reklama

Pielęgnacja i opieka nad naszymi maluszkami

Temat na forum 'Dzieci urodzone w styczniu 2009' rozpoczęty przez emiliam82, 7 Styczeń 2009.

1. emiliam82

emiliam82 Entuzjast(k)a

Celem tego wątku jest dzielenie się doświadczeniami na temat pielęgnacji i opieki. Są wśród nas mamusie z doświadczeniem, jak i mamusie które z macierzyństwem mają do czynienia po raz pierwszy. Na pewno wiele z nas zadaję sobie pytania, czy dam radę, czy wszytko robię dobrze itd.
    Dlatego mam nadzieję, że ten wątek będzie dla nas pomocny i praktyczny:-)

2. anik567

anik567 :) :) :)

Emiliam bardzo fajnie bo ja już tuptam nogami i nie wiem czy aby wszsytko dobrze robię z moją Karolką a zawsze fajnie sie upewnić ;-)

Więc ja zaczynam problem pępka. Położna kazała przemywać max 1 x dziennie pępek spirytusem, albo nie przemywać wcale :szok:
    tak też robiłam ale kilka dni temu zaczeła sączyć się z niego krew, im wiecej przemywałam tym więcej się sączyła, więc przestałam przemywać. Dziś przy porannym myciu Karolki pacałowałam ją w brzuszek i poczułam że z pępka śmnierdzi :baffled::baffled::baffled:jejku ale się wystraszyłam. Coprawda krew już przestała się sączyć i jest dość duży strupek, ale teraz nie wiem jak często przemywac ten pępuszek spirytkiem i czy wystarczy mocno nasączyć wacikiem czy może pałeczką do ucha wcisnąć nasączony wacik pomiędzy pepek i skurę. Na szcżęscie zaczerwienienia nie ma. :baffled:

3. reklama
  4. Agniesia25:)

Agniesia25:) Agniesia25:)

Ja z mamus pazdziernikowych, ale moze pomoge.
    Ja przemywalam pepek spirytusem(70%) tak trzy, 4 razy dziennie i najlepiej jak robi sie to patyczkiem ,takim do uszu.Trzeba przemywac dokladnie w zakamarkach tez.Ja tak robilam i malutkiej pepowina odpadla 6 dnia zycia.

5. poletka

poletka Fanka BB :)

Przy synku miałam problem z pępuszkiem bo przemywałam sałabym spirytusem (powinien byc 70%) i zaczał podciekać krwią. Położna zadecydowała wtedy, żeby przysłać mi lekarza, który przepisał coś do psikania pępka żeby nie wdało się zapalenie. Spirytusem przemywałam takim patyczkiem do ucha z grubszą końcówką dość często bo trzeba go zasuszyć.

6. Melulu

Melulu TP 15.01.2009 r.

U nas w szkole rodzenia pielęgniarka noworodkowa mówiła, żeby przemywać kilka razy dziennie, stanowczo 1x to za mało! Nawet można ponoć przy każdej zmianie pieluszki (czyli 8-10 razy). Chyba, że Twoja malutka coś miała nie w porządku z tym pępuszkiem i dlatego kazali tak rzadko...
    Ja bym poleciała natychmiast do lekarza pokazać dziecko i spytać, co w tej sytuacji dalej mam robić. Z zasady każdy nieładny zapach może świadczyć o stanie zapalnym rany (jakieś procesy gnilne), więc lepiej nie ryzykować...

7. klaudia011

klaudia011 Fanka BB :)

ja wyczytałam że gdy sączy się z kikutka krew i jest nieprzyjemny zapach to żeby6 skontaktować się z lekarzem bo może to świadczyć o łagodnej infekcji!
    Z tym że tak jak pisze tylko o tym czytałam ...

8. mamjakty

mamjakty styczniówka 2009

ja też słyszałam, że częściej powinno się przemywac ten pępuszek niż raz dziennie.... moja koleżanka przemywała prawie przy każdej zmianie pieluchy i wietrzyła też, najpierw przemywała gazikami a potem takimi patyczkami do uszu grubszymi - z ogranicznikami - do tygodnia odpadł. Może faktycznie skontaktuj się z jakimś pediatrą :tak:

9. emiliam82

emiliam82 Entuzjast(k)a

Anik u mnie wyniknął podobny problem. jak wczoraj pediatra oglądał Nathanka zauważył zaczerwienione wokół pępuszka. Powiedział, że to może być jakaś infekcja albo i niekoniecznie. Dostałam dla Nathanka antybiotyk w syropku i mam go podawać 2 razy dziennie.
    Poradziłabym Ci iść z malutką do lekarza. Niech to zobaczy, bo może powinnaś dla niej dostać lek. Skoro przemywałaś a to nic nie pomogło to nie czekaj długo.
    U mnie mimo tego, że lek podałam mu tylko 2 razy jak narazie, to zaczerwienienie znikneło.

10. reklama
  11. daga23

daga23 Entuzjast(k)a

Anik pępuszek przemywaj za każdym razem jak zmieniasz pieluszkę patyczkiem do uszu. Nic się nie bój porządnie go wypędzluj. A jak już śmierdzi lub jest czerwony to lepiej udać się do pediatry.

12. ania.falko

ania.falko Entuzjast(k)a

Anik-do lekarza lec lepiej:tak:

Poleć forum