reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Piękna w ciąży a po jeszcze piekniejsza :)

Balsam palmers faktycznie nie pachnie fiolkami ale maslo do smarowania brzucha ma juz całkiem przyjemny zapaszek.
 
reklama
A ja mam takie pytanie trochę z innej beczki. W tej ciąży czuje się ciągle ospała i zmęczona. Czy znacie jakieś sposoby na tę dolegliwość ? Bo jak tu być piękną, skoro chce mi się ciągle spać ;-)
 
chcesz spać to śpij :) ja czasem w dzień przyjdę po pracy i śpie dwie godziny. wstane zjem obiadek i znów spać mi się chce. macie potrzebe spania po jedzeniu? zauwazylam ze u mnie jest to powiązane :)

a i konczy mi sie pharmaceris :) myslicie ze dalej jechac na tym kremie czy kupic inny?
 
palmers mnie odrzuca zapachem... ale pharmaceris jest super. i wcale nie do końca prawda z tą genetyką, ja mam rozstępy na udach z okresu dojrzewania, bo ja bardzo szybko rosłam (i bardzo szybko stanęłam...), moja mama ma masakryczne rozstępy, a mi się udało i nie mam żadnego (no jeden w pępku, bo młoda przez pępek swego czasu wyjść chciała :p )

A jak kobiety od strony ojca? Ja niestety odziedziczyłam skórę po mamie i niestety tak jak on rozstępy w ciąży mam - i to nie na brzuchu - bo ten jest super, ale nogi mam całe pocięte, tak puchłam w lecie w ciąży.
 
Z kosmetologi uzyskałam informacje, że za rozstępy odpowiedzialny jest kortyzol- hormon wydzielany przez kore nadnerczy, który [FONT=&quot][/FONT]nadmiernie wydzielany powoduje zakłócenie pracy komórek odpowiedzialnych za produkcję kolagenu.
A kolagen to białko odpowiedzialne za właściwą sprężystość i napięcie skóry. Nieprawidłowości w jego tworzeniu powodują nadmierne pękanie wewnętrznych warstw skóry czyli właśnie rozstępy.

Bezpośrednio jest to związane z gospodarką hormonalną organizmu kobiety w ciąży.
Więc poniekąd związane jest to z podatnością i genetyką

Ale wg. kosmetologów można przeciwdziałać pojawieniu się rozstępów poprzez
masaże, połączone z delikatnym rozciąganiem

stosowanie preparatów zewnętrznych, które poprawiają elastyczność, nawilżenie i kondycje skóry

odpowiednią dietę zapewniającą wystarczające dawki witamin (gł. A, E, PP, B5) oraz mikroelementów (zwłaszcza cynku i krzemu)
dbanie o kondycje fizyczną i unikanie stresu

Ważne jest dbanie od wewnątrz (witaminy, krzem i cynk) i od zewnątrz - bardzo istotne są masaże z nawilżaniem.

Oczywiście nie zapewniam 100% działania, ale sama mam nadzieje, że pomoże mi to uniknąć rozstępów.

Od znajomej dostałam taki przepis
Płyn rozmarynowy na rozstępy do samodzielnego przygotowania w domu: mieszamy 40 g rozmarynu, 20 g mięty, 20 g rumianku, 15 g skrzypu i 5 g arniki, wsypujemy do butelki, zalewamy 1 litrem czerwonego wytrawnego wina. Po miesiącu odcedzamy i stosujemy do nacierania skóry w proporcjach: łyżka stołowa „winka” na szklankę wody. Płynu używamy podczas całej kuracji odchudzającej, a w ciąży od początku i kilkanaście tygodni po porodzie.

Co prawda nie przekonuje mnie on do końca, ale może kogoś przekona, że wie co stosuje ;)
 
Rozstępy to ja niestety mam i bez bycia w ciąży. Plus jest taki, że mam bardzo bladą skórę i unikam słońca(bo jak się opalę to momentalnie mam poparzenie słoneczne, a to boli okropnie), więc rozstępów nie widać.
Trochę to smutne, że w tak młodym wieku się pojawiły, ale może to właśnie kwestia tycia/chudnięcia albo jeszcze czegoś. Na szczęście mój facet uparcie mi wmawia, że niczego tak nie widać, więc to pocieszające.
Jejku, nawet nie wiecie jak bardzo przydałoby mi się pójście do jakiejś kosmetyczki. Właśnie się zastanawiam nad jednym salonem, który mam na oku. Generalnie nie dość, że mój mózg potrzebuje relaksu od pracy, to ciało także. Dzisiaj sobie urządzam wypasioną kąpiel w wannie i mam wszystko gdzieś : D
 
Ja niestety też mam rozstępy pomimo młodego wieku i czuje, że w ciąży też mnie nie ominą.
Ale nawilżam, wierząc w cuda

złośka chyba pójdę dziś w Twoje ślady, przyjemna kąpiel w wannie pełnej piany ... to jest to czego dzisiaj mi potrzeba ;)
 
Jak tam dziewczyny wasze włosy cera i paznokcie po porodzie? Zauważyłam że cera mi się przesusza i muszę zainwestować w dobry krem. Włosy jeszcze mam ładne. Nie wypadają. Paznokcie się nie łamią.

Proszę nasze szanowne modki o edycję tytułu tego wątku dopisując " i po ciąży". Taka moja propozycja ;)
 
reklama
U mnie póki co jest dobrze. Ale już się boję tego wypadania włosów i wszędzie leżących blond klaczkow na ciemnych panelach....
 
Do góry