reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pielęgnacja i higiena naszych maluchów.

kantadeska, ja ci powiem, że powiem,że ona bez pasty ma lepszy oddech niż ja po paście...(chacha hihi)
 
reklama
Witam
Zauważyłam ostatnio że na górnych jedynkach moja prawie 2,5-letnia córeczka ma takie białe plamki. Może któraś z was wie co one oznaczają i czy może to jakiś alarm że czas wybrać się do stomatologa. Dodam że moje dziecko to taki mały dzikus i wiem doskonale że u dentysty do buzi zajrzeć sobie nie da, dlatego szukam jakiejś porady tutaj
 
Witam!
Nasza dentystka też zauważyła u Zuzi (1 rok 10 mies) białe plamki i stwierdziła, że to nadmiar fluoru w organizmie, czyli że Zuzka za dużo zjada pasty przy myciu zębów. Nic nam na to nie dała poza radą, aby używać bardzo mało pasty i intensywnie uczyć małą pluć:tak:. Zuzia to tez mały dzikus ale jakos sobie poradziłyśmy. Dentystka tylko na sekundę zajrzała do buzi i oceniła że nie ma próchnicy. Pzdr.
 
Mój 3-letni Jaś ma próchnicę w 4-ech ząbkach. Zastanawiam się co jest przyczyną tak wczesnego psucia się zębów mlecznych. Fakt, że lubi słodycze, często podjada, ale za to wieczorem myje ząbki. Podaję Jasiowi Zymafluor co powinno dodatkowo zapobiegać próchnicy. Moge jedynie domyslać się, że winowajcą jest ssanie butelki z mlekiem przy zasypianiu w ciągu dnia i wieczorem. Jasiu niestety zasypia z butelką, bo ona go uspokaja.Nie wiem jak mam go oduczyć zasypiania przy butelce. Czy macie podobny problem, a może już sobie z nim poradziłyście?
 
Mój syn ma 5 lat od 2 lat ma próchnicę . Przyczyną u mojego syna było zbyt długie podawanie żelaza oraz nie leczona alergia pokarmowa , niedobór wapnia i żelaza z powodu nadżerek . Byłam z nim u dentysty pierwszy raz w wieku ok 3,5 roku , bardzo płakał , a na przykład zastrzyk czy pobranie krwi to pestka , zero płaczu . Byłam około 7 razy . Ciężko , ale jakoś to poszło , teraz to prawie nie ma dwóch jedynek , tylko korzenie , ale dentysta nie chce wyrywać , każe czekać aż same wylecą . i później tym lepiej . A jak będą stałe to zrobie wszystko aby były zdrowe. Mam nadzieję że będziesz mieć dobrą opiekę to dużo robi , aby był to lekarz z podejściem do dziecka . Powodzenia .
 
Kuba ślinił sie mocno od kilku dni-dosłownie ciekło mu z buzi-nie skojarzyłam tego z ząbkowaniem bo ma już "Full zestaw":-D:-D:-D20 zabków-i tu dzisiaj szok:szok::szok::szok: bo własnie wyzyna mu sie 21-górna szóstka :szok::szok::szok:sprawdziłam i podobno jest to pierwszy ząb stały powinien wyjść ok. 5/6 roku życia:baffled::baffled::baffled:
Spotkałyście się z czymś takim???Co z tym zrobić-iść do dentysty???
 
idź do dentysty, bo może się okazać, że mu się nie zmieści
mi dentystka powiedziała kiedyś, bo się pytałam właśnie o 6stki, że jeszcze nie spotkała się z przypadkiem, żeby wyszły u 3latka ( moje dziecię tyle ma)
więc tym bardziej u Twojego smyka byłoby to dziwne, bo jak widzę jest trochę młodszy
 
dziękuję za odpowiedź-bo właśnie tak mi się wydawało,że ma za mało miejsca w buzi:-( Kurcze martwię się bo co dentysta może zaproponować??? będą mu wyrywać ten ząb???:-:)-:)-:)-(
 
Na szczęście pierwsza wizyta u dentysty za nami, było bezproblemowo i muszę nawet przyznać że bardzo miło. W poczekalni był kącik z zabawkami, więc Jaś miał zajęcie, a potem w gabinecie razem siedzieliśmy na fotelu, Jaś na moich kolanach. Faktycznie dentysta stwierdził próchnicę, ale bez konieczności lakowania czy lapisowania, gdyż próchnica była zogniskowana w jednym miejscu w 4-ech ząbkach. Było czyszczenie ząbka z zepsutej zębowiny, a potem delikatne i szybkie plombowanie, Jaś w ogóle nie zorientował się co dentysta robi. Na koniec włożył mu lekarstwo utwardzające się, które przypomina plombę w zębach stałych - lekarstwo może trzymać nawet do 2-óch lat. Teraz czekają nas kolejne wizyty z każdym ząbkiem osobno. Co jest przyczyną próchnicy u Jasia? zasypianie przy butli z kaszką i dopijanie jej w nocy. Jeżeli robią to Wasze pociechy to radzę zaprzestać tych praktyk, bo zazwyczaj kończy się to jak u nas.
 
reklama
No i skończyła się super zabawa ze szczotkowaniem ząbków, a rozpoczyna się jakiś film grozy... Zakupiliśmy w końcu pastę Elmex dla Młodego i chyba mu wybitnie nie smakuje:) Kuba tak zaciska ząbki, że już siłą nie dajemy rady. Już dwa dni ma niemyte... Ja po prostu wymiękam kiedy przychodzi pora mycia jego kiełków:( Już nie wiem co robić, chyba wrócimy do pasty dla dorosłych, ale boję się, że to może zaszkodzić na jego "perełki" w buzi...
 
Do góry