reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pielęgnacja ciała w ciąży

zenka89

Początkująca w BB
Dołączył(a)
18 Lipiec 2019
Postów
27
Witam! Potrzebuje sprawdzonych naturalnych, bezpiecznych kosmetyków do pielęgnacji ciała i piersi w ciąży? Ktoś może mi coś polecić?
 
reklama
Rozwiązanie
Wiecie co? Moja teściowa oszalała jak usłyszała, że jestem w ciąży. Normalnie wszystkie składy czytała każdego produktu po kolei i co oni tam dodawali za składniki. W końcu tak się zirytowałem, a o to nie było wtedy trudno i zaczęłam sobie robić sama różne specyfiki na bazie naturalnych ziół, aloesy itd. Zawsze przed rozpoczęciem domowych zbiegów przemywałam ciało zimną wodą, ale ten kamień... W końcu jak już nic nie było w domu to dłonie psiukałam Ceraseptem bo został mi po wakacjach... a, że to woda utleniona ze srebrem to było git.
Nierafinowany olej migdałowy, co prawda zawiera wit. A, której nie poleca się w ciąży. Ale słyszałam, że trzeba było by pic ten olej i to w sporych ilościach żeby zaszkodzić. Sama dopiero teraz zaczynam używać. Karmię piersią. Zobaczę jakie efekty. Rzekomo pomocny przy zapobieganiu rozstępom.
 
Olej kokosowy. Stosowałam na skórę na piersiach i brzuchu i zero rozstępów po ciąży, skóra w bardzo dobrym stanie. Natomiast inne partie ciała trochu zaniedbałam bo nie spodziewałam się i u minie rozstępy pojawiły się na pośladkach.
 
Ja stosowałam kupione na stronie Link do: Kosmetyki dla dzieci i dla mam - 4KidsPoint kosmetyki dla mamy. Poza tym sporo olejków i oliwek. Polecam się smarować oliwką na mokro i potem wytrzeć się ręcznikiem. Skóra jest wówczas miękka, natłuszczona ale nie tłusta i nic się do Was nie klei.

Warto sprawdzać skład oliwek, bo często zamiast naturalnych olejków, zawierają substancje ropopochodne. Z niezłych i tańszych to raczej Hipp, z droższych Waleda, ale nie oliwka tylko emulsja.
 
Wiecie co? Moja teściowa oszalała jak usłyszała, że jestem w ciąży. Normalnie wszystkie składy czytała każdego produktu po kolei i co oni tam dodawali za składniki. W końcu tak się zirytowałem, a o to nie było wtedy trudno i zaczęłam sobie robić sama różne specyfiki na bazie naturalnych ziół, aloesy itd. Zawsze przed rozpoczęciem domowych zbiegów przemywałam ciało zimną wodą, ale ten kamień... W końcu jak już nic nie było w domu to dłonie psiukałam Ceraseptem bo został mi po wakacjach... a, że to woda utleniona ze srebrem to było git.
 
Rozwiązanie
Do góry