reklama

Pielęgnacja ciała w ciąży i po porodzie

Temat na forum 'Ciąża, poród, połóg' rozpoczęty przez marta_wesolek, 5 Listopad 2010.

1. marta_wesolek

marta_wesolek Zaciekawiona BB

[FONT=&quot]Hej dziewczyny, znacie jakieś domowe sposoby na piękną i zadbaną skórę naszego ciała w czasie porodu jak i po narodzinach dziecka? Jak Wy pielęgnujecie Wasze ciało aby ciągle było elastyczne i gładkie? [/FONT]

2. mitaginka

mitaginka Fanka BB :)

ja smaruję ciało po kąpieli oliwką dla dzieci "na mokro", czyli na mokre ciało wylewam trochę oliwki i dopiero wycieram ręcznikiem.
    Po oliwce skóra nie jest przesuszona, a i słyszałam niejednokrotnie, że zapobiega powstawaniu rozstępów

3. reklama
  4. madzialena647

madzialena647 Fanka BB :)

ja smaruje rano i wieczorem miejsca podatne na rozstepy preparatem PERFECTA MAMA - polecam:) i do tego jeszcze oliwka zaraz po kapieli tak jak kolezanka powyzej:) rozstępy i tak mam ale dbac o skóre jednak trzeba, zawsze to cos pomaga:) pozdrawiam:0

5. marta_wesolek

Chyba wypróbuję ;) A jakieś inne sposoby? ;> Lubię trochę kombinować i czasami próbuję nowe sposoby choć mam też swoje stałe ;)

6. Cashmere

Cashmere Zaciekawiona BB

...

Ostatnia edycja: 17 Luty 2012
  7. marta_wesolek

A z czego robicie peeling? I stosujecie np. maseczki?
    Zaczęłam używać oliwki. Faktycznie skóra jest przyjemna w dotyku i ładnie pachnie.

8. Cashmere

Cashmere Zaciekawiona BB

Osobiście lubię treściwe, gruboziarniste peelingi, ewentualnie co jakiś czas myję się lekko szorstką rekawicą do kąpieli - daje to podobny efekt do peelingu. Czytałam kiedyś, że można taką maź uczynic samemu w domu - ze skorupek orzecha włoskiego. Ale nie próbowałam.

9. marta_wesolek

Właśnie tak ostatnio zaczęłam się tym interesować. Podobno peeling ze zwykłej kawy działa. Czytałam też że maseczka z otrąb oczyszcza twarz.

10. reklama
  11. MamaCzarodziejka

MamaCzarodziejka Początkująca w BB

Ja mam dwójkę już "starą" bo 9 i 8 lat. Nie mam żadnego rozstepu. Całą ciążę i po porodzie jeszcze długo wcierałam w brzuch i piersi co 2-3 dni gruboziarnistą sól wymieszaną z oliwką. Potem spłukiwałam letnią wodą, osuszałam i wmasowywałam krem Gerbera.
    Polecam efekty gwarantowane:)

12. marta_wesolek

W takim razie wysyłam męża po sól gruboziarnistą ;D Oby działało.

Poleć forum