reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pielęgnacja dziewczynki

Dołączył(a)
28 Listopad 2007
Postów
2
Miasto
Warszawa
Witajcie chcialabym się dowiedzieć czym podmywać małe dziewczynki,jeden lekarz mówi samą wodą drugi mydłem,a może są jakieś specjalne płyny dla maluchów ,sama nie wiem co jest najlepsze,pozdrawiam:no:
 
reklama
Moja córeczka ma wadę układu moczowego, przy której musimy wyjątkowo starannie dbać o higienę aby nie przyczepiły nam się jakieś bakterie, których już się pozbyłyśmy. A udało nam się to poprzez stosowanie do mycia pupki emulsji Dermoklar. Jest to bardzo fajna emulsja antybakteryjna przeznaczona do mycia całego ciała. Jednak gdyby nie było wady to pewnie też stosowałabym wodę albo wodę z mydełkiem dla dzieci
 
witam ... ja podmywalam moja niunie normalnie w wannie czyli woda z plynem do kapieli, a sama cipcie oczyszczalam z kremow gazikiem namoczonym w wodzie ...
no i gdy mala miala musowa wizite u ginekolog chyba w drugim miesiacu, spytalam o higiene tak malej dziewczynki na co pani ginekolog powiedziala: to mala kobietka wiec prosze dbac jak o siebie, wlaczajac w to oczyszczanie warg sromowych!!!! (pani doktor byla w szoku gdy powiedzialam ze ksiazki o pielegnacji noworodkow zabraniaja tego) ...
 
Jasne że powinno się dokładnie oczyszczać, przecież to jest idealne siedlisko dla rozwoju bakterii.
 
Jak moja córka była niemowlakiem to wycierałam jej narzady chusteczkami z pampersa, z tym ze bardzo dokładnie, bo wiadomo ze niemowlecy kał wszedzie moze sie znajsc, odsuwałam jej wargi sromowe i w srodku czysciłam bo w tych zakamarkach jest najgorzej, a jak była juz starsza troche to przy kazdej zmianie pieluszki wrzucałam ja pod prysznic i myłam pod bierzaca woda, wydaje mi sie ze to najlepsze wyjscie w dbaniu o higiene, tak samo przeciez my robimy:tak: gdy jest taka potrzeba.

 
jeśli juz koniecznie chcesz czegoś uzywać, to moze warto by było spróbwać zwykłego szarego mydła( oczywiście malutkiej ilości)- jest najdelikatniejsze i nie podrażnia
 
Witam, moja córeczka ma ponad 2 latka, od miesiąca około cipce myje sama płynem do higieny intymnej Ziaja dla pań - taka mała butelka z dozownikiem. Nie ma podrażnień i nie szczypie - jest w żelu i myślę że jest to jakieś rozwiązanie :)

Pozdrawiam.
 
reklama
Do góry