reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Piękne i zadbane sierpnióweczki :)

Marzenixx

aniołek 14.12.09 [*]...
Dołączył(a)
3 Kwiecień 2008
Postów
3 734
Miasto
Zachodniopomorskie
Dziewczynki postanowiłam założyć ten wątke ponieważ wydaje mi się że juz w waszych głowkach tak jak i w mojej zaczynają sie tłoczyć mysli jak uniknąć rozstepów w ciąży i po :tak:
Oczywiście mam nadzieje że bedziemy tu plotkowac nie tylko na temat rozstępów ale również jak pięknie wygladać z brzuszkiem i przez całe 9 miesięcy:-)

Macie juz na oku jakieś kremy czy oliwki przeciw rozstępom? Ja zaczęłam sie powolutku zastanawiać nad tym i naprawde nie wiem na co sie zdecydowac.
Zapraszam do dyskusji;-)
 
reklama
Super wątek :-)
Z doświadczenia byłych ciężarówek, a teraz już mam, wiem, że najlepsze są najzwyklejsze oliwki dla dzieci :-)
Używały i tańsze kremy i droższe i najbardziej cenią sobie właśnie oliwki :-)
Jedna używała kremów Vichy i stwierdziła, że największe dno, a za takie pieniądze...
A reszta dziewczyn jak myśli?
 
ja w poprzedniej ciąży używałam polskiej ziajki na rozstępy i mimo sporego brzucha nie pojawiły się wtedy rozstępy a skłonności do takich "atrakcji" mam tylko ona jak dobrze pamiętam jest do stosowania od czwartego miesiąca:tak:za jakiś czas pokaże Wam mój brzuch z poprzedniej ciąży to same ocenicie
 
Ja nie miałam problemów z rozstępami i nic nie stosowałam ale też słyszałam że najlepsze są oliwki dla dzieci :tak:
w pracy mam w ulubionych zapisany link do jednej z nich ponoć bardzo dobra to jutro Wam wkleje :tak:
 
ćwiczyć trzeba (oczywiscie to, co mozna na danym etapie), spacerować i zachować aktywnosc, to najwięcej da. kremy i inne gady to tylko wspomagacze. polecam książke "Aktywna w ciąży", jest tu odmiana ciążowa jogi miedzy innymi, co daje i aktywnosc i relaks w jednym i rozciaga odpowiednie miesnie, np. dna miednicy.

fajnie sie czasem zrelaksowac i sprawiac sobie kobiece przyjemnosci, wiec dawajcie swoje sposoby :)
 
kurcze a ja nie znosze oliwek :-( moze jakis kremik znajde nie za drogi, bo macie racje nie ma co kupowac drogich... bo efekt jest ten sam:tak:

martuska ja teraz chodzilam na fitnes, ale musze zrezygnowac bo byl dosyc intensywny, mysle o tej jodze dla kobiet w ciązy :tak: zobacze moze poszukam tej ksiazki co polecasz :tak: ( p.s ja tez ze stycznia jestem -17go ):laugh2:
 
Hej dziewczynki, tak się składa, że jestem mgr kosmetologii:D i możecie uderzać do mnie jak w dym jeżeli chodzi o pielęgnację skóry własnej i dzieciątka:)
Otóż, zapewne czym są rozstępy już pewnie wiecie. Czasami nie da się zapobiec rozstępom, jeżeli czyjaś skóra jest uwarunkowana genetycznie (jest cienka) bardzo szybko powstaną na niej rozstępy (czyli w miejsce największego napięcia skóry zostanie wbudowana tkanka łączna).
Jeżeli zauważycie, że wasza skóra w pewnych miejscach jest zaczerwieniona, swędzi, pojawiają się czerwone smugi to oznacza, że w tym miejscu będzie tworzyła się nowa tkanka zwana pospolicie rozstępem. I co tu zrobić?
Tak jak piszecie oliwka jest dobra, powiem szczerze, że ona jest dobra, ale tylko w połączeniu z masażem.
Najważniejsze to:
- zapobiegać utracie wody ze skóry, na skórze suchej łatwiej powstają rozstępy, może to być oliwka, krem nawilżający itp,
-masaż usprawniający krążenie krwi, najlepiej podszczypywać skórę (już w zaawansowanej ciąży, obecnie można masować dłońmi, przyrządami),
- można pobudzić krążenie wykonując naprzemienny strumień ciepłej i zimnej wody,
- dobre jest również wykonywanie peelingu (najlepiej cukrowego, nie zawiera on zbędnych konserwantów), usprawnia krążenie i przygotowuje skórę do wchłaniania składników aktywnych z preparatów przeciwrozstępowych).
buziaki
 
reklama
Do góry