reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Piękne Gliwice:)

Hej dziewczynki ;) Co tam u Was slychac?? Ja co prawda z Rybnika jesem, ale w Gliwicach bywam przynajmniej raz w tygodniu ;)
 
reklama
hej tez jestem z gliwic i mam pytanko czy któraś z was w czasie całej ciąży paliła i czy to sie jakos odbilo na maluszku a i jakiego koloru powinno byc mleko z naszych piersi
 
Witajcie mamy w Gliwic. Niedawno powróciłam do korzeni ;) bo przez ok 15 lat mieszkałam we Włoszech. Czy możecie mi polecić dobrą przychodnię dla dzieci? Mieszkam na osiedlu Zubrzyckiego ale tamtejsza przychodnia nie przypadła mi do gustu:no: Czy w Polsce istnieje możliwość umówienia się z pediatrą na konkretną godzinę? We Włoszech każdy pediatra umawia małych pacjentów tak by nie czekać z chorym dzieckiem w kolejce. Oczywiście czasami ktoś się spóźni lub wizyta się przeciągnie ale i tak nie jest źle. Muszę dosyć szybko wybrać pediatrę ponieważ malutka ma szczepienia do zrobienia. Pozdrawiam wszystkie Gliwiczanki :-)
 
Witajcie mamy w Gliwic. Niedawno powróciłam do korzeni ;) bo przez ok 15 lat mieszkałam we Włoszech. Czy możecie mi polecić dobrą przychodnię dla dzieci? Mieszkam na osiedlu Zubrzyckiego ale tamtejsza przychodnia nie przypadła mi do gustu:no: Czy w Polsce istnieje możliwość umówienia się z pediatrą na konkretną godzinę? We Włoszech każdy pediatra umawia małych pacjentów tak by nie czekać z chorym dzieckiem w kolejce. Oczywiście czasami ktoś się spóźni lub wizyta się przeciągnie ale i tak nie jest źle. Muszę dosyć szybko wybrać pediatrę ponieważ malutka ma szczepienia do zrobienia. Pozdrawiam wszystkie Gliwiczanki :-)
hej margee
U nas tez sie mozna umawiac na godziny w pewnych przychodniach np polecam Meden na Jagiellonskiej i Doktora Śniegonia, calkiem przyjemny gosc, jako lekarz tez w porzadku. jezdzi tez na wizyty domowe.
 
dzięki za odpowiedź. Właśnie sprawdziłam w internecie gdzie to jest. Pytałam o to umawianie się na wizyty bo jak zadzwoniłam do przychodni na Sikorniku to pani w rejestracji mi odpowiedziała że jakby pediatrzy umawiali pacjentów na konkretne godziny to by przyjęli ok 10 dzieci dziennie! Bardzo mnie to zdziwiło bo przecież to ułatwia prace i lekarzowi i jest dużym udogodnieniem dla nas. Nie wyobrażam sobie by czekać w poczekalni wśród wielu chorych dzieci bo przecież nie wszystkie przychodzą z tą samą chorobą. Zdarzyło mi się nieraz że musiałam do lekarza zabrać oboje dzieci ale tylko jedno było chore. Gdybym musiała długo czekać wśród wielu chorych maluszków to pewnie oboje by się rozchorowali. Jutro spróbuje załatwić kartę szczepień.
 
Ostatnia edycja:
...bo jak zadzwoniłam do przychodni na Sikorniku to pani w rejestracji mi odpowiedziała że jakby pediatrzy umawiali pacjentów na konkretne godziny to by przyjęli ok 10 dzieci dziennie!
ech, co za bzdury opowiadaja ci ludzie czasem:angry:
moim zdaniem umawianie na godziny baaardzo wszystko ulatwia.
szwagierka ostatnio czekala w klinice z chora coreczka 6h w kolejce! A poniewax czesto tam bywa to mowila, ze za kazdym razem tak jest - i jak tu dac dziecku cos do jedzenia czy przetlumaczyc, ze ma byc cierpliwe...:baffled:
 
szwagierka ostatnio czekala w klinice z chora coreczka 6h w kolejce! A poniewax czesto tam bywa to mowila, ze za kazdym razem tak jest - i jak tu dac dziecku cos do jedzenia czy przetlumaczyc, ze ma byc cierpliwe...:baffled:
ja bym zmieniła pediatrę na jej miejscu! Zdobyłam dzisiaj książeczki zdrowia i karty szczepień dla dzieci. Zapisałam do pediatry na Jagiellońskiej (Eskulap). Trafiłam na bardzo fajną pielęgniarkę dzisiaj. Nie miała problemu ze zrozumieniem jakie szczepionki dzieci już miały i co mają jeszcze dostać. Okazało się że w Polsce za to co we Włoszech dostają dzieci za darmo tutaj trzeba płacić :no::baffled: Moja córeczka musi wziąć trzecią dawkę INFARIX HEXA oraz trzecią dawkę PREVENAR 13 a to tutaj wyjdzie ok 400 zl:baffled: Koszmar. No i na gruźlicę muszę dzieci zaszczepić bo we Włoszech od lat już się na to nie szczepi a w Polsce jest to obowiązkowe szczepienie.
 
margge napisała:
"No i na gruźlicę muszę dzieci zaszczepić bo we Włoszech od lat już się na to nie szczepi a w Polsce jest to obowiązkowe szczepienie. "

Bo chyba tylko w Polsce się na to szczepi:wściekła/y:
Nie rozumiem tego, że piszesz muszę, muszę. To Twoje dzieci i tylko Ty decydujesz. Nic nie musisz.
 
reklama
Bo chyba tylko w Polsce się na to szczepi:wściekła/y:
Nie rozumiem tego, że piszesz muszę, muszę. To Twoje dzieci i tylko Ty decydujesz. Nic nie musisz.
Wiem, że mogłabym się uprzeć by ich nie szczepić na gruźlicę ale trochę mnie wystraszyli w szpitalu jak byłam tam odebrać książeczki zdrowia dla dzieci. Pytałam się na oddziale noworodków o tą szczepionkę i powiedziano mi że w Polsce zdarzają się jeszcze zachorowania na gruźlicę i to nie tak rzadko. Muszę się nad tym zastanowić. Jeśli chodzi o Infanrix Hexa i Prevenar 13 to chce by córeczka dostała tą szczepionkę bo we Włoszech dostała pierwsze 2 dawki wiec uważam że powinna dostać i trzecią. Problem w tym że w Polsce MUSZĘ za to zapłacić gdy we Włoszech jest to darmowa szczepionka
 
Ostatnia edycja:
Do góry