reklama
 1. Odliczaj z nami do Dnia Dziecka. Klikasz w okienka kalendarza?/ Wygraj magiczne klocki! Kliknij!/
  Zamknij powiadomienie

Pessar miała którąś z was?

Temat na forum 'Potrzebuję porady' rozpoczęty przez Chocolate1998, 17 Grudzień 2015.

 1. Chocolate1998

  Chocolate1998 Początkująca w BB

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Jestem w 31 tygodniu ciąży, dziecko waży 1,6kg. Na samym początku moja szyjka macicy wynosiła 4 cm teraz skróciła się do 1,7cm. Lekarz ginekolog chce założyć mi pessar, ale mam przed tym bardzo duże obawy ( intuicja mi mówi, ze nie powinnam go zakładać) poza tym czasem zdarzają mi się pojedyncze skurcze( a podobno przy skurczach nie powinno się zakładać) ale lekarz uważa ze to nic i tak założymy. Mam bardzo silne obawy , cos mi od środka podpowiada ze nie powinnam sie zgadzać na pessar. A wy jak myślicie? Miałyście zakładany pessar?
   
 2. ilo_88

  ilo_88 Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Ją mam pessar. Założony w 30 tygodniu i to właśnie dlatego że skróciła się szyjka i miałam częste twardnienia brzucha.. Teraz jestem w 36+2 tyg więc mi chyba pomogl. Nie wiem na ile to zasługą pessara ale pomogl, zresztą z nim czuje się bezpieczniej więc nie rozumiem twoich obaw. Chyba po to się go zakłada żeby pomógł a nie zaszkodził. Poza tym przed założeniem go brzuch mi meeega ciążył i miałam wrażenie że dziecko jest mega nisko,później się poprawiło. To jest Twój wybór, ale mi na pewno nie zaszkodzil
   
 3. reklama
 4. MagdalenaW

  MagdalenaW

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Ja miała założony pessar już w 20 tygodniu ciąży (moja szyjka miała zaledwie 1cm z wewnętrznym rozwarciem na 6mm). Obawy związane z założeniem są naturalne - też je miałam. Teraz jestem w 38 tygodniu (pessar wyjęty w 37) i oczekuje z niecierpliwością narodzin mojego synka. Chocolate1998 uważam, że warto założyć! Pamiętaj, że waga dziecka nic nie znaczy przy narodzinach w 31 tygodniu, bo to dużo za wcześnie dla Malucha.
   

Poleć forum