reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pielęgnacja dziecka

U nas ostatnia noc spokojna, tzn Żabka obudziła się tylko koło 3 i potem o 6. Ale było śmiesznie, bo o 3 obudziły mnie dziwne odgłosy. Patrzę w strone łóżęczka, a tam - nogi w górze! Moje dziecko obudziło się, wykopało spod kołderki ( a właściwie poszwy którą ją przykrywam bo gorąco) i zaczęło gadać do swoich uniesionych stóp. Rewelacja, takiego beztroskiego "a guuuuu" dawno nie słyszałam :) Wieczorem założyłam jej tylko bodziaka bo doszłam do wniosku ze przeciez i tak sie nie odkrywa więc nie powinna zmarznąć - śpimy przy uchylonym oknie. No i miałam niespodziankę. Rano było to samo, tylko dodatkowo głowa znajdowała się w miejscu, gdzie powinny byc nogi - dziecko przekreciło się o 180 stopni ;D

A główka narazie poci sie ale tylko troszkę.
 
reklama
Antares u nas glowka lysa, a tysz sie poci. Najwiecej to przy jedzonku:)
Remeny, Marcel tez wykonuje piruety w nocy i budzi sie z glowa w nogach. Z tym, ze on caly czas spi z nami, wiec jakos to kontroluje. Pare razy poprawiam go, a za jakis czas znowu spi odwrotnie. Dzisiaj nie chcialam go ruszac, to spal w poprzek zajmujac polowe lozka, a my z mezem we dwoje na drugiej polowce. Cwaniak!!!
 
Ja małego ubrałam w śpioszki na długi rękaw bo on się oczywiście rozkopuje a leżenie w poprzek to norma tylko mu stopy z za szczebelków wystają ;D no i okno w nocy na rozciesz otwarte ;D

Ale nie o tym chciałam - wiecie co dziś moje dziecko zrobiło - musiałam pojechać do biblioteki wiec zostawiłam go z tatą - mały był najedzony to mówię do męża daj mu jak będzie chciał deserek, jakieś picie - ja niedługo wrócę.

Wracam ci ja po około 45 minutach dziecko śpi a mąż ma całą koszulkę przy cycku mokrą. Piotruś tak się do cyciunia chciał przytuluć, że nawet cycek taty był dobry ;D
 
Dobre dobre Rybko ;)
Ja dziś małą zostawiam na 2godz z tatą który ma z robo wrócić wcześniej - jadę pazurki na chrzciny zrobić a już sie boje jak sobie poradzą ;)
Tomek pewnie do mamy podejdzie bo teściowa ma teraz Oskara na 2 tyg ;D
 
Karolla wyluzuj. Dziecku krzywdy nie zrobi. trzeba raz na jakiś czas zapomnieć, że jest się mamą i pobyć kobietą :laugh:
 
U nas też ruchy zegarowe wszystko jedno czy na brzuszku, pleckach czy boku.

Karolla czekamy na fotki z chrzcin, już się nie mogę doczekać :)

Też dzisiaj się pozbyłam dziecia na troszkę, został z ciociami bliźniaczkami- podobno trochę zaczynał skwierczeć chwilę przed moim powrotem, ale mu pokazały wiatraczek i dał się przekupić :D

Ojoj a z gadaniem to nam się porobiło, kiedyś miłe dla ucha aaa, gu, ghy zamieniło się w coś w rodzaju skrzeczenia papugi i to na cały głos i to o godzinie 9 rano jak ja chcę spać. Na szczęście dysponuję moim własnym "uciszaczem" :D
Jaś też śpi w samym bodziaku z krótkim rękawem, przykryty pieluchę flanelową i jest mu ciepło. Ja tam śpię pod kołdrą, ale jak go kładłam spać tak jak siebie to potówki miał, a teraz zadowolony i ciepły.
 
reklama
Czy Wasze dzieci śpią na brzuchu?? Janek cały czas się przekręca na brzuch w dzień i tak leżakuje i leżakuje. Zazwyczaj jak go kładłam spać na plecach to się przekręcał na boczki, a teraz wybrał spanie na brzuchu.
Fajnie, bo leżał przy ścianie a teraz leży pośrodku łóżka. I gdzie ja teraz mam iść spać??
 
Do góry