reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Piąte dziecko

Dołączył(a)
22 Maj 2023
Postów
5
Cześć,

Chciałabym poznać Wasze zdanie w sprawie kolejnego dziecka. Jestem mamą 4 dzieci- dwoje nastolatków, dwójka maluchów. Za około 2/3 lata rozważamy z mężem piąte (ostatnie) dziecko. Obydwoje będziemy wtedy którko po 40. Kwestie finansowe i lokalowe nie są problemem, bardziej mam wątpliwości "czy dam radę", "czy nie za stara"; a jak mam lepszy dzień to nie ma problemu i jestem pewna na 100%. Dogodzić kobiecie jest ciężko
 
reklama
Cześć,

Chciałabym poznać Wasze zdanie w sprawie kolejnego dziecka. Jestem mamą 4 dzieci- dwoje nastolatków, dwójka maluchów. Za około 2/3 lata rozważamy z mężem piąte (ostatnie) dziecko. Obydwoje będziemy wtedy którko po 40. Kwestie finansowe i lokalowe nie są problemem, bardziej mam wątpliwości "czy dam radę", "czy nie za stara"; a jak mam lepszy dzień to nie ma problemu i jestem pewna na 100%. Dogodzić kobiecie jest ciężko
Powiem Ci tak są takie mamy co mając 40lat i więcej rodzą swoje pierwsze dziecko i jeżeli macie oby dwoje takie możliwości i daliście radę 4 dzieci wychować to czemu nie 🙂
 
Trudno powiedzieć,to indywidualna sprawa. Każda z nas jest inna i ciężko to tak ogólnie ocenić że po 40 to coś tam a po 20 nie;) Trudno nawet przewidzieć jak będziesz reagować w danej sytuacji czy tak samo jak wcześniej z dziećmi czy już inaczej?W tym wieku może np dojść kwestia związana ze zdrowiem, siłami, jakimis nieprzewidzianymi sytuacjami ale może też nie? Zawsze jest ryzyko pytanie czy jesteś gotowa że może nie wyjść nie tak jak chciałaś ale mimo to weźmiesz to na klatę;) Ale sam fakt że masz czworo dzieci i myślisz jeszcze o piątym sprawia że tak naprawdę nie wiem co Ci doradzić,chyba sama wiesz najlepiej jak to jest;))
 
Do góry