reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pielęgnacja i higiena naszych maluchów.

Agnes ten zabieg to lapisowanie, preparatem pokrywa się zęby dotknięte próchnicą. Zabieg trwa dosłownie chwilę - dentysta smaruje je pędzelkiem.
Mój synek miał początek próchnicy na dwóch ząbkach, jedną serie lapisowania przeszliśmy w kwietniu (4 wizyty) i teraz miał kolejne smarowanie (czeka nas jeszcze jedno w poniedziałek).
Ząbek delikatnie ciemnieje w miejscu gdzie pojawiła się próchnica i ją zatrzymuje:tak:

Mateusz czasem sie zdenerwuje jak lekarka mu zagląda do buzi ale ogólnie jest naprawdę ok:-)
Lepiej zalapisować ząbek niż później patrzeć na cierpienia dziecka.

Pozdrawiam
 
reklama
My jesteśmy po kilku seriach wizyt u stomatologa.Najpierw wybralismy stomatologa panią i mówilismy Oskarowi że idziemy do cioci zrobić malu ,malu na zabkach.Dentystkę też poinformowalismy że będziemy ją nazywać ciocią ,bo i naczej nie siądzie na fotelu i udało się ,idzie tam z chęcią
 
Witam!
Napiszcie czy ktoś z Was miał problem z zbyt późnym ząbkowaniem u dzieci. Moja Maja ma 17 miesięcy, a pierwszy ząbek pojawił się 6.09.2008r gdy skończyła 16 miesięcy. Ale do tej pory nie pojawiły się następne ząbki:-(, a dziąsełka ma bardzo opuchnięte.
Dwa miesiące temu okazało się, że ma niedoczynność tarczycy i najprawdopodobniej może być to przyczyną tych opóźnień. W tej chwili jest w trakcie leczenia (1 miesiac), ale sama już nie wiem. Martwię się tym, choć lekarze uspokajają, że wszystko jest ok i nic się nie poradzi i trzeba czekać.
 
Mojej niuni pierwszy ząbek wyszedł gdy miała roczek i 2 miesiące.Jest jak najbardziej zdrowa a ząbki wychodzą jej teraz jak grzyby po deszczu :tak:.Myślę,że późne ząbkowanie jest też częściowo uzależnione od genów.Mi także późno wychodziły ząbki,ale za to w pierwszej klasie,gdy wszyscy moi koledzy byli szczerbaci ja nadal miałam wszystkie ząbki.Nigdy nie byłam szczerbata-poprostu jeden ząbek wypychał drugiego i myślę,że moja córcia będzie miała podobnie ;-)
Posłuchaj rad lekarzy i nie martw się-wszystko będzie dobrze.
Pozdrawiam
 
Ewlin nie martw się tym,że dzieciątko póżno ząbkuje.Moja córcia jest wcześniaczkiem i pierwszy ząbek wyszedł jej jak miała 17 miesięcy,Do 2 latek miała już wszystkie ząbki.Wychodziły jej jeden za drugim i to bezobjawowo.Nam też lekarze mówili,że ząbkowania się nie przyspieszy.
 
Witam:-)
Moja Sisi ma 8 miesiecy i nadal nie ma ząbków. Troche mnie to niepokoi poniwaz starsza córka miala ząbki juz w 4 miesiacu zycia. Mam tylko nadzieje ze to nie jest objawem czegoś powaznego.
 
Mojej córci późno zaczeły wychodzić ząbki i dlatego dopiero teraz planujemy zacząć naszą przygodę ze szczoteczką i pastą.Jednak obawiam się troszkę jej reakcji-czy przypadkiem zamiast radości nie będzie wielkiej rozpaczy.Napiszcie proszę jak u was wyglądało pierwsze mycie ząbków i jakie metody zastosowałyście,aby dziecko bez problemów otworzyło buzie.Napiszcie też jeśli możecie czy używałyście do mycia pasty do zębów.
Pozdrawiam :happy2:
 
Żadnej specjalnej metody nie stosowałam.
Zwyczajnie nałozyłam pastę na szczoteczkę, poprosiłam by otworzył buzię i zaczęliśmy szczotkować;-)
Musze jednak dodać, że przygoda z pastą i szczoteczką zaczęla się po tym jak przebił się pierwszy ząbek;-)
 
Mojej córci późno zaczeły wychodzić ząbki i dlatego dopiero teraz planujemy zacząć naszą przygodę ze szczoteczką i pastą.Jednak obawiam się troszkę jej reakcji-czy przypadkiem zamiast radości nie będzie wielkiej rozpaczy.Napiszcie proszę jak u was wyglądało pierwsze mycie ząbków i jakie metody zastosowałyście,aby dziecko bez problemów otworzyło buzie.Napiszcie też jeśli możecie czy używałyście do mycia pasty do zębów.
Pozdrawiam :happy2:

Witam jestem nowa :) Mam 6,5 miesięczną córeczkę, która ma 1 ząbka i wiecie co moja bratowa, która jest stomatologiem kazała mi już myć ząbka gazikiem z wodą lub szczoteczką. Dziś oglądała małej ząbka i powiedziała, że już jej się robi próchnica :szok: mówi, że takie białe przebarwienie to już początek próchnicy. Nie wiem tylko czy Hania zaakceptuje mycie ząbka, no ale cóż zobaczymy :-) Dziś startujemy :happy2:
 
reklama
mojemu synkowi też późno zaczęły wychodzić ząbki - i to seryjnie (raz 4 na raz, potem 7 na raz). Ale on sam domagał się pasty i szczoteczki-widział jak my myjemy zęby i już od dawna Przemko regularnie myje swoje 17 sztuk:tak:;-)
 
Do góry