reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Piękna w ciąży i po

andziak1

Fanka BB :)
Dołączył(a)
27 Czerwiec 2009
Postów
501
Witam,
Postanowiłam założyć ten wątek, ponieważ myślę, że każda z nas chce pozostać piękna w ciąży a tym bardziej po ciąży. Mam nadzieję, że będziemy wymieniały się tu radami jak ułatwić omawiany stan rzeczy :-)

Zastanawia mnie czy już coś stosujecie aby uniknąć rozstępów? Ja na razie używam oliwki dla dzieci. Może znacie jakieś kremy lub inne środki typowo na rozstępy. Słyszałam, że większość kremów, nawet tych dla kobiet w ciąży można używać dopiero od trzeciego miesiąca.
 
reklama
Sama sobie zadałam pytanie i sama sobie na nie odpowiadam. A może komuś jeszcze się przyda.
 

Załączniki

  • SWScan00138.jpg
    SWScan00138.jpg
    42,8 KB · Wyświetleń: 309
A kiedy używać najlepiej tych kremów? Hmmm, i interesuje mnie jeszcze jedna rzecz: mianowicie mam kolczyk w pępku. Powinnam wyciągnać go teraz? Brzucha jeszcze nie widać, ale czy w zawansowanej ciąży on przeszkadza?
 
Ja słyszałam, że jeżeli ktoś ma predyspozycje do rozstepów to żeby na rzęsach stawał to i tak je bedzie miał, ja miałam ogromny brzuch i niestety nie udało mi się uniknać rozstepów.
Podobno oliwka najskuteczniejsza. Co do kolczyka moja koleżanka miała i wyciągnęła dosyć szybko z polecenia lekarza, i mówiła tylko, że podczas USG bolało ją w tym miejscu
 
ja właśnie z tego czasopisma kupiłam sobie krem Elasti-Q ładnie pachnie, szybko się wsparowuje i można używać od początku ciąży..
ale też słszałam to , że kto ma tendencje do rozstępów to i tak mu wyjdą..
myślała,, aby smarować się zwykłą oliwką, ale chyba jak dla mnie za tłusta i boję się, żeby tłustych śladów na ciuchach nie było..
 
A kiedy używać najlepiej tych kremów? Hmmm, i interesuje mnie jeszcze jedna rzecz: mianowicie mam kolczyk w pępku. Powinnam wyciągnać go teraz? Brzucha jeszcze nie widać, ale czy w zawansowanej ciąży on przeszkadza?

czytałam gdzieś, żę dziewczyny nie wyciągają, dopiero jak pępek wychodzi na wierzch, to wyciągają, ale codziennie chocby na chwilę wkąłdają, tak, żeby dziurka nie zarosła.
sama mam kolczyk i też się zastanawiam co z tym fantem zrobić, czy aby napewno ta dziurka się nie powiększy?
 
A jeśli chodzi o kolczyk w pępku, to są specjalne kolczyki dla kobiet w ciąży, są dłuższe i w miarę elastyczne, więc nie gniotą brzuszka.

ooo pierwsze słyszę o specjalnyk kolczyku do pępka w ciąży :)
ale czy dziurka się wtedy nie powiekszy za bardzo??
 
w życiu nie widziałam takiego kolczyka. będziesz szukała dla siebie?
jak znajdziesz gdzieś, to daj znać ;-)
 
reklama
Do góry