reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Picie z butelki

reklama
Musze dopytac co masz na mysli. Chodzi o to, ze nie trzyma butelki sam i z niej nie pije? Chodzi o picie mleka, czy innych napojów?
 
Taką butlę ze smokiem mój też nie chce trzymać, a ma już rok prawie :p Ja na to machnęłam ręką, bo zaraz i tak trzeba będzie go od tej buli ze smoczkiem odstawić.
Najważniejsze, żeby dziecko zaczęło z niekapka pić. Z doświadczenia polecam ci butelki/kubeczki ze słomką, taki bidon (Tommee Tippee się u nas sprawdził). Lekko się dziecku trzyma za uchwyty, bo nie trzeba do góry zadzierać butli i ciągnie się jak ze smoka. Żeby zachęcić dziecko daj mu po prostu butelkę do zabawy z jakimś napojem w środku. Pobawi się, pogryzie, zrobi troche bałagani i zrozumie, że tam picie jest i moze pić kiedy chce :) U nas to kilka dni zajęło.
Mozesz też spróbowac znaleźc butelke z uchwytami by łatwiej było dziecku ją trzymać.
 
Mam niekapka z uchwytami tommee tippee, niestety nawet nie chce trzymac za uchwyty. Dzisiaj kupilam innego niekapka, ktory wyglada jak butelka tylko jest wyzezbiona na srodku tak zeby latwiej trzymac. Dalam mojemu malcowi do zabawy to prubowal gryzc spod [emoji23]
Ale poslucham Twojej rady i narazie dam mu spokoj, moze w koncu zalapie [emoji4]

Sent from my ONE A2003 using Forum BabyBoom mobile app
 
Nasza mała nauczyła się na małej butelce z uchwytami z aventu, a też była leniuszek i miała 11 miesięcy jak załapała o co chodzi :) a potem już w zasadzie gładko poszło przerzucanie na niepek właśnie ze słomką. Myślę że dziecko w tym okresie nabywa tylu nowych umiejętności że nie ma co się spinac jeżeli jakąś rzecz opanuje trochę później. Wszystko w swoim czasie ;)
 
U mnie 15 miesięcy i dopiero teraz świadome samodzielne trzymanie butelki czy bidonu.
Wcześniej trzymał krótką chwilę i wypuszczał.
Daj sobie i dziecku czas. Na wszystko przyjdzie pora. :)
 
Moje dziecko ma rok i też nie chce samo pić. Czasem wyrwie mi butelkę i próbuje sobie włożyć do buzi, ale w środku musi być mało mleka - wtedy trafi. Jak jest za dużo to ma problem :)
 
reklama
My
A od kiedy zaczęłyście dawać butle? Moja Mała ma 4 miesiące i Teściowa mówi, że już powinnam dawać butle aby przyzwyczajać.
A od kiedy zaczęłyście dawać butle? Moja Mała ma 4 miesiące i Teściowa mówi, że już powinnam dawać butle aby przyzwyczajać.
Ja mojego synka przyzwyczajałam juz od 1 miesiąca- po prostu raz na 2 tygodnie musiałam wyjść. Mały nie miał problemów z butelką ani po butelce ze ssaniem piersi. Ja bym na Twoim miejscu rzeczywiście juz zaczęła przyzwyczajać dziecko do butelki. Gdyby cokolwiek się stało i musiałabyś go zostawić na dłużej niż 2-3h to nie będziesz miała stresu czy dziecko wypije mleko :)
 
Do góry