reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pielęgnacja dziecka

Wiecie co, az mi glupio....bo ja jeszcze nihdy nie polozylam Marcela spac od tak...zeby sam zasypial.
Po kapieli go karmie - cycem i maly zasypia.Odkladam go do lozeczka i spi. W nocy jak sie przebudzi, pisczzy to czekam...jak zaczyna plakac, nie raguje na glaskanie w glowke, ukladanie, biore do siebie, cyc i dziecko spi. Ale to sie zdaza raz w nocy. Kolejna pobudka na jedzenie juz rano.
Podobnie w ciagu dnia...zasypia przy cycusiu, albo w wozku, na spacerze, albo bujany, ale to rzadko.
Byc moze inaczej jest, jak sie karmi butla, bo wtedy dziekco nie zasnie, chyba?...i wtedy trza odlozyc do lozeczka i pozwolic zasnac.
Mam cos zmienic? Nie pozwalac spac przy cycusiu?
 
reklama
ojej a u nas w lozeczku to myk na nogi i albo zabawa alboplacz...musze zaczac ta metode stosowac bo ostatnio w wozku go usypiam bujajac :-(
 
Aśka Ty jesteś mamą i rób jak uważasz za stosowne :)
Ja wiem że rozpieściłam troszkę Miśka ale co z tego ?? :-)
Przy drugim dziecku pewnie będę troszkę inaczej do tego wszystkiego podchodzić a na razie to jak Misiek mocno płacze po przebudzeniu w nocy to śpi ze mną i dobrze nam z tym :tak:
 
Asia ja też usypiam Olę przy cycu, po kąpieli jest krótka zabawa i jak tylko trze oczy to siup do wyrka, dajemy cyca i jest spanko! Ja nie mam wyrzutów sumienia, czasem ją położę samą w łóżeczku raz zdarzy sie ze zaśnie ale częsciej nie chce sama zasypiać - dla mnie to znaczy ze woli czuć moje ciepło :-) wiec wcale sie tym nie martwie !
 
ufff, juz mi ulzylo:) mi tez jest dobrze jak maly zasypia wtulony we mnie!!!
Dzisiaj piekna noc jesli chodzi o spanko...Marcel padl przed 20 i spal do 6 bez przerw i wiekszego krecenia, pozniej jedzonko i spanko o 9:) No ale wczoraj caly dzien dziecko "urzedowalo" z tata...wymeczyli sie, bo tata tez pieknie spal:)
 
No u nas noc okropna blah. Myślałam że skoro Misiek wymęczony przez dziadków będzie spał ładnie... Położyłam go o 21 a o 2 pobudka na cycanie i pospał do 4!! :baffled: O 7 zasnal na 15 min i wariuje. Chyba jest już zupełnie zdrowy hehe
 
No to możemy sobie Magduska podać rękę u nas też noc do kitu spała w prawdzie do 7.30 zle ile pobudek w nocy było to już nie liczyłam może z 4-5 :baffled: jeny jak smaruje jej dziasła żelem to ma mega twarde pod palcem czuje że są inne niż kiedyś, dziś wraca moja teściowa z USA i ma nam kupić Oraljel super specyfik na zabkowanie heh zobaczymy!
 
Asiu absolutnie nic nie zmieniaj jeśli oboje jesteście zadowoleni! :-)

U nas noc do doopy :( kilka razy wielki krzyk i wołanie o jedzenie... cyc był i mliko z butli. Generalnie jestem padnieta...
 
U nas tez zasypianie, nie tyle przy cycu, co przytulony do mamuni... a potem siup do łóżeczka. NIestety nocki nadal nie są fajne, Krzysiek budzi się 3 -4 razy a o 7 najpóźniej jest juz gotowy do zabawy. Za to ja padam na twarz :(
Próbowałam zostrawić go kilka razy w łóżeczku, zeby sam zasnął, ale od razu wstaje i chwilke pogada a potem się drze, jak nadal nie reaguję to wpada w histerię i wtedy musze juz więcej czasu poświęcić zeby go upokoić, więc nie czekam.
 
reklama
U nas dzisiejsza noc byla spoko, ale ostatnia byla beznadziejna, bo Erik obudzil sie o 2giej w nocy i strasznie plakal, zrobilam mu butle i sie uspokoil. Mam nadzieje, ze to tylko jego maly wybryk byl i juz sie nie powtorzy, bo zazwyczaj pieknie nam spi.
 
Do góry