reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pięlegnacja dziecka

reklama
Cześć Dziewczyny. Ja tak po sąsiedzku z wrześniówek. Jeśli mogę to chciałabym dopisać się do Waszych rozważan o oliwkach.

Karen masz rację że zwykła oliwka kiepsko się wchłania i może zostawiać ślady na ciuszkach. Kiedy urodziłam pierwszego syna położna zaproponowała mi taką miksturkę: ok 1 łyżeczki oliwki Bambino zmieszać z tą samą ilością szamponu dla dzieci Bambino. Powstanie coś w rodzaju balsamu do kąpieli. Po umyciu pupki nasmarować całe ciałko dziecka tą miksturką i na ok 2 minuty zawinąć malucha w pieluszkę i ręcznik kąpielowy. Później dopiero wsadzić do wanienki i spłukać. Myje się tym wszystko, główkę też. Nie trzeba później niczym smarować ani nawilżać. Ewentualnie nakremować buźkę. Ładnie pachnie i Bambino nie uczula a skórka jest naprawdę gładka. Efekt taki jak po Oilatum, albo nawet lepszy. Można wypróbować na sobie. Polecam!!
 
hej Anulka tez cos slyszalam o takiej miksturce.Ja sama teraz uzywam kremu do twarzy bambino i oliwki i widze ze pizamki zawsze mam ubrudzone od niej.Do bambino nie mam zadnych zastrzezen.
 
Doxa,
Z trym oilatum to daj spokój. Dlatego, że od naszej wstrętnej warszawskiej wody prędzej czy później dziecku zacznie się trochę przesuszać skóra i dopiero wtedy włączasz okresowo oilatum (mówisz o tym płynie co barwi wode na biało??) Normalnie na co dzien smaruj oliwką, bo jest delikatniejsza, z grubej rury uderzasz, jak będzie potrzeba. Co zrobisz jak po oilatum, za jakiś czas gdy skóra się przyzwyczai, i zacznie się przesuszać. Dermatolog i kosmetyki do skóry atopowej?
My raz w tygodniu, ale zimą i jesienią kiedy powietrzew pomieszczeniach do tego wszystkiego jest suche, kąpiemy Olke w oilatum lub balneum. Ale na co dzien oliwka i to do kąpieli dolewana + smarowanko - natłuszczanko!
 
Ewcia to kup sobie szampon i zastosuj to do kąpieli. Zobaczysz efekt a rzeczy będą czyste. Ta oliwka w połączeniu z szamponem ma super przyjemny zapach. sama oliwka pachnie tak sobie ;)
 
ok sprobuje ale rewelacyjne sa kosmetyki niemieckiej firmy Bubchen spotkalam kilka na allegro.Balsam i szampon uzywala moja bratanica i naprawde miodzio.Bede musiala usmiechnac sie do cioci z Niemiec
 
reklama
No i wy sie macie dobrze w tej Warszawie wszystko jest a u mnie zeby cos fajnego dostac to trzeba pol dnia spedzic na jezdzeniu
 
Do góry