reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pielegnacja dzidziolkow

reklama
no coz, widze ze tym drapaniem to juz tak maja szkraby jedne. moj miki ma teraz sznyte na policzku, wyglada jak pirat:-) . a pazurki takie ostre, ze ostatnio jak wbil mi w reke, to az krzyknelam z bolu.
glowki jeszcze az tak nie podnosi, ale wczoraj jak trzymalam go na kolanach, to zlapal mnie za palce i probowal sie podniesc odpychajac sie przy tym od mojego brzucha. oczywiscie nic mu z tego nie wyszlo i tylko glowka dgrnela, ale checi juz sa:-)
a dla allanka BRAWO:-)
 
a i mam pytanko, jak pielgnujecie siusiaka, tzn konkretnie chodzi mi o to czy przy myciu odsuwacie napletek. bo mi lekarz powiedzial ze mozna, ale ostatnio wyczytalam ze sie nie powinno do 2 roku zycia, no i teraz to juz sama nie wiem.
 
Kochana ja sciagam napletek juz prawie od poczatku! Allanka to nie boli a fiutek chociaz czysty! Nie zawsze jest mozliwosc bo z tego co wiem Iwonka-Arch miala z tym problem i nie mogla Briankowi sciagac! jedno wiem moja siostra mieszka w szwajcarji i jej synek mial przedwczoraj zabieg, to znaczy scieli mu kawalek skorki wlasnie dlatego ze moja siostra mu tego nie robila, bo lekarze zabronili!!! Skutek byl taki ze zaczelo mu sie babrac i fiutek zaczal puchnac! Oczywiscie nie zawsze musi tak byc ale ja dla swietego spokoju sciagam!!!
 
Dziewczyny moj maluch mnie zadziwia!!! Od ponad tygodnia lezac w lezaczku podnosi glowke do klatki piersiowej!!! Nie chce juz lezec tylko siedziec!!! Oczywiscie ze wzgledu na kregoslup nie sadzamy go za czesto ale uwazam ze moj Allanek nalezy do bardzo sílnych dzieciaczkow!!! Czy wasze tez juz chca takie rzeczy robic???

Nasz Kuba od urodzenia zadzierał wysoko głowę i nawet lekarki stwierdziły, że z tymi ruchami to jest jakby miesiąc do przodu. Jak lezy i podam mu palce wskazujace to chwyta sie ich i probuje podnosic - nie pozwalam mu bo sie jeszcze boje, ze jest za mały. A i siedziec tez lubi - co widac na zalaczonym obrazku :))a na tym zdjeciu mial ledwie co 4 tygodnie i 2 dni :)
 
U nas z podnoszeniem się do siedzenia jeszcze chyba potrzeba trochę czasu, a co do paznokci to też tak często obcinam bo albo powieka albo nos podrapany, ale co dziwne na stópkach jeszcze ani razu nie było potrzeby obcinac.A napletka nie ściągam bo tam się czyści samo a przynajmniej tak twierdzą lekarze.
 
Czy wasze dzieci maja tak dziwnie zadarte do góry paznokcie u stópek? Bo Oliwier ma i bardzo są ostre...
Poza tym smarujecie dzieciom czyms buźke po kąpieli albo na dzień? Co polecacie?
 
reklama
Moj maly nie ma zadartych pazurkow, ale ostre troche sa. ale u nog nie rosna mu tak szybko jak u raczek ,hmmm dziwne.
a buzki na razie mu nie smaruje, bo moj Miki sie bardzo mocno poci, wiec nie nawilzam, ale jak bedzie zimno to zaczne, tylko nie wiem jeszcze czym, pewnie kupie jakis krem dla dzieci, zeby buzia sie nie odmrozila.
 
Do góry