reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pielęgnacja ciała w ciąży i po porodzie

marta_wesolek

Początkująca w BB
Dołączył(a)
14 Październik 2010
Postów
15
[FONT=&quot]Hej dziewczyny, znacie jakieś domowe sposoby na piękną i zadbaną skórę naszego ciała w czasie porodu jak i po narodzinach dziecka? Jak Wy pielęgnujecie Wasze ciało aby ciągle było elastyczne i gładkie? [/FONT]
 
reklama
ja smaruję ciało po kąpieli oliwką dla dzieci "na mokro", czyli na mokre ciało wylewam trochę oliwki i dopiero wycieram ręcznikiem.
Po oliwce skóra nie jest przesuszona, a i słyszałam niejednokrotnie, że zapobiega powstawaniu rozstępów
 
ja smaruje rano i wieczorem miejsca podatne na rozstepy preparatem PERFECTA MAMA - polecam:) i do tego jeszcze oliwka zaraz po kapieli tak jak kolezanka powyzej:) rozstępy i tak mam ale dbac o skóre jednak trzeba, zawsze to cos pomaga:) pozdrawiam:0
 
Chyba wypróbuję ;) A jakieś inne sposoby? ;> Lubię trochę kombinować i czasami próbuję nowe sposoby choć mam też swoje stałe ;)
 
A z czego robicie peeling? I stosujecie np. maseczki?
Zaczęłam używać oliwki. Faktycznie skóra jest przyjemna w dotyku i ładnie pachnie.
 
Osobiście lubię treściwe, gruboziarniste peelingi, ewentualnie co jakiś czas myję się lekko szorstką rekawicą do kąpieli - daje to podobny efekt do peelingu. Czytałam kiedyś, że można taką maź uczynic samemu w domu - ze skorupek orzecha włoskiego. Ale nie próbowałam.
 
Właśnie tak ostatnio zaczęłam się tym interesować. Podobno peeling ze zwykłej kawy działa. Czytałam też że maseczka z otrąb oczyszcza twarz.
 
Ja mam dwójkę już "starą" bo 9 i 8 lat. Nie mam żadnego rozstepu. Całą ciążę i po porodzie jeszcze długo wcierałam w brzuch i piersi co 2-3 dni gruboziarnistą sól wymieszaną z oliwką. Potem spłukiwałam letnią wodą, osuszałam i wmasowywałam krem Gerbera.
Polecam efekty gwarantowane:)
 
reklama
Do góry