reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pielęgnacja dziecka

Szok u nas biegunka utrzymuje sie juz 12 dzien :szok: Na szczescie nie jest juz 7 razy dziennie, ale 3 razy to norma :shocked2: Dawalam malemu ta marchwianke, no i prawda pomaga, no ale tylko na chwilke, pozniej biegunka wraca :-( No i maly strasznie nie chce jej jesc :no: Kurcze sama nie wiem co robic, pytalam juz wszedzie, tutaj nie daja dzieciom do 1 roku zadnych srodkow antybiegunkowych :szok: Na szczescie maly je i pije no i nie jest odwodniony, no ale widac, ze go brzuszek boli. ja nie wiem, ale tak dlugo trwajaca biegunka to chyba nie jest normalne :confused:
 
reklama
Marysia miała biegunkę i marudziła cały wekend, a pod koniec niedzieli soczyście zwymiotowała, po czym zasnęła bez przytulania w jednej chwili. Bardzo się wystraszyłam. Marchew na biegunkę nie pomogła, okazało się, ze Lakcid nam się skończył, no to jej dałam czekolady i to odniosło pożądany skutek:happy2:.

Aga, jeśli nie dają tam niemowlakom leków na biegunkę, to może spróbuj dać Patiemu kostkę czekolady (jeśli nie jest uczulony). Może to nie najlepszy pomysł w tym wieku, ale czasami trzeba spróbować. Tak długo utrzymująca się biegunka to już chyba nawet nie jest wirus, trzeba mu jakoś pomóc, zwłaszcza, że widać, ze się męczy.
 
jejku to stanowczo za długo 12 dni :szok: biedny Patryczek... kurcze, co tu zrobić? W mojej książce do pediatrii piszą że biegunka trwająca ponad 2 tyg może byc przyczyną zaburzenia wchłaniania jelitowego i trawienia...
Biegunka może prowadzić do:
- odwodnienia
- dyselektrolitemii
- kwasicy
- zapaści i objawów ze strony ukł. nerwowego (toksykoza)
Trzeba zwrócić uwagę na charakter stolca: wodnisty, papkowaty, z domieszką śluzu, ropy, krwi...Najczęstszą przyczyną są bakterie, wirusy i grzyby.
Ja bym poszła do lekarza pediatry z tą biegunką. Za długo to trwa żeby eksperymentować. Tym bardziej że mały wyraźnie cierpi. Będą musieli mu coś podać...
 
Anetko przyczynę koniecznie trzeba ustalić!
Koleżanki synek też dłuższy czas miał biegunkę, koleżanka zwalała to na wyrzynające się ząbki. Kiedy z nią zaczęłam mówić o mleku dla dziecka okazało się, że jest w trakcie zmiany na inny rodzaj. Z mleka dla alergików przechodziła na zwykłe. Szkoda jej było wyrzucić ledwo napoczętą paczkę drogiego mleka dla alergików i wymyśliła sobie, że będzie mieszała pół na pół to zwykłe z tym dla alergików :szok: No i efektem takiej mieszanki były płynne częste kupki.
Przeanalizuj dokładnie wszystkie składniki pożywienia Patryczka, czy na pewno wszystko co spożywa jest w pożądku, w normach, terminach, dobrych proporcjach. No i koniecznie skonsultuj się z lekarzem.
 
Kurcze co z tymi biegunkami jest ? Ola też ma od wczoraj lekką biegunkę kurna już nie wiem czy przez zęby czy może też coś złapała a Turcji:dull: kupiłam dziś ten ORS 2000 i widziałam że jest juz lepiej ;-)
 
Wiem wiem Myfcia tylko cały tydzień było ok dopiero ostatni dzień zrobił się zong:nerd: ale dziś była już pierwsza kupa i wsio ok :-) kurna tylko mała wstawała tam o 7.00 a u nas to jest dopiero 6.00 rano czy znowu się przestawi heh zobaczymy !
 
mój tez o 6 rano co dnia wstaje jak w zegarku ech.....a noc Olcia przesypia całą i jak zniosła podróż samolotem? w lutym do londynu do szwagra chyba polecimy i mam pietra normalnie ze szok...
 
reklama
Do góry