reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pielęgnacja dziecka

A ja miałam odzwyczajać dziecko od spania z nami... ale wczoraj tez go katar dopadł i w nocy co chwilke się budził bo nosek zatkany i oddychać ciężko, więc wzięłam go do łóżka żeby ratowac i przytulać co jakis czas.
Poza tym cierpiałam na myśl że będę musiała go unieruchomiś na cztery tygodnie i jakoś nie miałam serca wyrzucać go z łóżka.
 
reklama
Cześ dziewczyny, mam do Was pytanie, na jak długo przydają się te najmniejsze Pampersy Newborn 2-5 kg? Słyszałam, że są rewelacyjne, bo super chłonne, a mam okazje kupic w bardzo korzystnej cenie 200 sztuk tych pieluszek. No i właśnie nie wiem, czy jest sens kupowac ich aż tak dużo, czy maluszek z nich nie wyrośnie, zanim zdążę je użyc, bo mogę się spodziewac, że córeczka będzie duża, jak sie urodzi.
 
Kasiad wszystko zależy od tego jakie duże dzieciątko Ci się urodzi, ja po zużyciu jednej paczki newborn'ów przeszłam na większy rozmiar, ale moj synek miał 5 kg przy urodzeniu. Ale wydaje mi się że zdążysz wykorzystać tych 200 sztuk.
 
Kasiad- zgadzam się z dziusią. Jak maluszek przy urodzeniu miał jakieś 3500g to na pewno zdążysz zużyć te 200szt. pieluch. Zakładając, że na dobę dla noworodka idzie ok. 6-7 pieluch, to te ci wystarczą na jakiś 1 miesiąc.

Magduska- myślę, że, mimo kataru, możesz swobodnie z Michałkiem wychodzić na dwór; nawet lepiej będzie mu się oddychało na świerzym powietrzu.
 
Dzięki, wobec tego kupię te 200 pieluch. Moze jeszcze mi podpowiecie w czym kąpac takiego noworodka? Zastanawiałam się nad Oilatum, ale mam wątpliwości, czy używanie płynu, kóry jest właściwie lekiem, nie spowoduje, ze dziecko będzie mi potem reagowac alergią na inne środki. Może kupic jakis zwykły płyn do kapieli z dostępnych na rynku i dopuszczonych do użytku dla noworodków??
 
My kapalismy tylko sama woda na poczatku, pozniej dodawalismy pare kropli penatenu do kopieli calego ciala. Kapiel tez odbywala sie max 2razy w tygodniu, poniewaz takie tu u nas sa zalecenia lekarzy i po kapieli nie kaza rowniez oliwkowac dziecka, by w ten sposob pobudzic skore do samodzielnego wytwarzania loju.
 
Kasiad, my kapalismy małą codziennie w wodzie z Oilatum. Bylismy bardzo zadowoleni, skóra była gładziutka i nie trzeba bylo uzywac oliwki ani innych smarowideł. Używaliśmy Oilatum przez prawie 5 miesięcy, teraz kapiemy się w Nivea Baby z oliwka, tez bardzo fajny.
 
Kasiad, tak jak powiedzialy dziewczyny, zalezy jakiego duzego bobasa urodzisz. Ale mysle ze 200 pieluch to nie tak duzo. Ja liczylam, to ok 10 na dobe potrzebowlaismy.

Co do plynow, to na poczatku mylismy Marcela tylko mydelkiem Babmino i oliwkowalismy oliwka tysz Bambino. Pozniej sprobowlaismy Ziajki - plynu do kapieli z oliwka, ale jakos nie sluzyla, uczulonko bylo. Wiec skoczylismy na Oilatum i dlugo, dlugo jechalismy na tym. Teraz probujemy troszke tanszych specyfikow, kupilam Skarb Matki, plyn z oliwka i ( odpukac) na razie sie sprawdza.
 
Co to jest 200 szt dla noworodka?:-D:-D:-D śmiech a nie ilość.
Nasza Igunia w każdą pieluszkę kupkę robiła, jak chyba większość noworodków. Na samym początku z czystej ciekawości robiłam notatki, ile i kiedy karmie i jak sie dziecko wypróżnia. Na dobę wychodziło 12-14 pieluch.
Więc takiej Iguni to raptem na dwa tygodnie by wystarczyło.
A do kąpieli nigdy w życiu mydełka w kostce, raz że szczypie w oczy, dwa zostawia osad i na skórze i na wanience, ohydztwo:wściekła/y:. Tylko w płynie Johnson&Johnson lub Nivea Baby.
Oliwki aby nie te w żelu, bo ciężko się rozsmarowują, a najtrudniej jest rozsmarować na główce. Najprościej i najbezpieczniej zacząc jest od Bambino;-)
 
reklama
Ja młodego kąpałam w krochmalu i myłam żelem do mycia nivea a po kąpieli oliwka bambino, dopiero jak wyszło nam to "uczulenie na mleko" to przerzuciliśmy się na Oilatum żeby złagodzić podrażnienia i żeby go to tak bardzo nie swędziało.
Teraz dalej jedziemy na Nivea do mycia i smarowanko oliwką tyle że juz nie codziennie.
 
Do góry