiło i byłam blada ale przeszło po paru minutach. Jak wróciłam i położyłam się znów to miałam bol podbrzusza jak podczas okresu ( a miałam bolesne okresy bardzo ) i twardnienie brzucha ( na to biore aspargin ale i tak wystepuje tylko nie w takiej skali jak przedtem) ale jakoś zasnelam. Rano też pobolewalo podbrzusze. Czy ktoś miał podobnie ? Czy to przez to ze mam pessar i się przeforsowalam ? Dziękuję za pomoc
 
reklama
Nie mialam pessaru,wiec nie wiem, ale troche mnie dziwi, co piszesz o sprzataniu i zakupach. Pomysl, jak zorganizowac sobie przestrzen, zeby nie wykonywac zbednych wysilkow. Dzwiganie zakupow nawet w prawidlowej ciazy jest niewskazane. Rozumiem, ze nie zawsze maz kupi wszystko na zapas i czasem trzeba uzupelnic lodowke np. o cos swiezego. Ale mozna brac torbe na kolkach, a w wiekszych miastach zamawiac przez internet z dostawa do domu. Skad sie bierze balagan, skoro jestes prawie caly dzien sama?

Ty najlepiej wiesz, jakie zalecenia dostalas od ginekologa i jak sie czujesz, spacerujac czy robiac zakupy.

Napisane na LG-D620 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Hej w jtktór tyg jesteś ? Mnie też czasem boli jak na okres ,ja już 7 tydzień z pessrem i nam nadzieję że jeszcze wytrzymam jak najdłużej bo do porodu kupa czasu...
A w domu żywiołowy 3 latek
 
Hej w jtktór tyg jesteś ? Mnie też czasem boli jak na okres ,ja już 7 tydzień z pessrem i nam nadzieję że jeszcze wytrzymam jak najdłużej bo do porodu kupa czasu...
A w domu żywiołowy 3 latek

30 tydzień. Często tak jest ze jak się ma nakaz leżenia czy oszczędzania to ciężko to ogarnąć bo ma się dzieci / dom na głowie itp
 
No przy dziecku czy dzieciach nie da się odpoczywać ktoś kto jest w 1 ciąży może tego nie zrozumieć nie stety.obowiązków w domu multum a jak jeszcze mąż długo pracuje to już w ogóle maksyk
 
Dokładnie chociaż staram się leżeć jak najwięcej ale sporo muszę chodzić ,zakupy ogarnia mąż ja tylko Podgarne po jedzeniu ,generalnych porządków nie robię ,wyręczają mnie ,ja muszę o synka zadbać dać jeść kupka siku pobawić się i przez cały dzień się tego bardI dużo uzbiera !!!
 
reklama
No przy dziecku czy dzieciach nie da się odpoczywać ktoś kto jest w 1 ciąży może tego nie zrozumieć nie stety.obowiązków w domu multum a jak jeszcze mąż długo pracuje to już w ogóle maksyk
Ja miałam założony pessar i małe dziecko. Gdyby nie pomoc rodziny miałabym drugiego wcześniaka...Lekarz powiedział jasno mam leżeć -niestety 1,5 miesiąca przeleżałam między czasie pojawiły mi się skurcze (takie bóle w podbrzuszu) i trafiłam na patologię ciąży. Dzięki lekarzom i rodzinie (i swojej intuicji) urodziłam w 39 tygodniu. Każda ciąża jest inna, a jeśli pojawia się problem to tylko kobiety w podobnej sytuacji zrozumieją :). Ja się czułam jak w chorobie.. Choć szybko zapominam o tym trudzie ;)
 
Do góry