reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pielęgnacja i opieka nad naszymi maluszkami

Anik te czerwone kropeczki to może być uczulenie na coś co zjadlaś, ale niekoniecznie. Ja mam córkę z alergią i mały dzidek również już miał wysypkę( uczulony jest na wszystkie proszki - pierzemy tylko w płatkach mydlanych). Tak pomyślałm, ale ja jestem "zwichnięta" na punkcie alergii. Ja nie smarowałabym tego niczym.
I jeszcze chciałam wrócić do podawania wit. K proszę przypomnijcie mi ile kropel dziennie się jej podaje?
 
reklama
I jeszcze chciałam wrócić do podawania wit. K proszę przypomnijcie mi ile kropel dziennie się jej podaje?

witaminkę K podaje się 20 kropel dziennie

Moja córcia nie chce się dać oszukać i strasznie muszę się namęczyć żeby jakoś połkneła tę witaminkę - pluje nią na wszystkie strony :eek: a jak dam do mleka to znów mam wrażenie że dużo zostaje na ściankach :-(
 
Wróciliśmy od pani doktor i okazało sie ze pępek jest ok.On po prostu ma tak wygladac i kropka.Musimy tylko przemywac spirytusem i suszyc suszarką:tak:.
Ja dzisiaj na obiadek wcinam pstrąga gotowanego na parze, zobaczymy jaka bedzie reakcja.

Dziewczyny orientujecie sie o co chodzi z tymi odpłatnymi szczepieniami?Położna mnie usilnie do nich namawiała ale cena jest lekko wysoka:dry:.I teraz nie wiem czy mam sie na nie zdecydowac czy szczepic mała tymi państwowymi.
 
Dziewczyny orientujecie sie o co chodzi z tymi odpłatnymi szczepieniami?Położna mnie usilnie do nich namawiała ale cena jest lekko wysoka:dry:.I teraz nie wiem czy mam sie na nie zdecydowac czy szczepic mała tymi państwowymi.
pewnie chodziło jej o szczepionki skojarzone- wtedy mnie kłujesz dziecko....
 
AdiLea a ile kosztuje takie szczepienie i jakie są tam zawarte szczepionki?
ja też się zastanawiam nad tymi szczepionkami "kombajnami" - różnica chyba jest tylko taka że dzidzi oszczędza się bólu przy wkłuciu i ewentualnych skutkach ubocznych tj temperatura, apatia itp
 
Dziewczyny w aptece mozna kupic VitaK- to wit K w ampulkach- jedna ampulka to dawka dobowa witaminy. bardzo praktyczne w uzyciu.
Umnie w przychodni panstwowej ta najdrozsza szczepionka ( 6 w 1 ) kosztuje 159zl, a prywatnie pytalismy to bylo cos kolo 300-400zl.Nazywa sie chyba infanrix
 
Ostatnia edycja:
Oliwia była szczepiona tymi skojarzonymi (5w1 infarix) i było ok. Z resztą każde szczepienie dobrze przechodziła.
Dowiedźcie się w przychodni ile u was one kosztują.
 
mojej małej też ropieje oczko jedno, dzis kupilismy ampułki z solą fizjologiczną - będziemy przemywac ;-) a poza tym, moja mała strasznie sie poci, aż kropelki potu na nosku jej wychodzą, a wcale jej nie przegrzewamy :-( pewnie taka jej uroda.... do tego często czkawkę ma i nie wiem czy mozna coś zrobić żeby jej nie było.... nie mam pomysłu skąd ona się bierze :-(
 
reklama
.. do tego często czkawkę ma i nie wiem czy mozna coś zrobić żeby jej nie było.... nie mam pomysłu skąd ona się bierze :-(

u nas też czkawka, strasznie młodego męczy...może tak z 10min czkać i czkać..i strasznie się denerwuje przy tym...a ja nie mam pojęcia jak mu pomóc...
Dzisiaj wizyt położnej nie mam pojęcia na czym ona polega..ale mam nadzieję że nie skrytykuje wszytskiego co robimy...
 
Do góry