reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

PFO i Trombofilia a cięcie cesarskie?

kkert224

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
13 Listopad 2018
Postów
138
Czesc, jestem w 28 tygodniu ciąży. Termin przypada na 16 stycznia.
Byłam dzisiaj u hematologa ze względu na stwierdzoną trombofilie i PFO. Pani doktor powiedziała, że lepiej nie ryzykować i ona nie pozwoliłaby na poród drogami natury. Z kolei moja pani ginekolog twierdzi, że nie ma przeciwwskazań. Co robić? Niepokoje się po tej wizycie, ponieważ powiedziała, że podczas porodu więcej krwi się tłoczy i jest duże prawdopodobieństwo udaru...
 
reklama
Rozwiązanie
Ja mam trombofilie i rodziłam sn, wg moich lekarzy sama trombofilia (jeśli nie ma komplikacji z przeplywami lub łożyskiem w ciąży) to nie jest przeciwwskazanie do porodu sn. Nie wiem jak sprawa się ma z PFO, tutaj na twoim miejscu udalabym się do dobrego kardiologia, żeby to ocenił i w razie czego wystawił zaświadczenie o cc. Myślę, że takiego zalecenia już żaden gin nie podważy...
Uwazam ze Twoja hematolog powinien Ci wystawic zaswiadczenie ktore pokazesz w szpitalu i swojej ginekolog....
Widac ze Twoj ginekolog nie zasugerowal sie tym co drugi lekarz mowi
No.nie oszukukujmy sie ale gdyby nie bylo przeciwwskazań hematolog by to powiedział
 
Ja mam trombofilie i rodziłam sn, wg moich lekarzy sama trombofilia (jeśli nie ma komplikacji z przeplywami lub łożyskiem w ciąży) to nie jest przeciwwskazanie do porodu sn. Nie wiem jak sprawa się ma z PFO, tutaj na twoim miejscu udalabym się do dobrego kardiologia, żeby to ocenił i w razie czego wystawił zaświadczenie o cc. Myślę, że takiego zalecenia już żaden gin nie podważy...
 
Rozwiązanie
Do góry