reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pięciolatek w zerówce i zmiana ustawy o systemie oświaty 2016

Dołączył(a)
20 Styczeń 2016
Postów
1
Witam wszystkich Forumowiczów
We wrześniu 2015 mój pięcioletni syn musiał niestety rozpocząć "naukę" w zerówce. Teraz w styczniu zmieniono ustawę o systemie oświaty i według nowych przepisów powinien iść do zerówki dopiero od września 2016. Ustawa wchodzi w życie właśnie z dniem 1 września 2016. Dzieci które rozpoczęły naukę w pierwszej klasie szkoły podstawowej we wrześniu 2015 mogą nadal kontynuować lub przenieść się do zerówki. A co z pięciolatkami - wiadomo że mogą kontynuować zerówkę, ale czy mogą przerwać naukę i zacząć dopiero we wrześniu 2016? Mam z kim zostawić dziecko i nie zależy mi na tym żeby syn chodził do przedszkola - od września cały czas choruje (zresztą nie tylko on - grupa liczy 25 dzieci a codziennie przychodzi nie więcej niż 15) no i dodatkowy koszt, bo za jedzenie trzeba płacić. Orientuje się ktoś jak to wygląda w praktyce? Musi chodzić, czy można zrezygnować?
 
reklama
Podpinam się pod pytanie bo mam w planie zrobić dokładnie to samo ze swoją pięciolatką też choruje i właściwie więcej opuszcza niż chodzi.
 
Do góry