reklama

Pielęgnacja dziewczynki

Temat na forum 'Roczniaki i dwulatki' rozpoczęty przez RZYNA, 9 Czerwiec 2008.

1. RZYNA

RZYNA Początkująca w BB

Witajcie chcialabym się dowiedzieć czym podmywać małe dziewczynki,jeden lekarz mówi samą wodą drugi mydłem,a może są jakieś specjalne płyny dla maluchów ,sama nie wiem co jest najlepsze,pozdrawiam:no:

2. Agnes2606

Agnes2606 Mama czerwcowa'06 Zadomowiona(y)

zawsze mylam coreczke tylko woda, nie slyszalam o zadnych specjalnych plynach

3. reklama
  4. basienka33

basienka33 Początkująca(y)

ja tez myje woda a o zadnych specyfikach nie słyszałam:-)

5. anetah

anetah Zaangażowana w BB

Moja córeczka ma wadę układu moczowego, przy której musimy wyjątkowo starannie dbać o higienę aby nie przyczepiły nam się jakieś bakterie, których już się pozbyłyśmy. A udało nam się to poprzez stosowanie do mycia pupki emulsji Dermoklar. Jest to bardzo fajna emulsja antybakteryjna przeznaczona do mycia całego ciała. Jednak gdyby nie było wady to pewnie też stosowałabym wodę albo wodę z mydełkiem dla dzieci

6. isunia

isunia Fanka BB :)

witam ... ja podmywalam moja niunie normalnie w wannie czyli woda z plynem do kapieli, a sama cipcie oczyszczalam z kremow gazikiem namoczonym w wodzie ...
    no i gdy mala miala musowa wizite u ginekolog chyba w drugim miesiacu, spytalam o higiene tak malej dziewczynki na co pani ginekolog powiedziala: to mala kobietka wiec prosze dbac jak o siebie, wlaczajac w to oczyszczanie warg sromowych!!!! (pani doktor byla w szoku gdy powiedzialam ze ksiazki o pielegnacji noworodkow zabraniaja tego) ...

7. anetah

anetah Zaangażowana w BB

Jasne że powinno się dokładnie oczyszczać, przecież to jest idealne siedlisko dla rozwoju bakterii.

8. Oleńka28

Oleńka28 Lipcowa Mama

Jak moja córka była niemowlakiem to wycierałam jej narzady chusteczkami z pampersa, z tym ze bardzo dokładnie, bo wiadomo ze niemowlecy kał wszedzie moze sie znajsc, odsuwałam jej wargi sromowe i w srodku czysciłam bo w tych zakamarkach jest najgorzej, a jak była juz starsza troche to przy kazdej zmianie pieluszki wrzucałam ja pod prysznic i myłam pod bierzaca woda, wydaje mi sie ze to najlepsze wyjscie w dbaniu o higiene, tak samo przeciez my robimy:tak: gdy jest taka potrzeba.

9. {agnieszka}

{agnieszka} styczniówka'06 lipiec'08

jeśli juz koniecznie chcesz czegoś uzywać, to moze warto by było spróbwać zwykłego szarego mydła( oczywiście malutkiej ilości)- jest najdelikatniejsze i nie podrażnia

10. reklama
  11. agacinka

agacinka Aktywna w BB

Witam, moja córeczka ma ponad 2 latka, od miesiąca około cipce myje sama płynem do higieny intymnej Ziaja dla pań - taka mała butelka z dozownikiem. Nie ma podrażnień i nie szczypie - jest w żelu i myślę że jest to jakieś rozwiązanie :)

Pozdrawiam.

12. iwonka2006

iwonka2006 Szczesliwa mamusia!

Poleć forum